Horse Haven to zwykła gra o koniach, która na pewno podbije serca wielu dziewczyn, ale i nie tylko, wystarczy lubić po prostu te zwierzęta. Możemy zagrać w nią już dziś poprzez portal społecznościowy facebook, więc gra jest dostępna w każdym momencie, a wystarczy posiadać tam tylko konto. Poniekąd przypomina ona grę farmerską, ale jest tutaj tak wiele różnych elementów i czynników, że nie ma możliwości innej jak nie testowanie jej na własnej skórze.

Określamy cele

W grze przeglądarkowej Horse Haven mamy dwa główne cele. Pierwszym z nich jest wygrać Broncopolis Cup poprzez uszczęśliwiania swojego konia, trenowanie go i hodowanie innych. Innym celem jest odbudowanie dawnej świetności swojego rancza poprzez jego rozbudowywanie, czyli dodawanie nowych budynków, dekorowanie ich i wzrost naszej hodowli.

horsehaven

Nasze konie zawsze wskazują nam swoje potrzeby poprzez niebieskie chmurki nad ich głowami. Możemy się nimi opiekować, czyścić, bawić z nimi, a także wysłać na drzemkę. Nasze konie muszę również jeść i pić wodę. W tym przypadku możemy kliknąć na wybrany obiekt, a nasz pupil sam tam podejdzie. Poprzez zaspokajanie tych potrzeb sprawiamy, że nasze konie są szczęśliwe. Kiedy są szczęśliwe możemy je wysłać do zoo, aby zdobywać Horse Bucks. Jeśli podamy im smakołyk to możemy sprawić, że będą mega szczęśliwe i jeszcze łatwiej będzie je trenować. 

Każdy koń w Horse Haven ma sześć podstawowych potrzeb, które musisz wypełnić, aby były szczęśliwe. Tylko super szczęśliwy koń może być trenowany. Kiedy nasz koń powróci z akcji rosną jego punkty wieku. Po zdobyciu ich określonej ilości nasz pupil awansuje na kolejny poziom. Kiedy już osiągnie maksymalny wiek to automatycznie przechodzi na emeryturę, czyli nie możemy go dalej trenować, albo wysyłać na turnieje.

WARTO ZOBACZYĆ  Battlemons

Trenujemy nasze konie

Trening w sumie jest bardzo prosty, za każdym razem po występie danego rodzaju trenujemy nową umiejętność, możemy obejrzeć aktualny progress treningu za pomocą okienka pop-up po kliknięciu na konia. Co każde trzy poziomy nasz koń zostaje zakwalifikowany do różnych zmagań.

horsehaven 001

Oczywiście nie zabraknie nam wielu zadań w grze o koniach Horse Haven, które będą specyficznymi misjami jakie otrzymamy od czasu do czasu. Zakańczając je możemy zdobyć cenne nagrody, które pomogą nam w dbaniu i treningu koni. Jednak w grze to jest najlepsze, że nigdy się nie kończy nasza zabawa. Możemy do woli poszerzać nasze ranczo i zdobywać nowe okazy koni tak długo jak tylko gramy.

Jeśli chodzi o budowę na naszym ranczo to do zakończenia każdej będą wymagane różnego rodzaju materiały, ale jeśli ich nam brakuje to możemy je dokupić, albo zapytać o nie znajomych. Jednak najgorzej jest gdy zabraknie nam energii, wtedy również można dokupić jakąś paczkę, albo znowu błagać o nią przyjaciół.

Mapa świata

  Po lewej stronie ekranu w grze Horse Haven znajdziecie ikonkę mapy, po kliknięciu na nią dostaniemy dostęp do różnych obszarów. Możemy tak wysyłać nasze dorosłe okazji na wyścigi konne, albo wziąć udział w licznych konkursach. Aby powrócić do swojego rancza wystarczy kliknąć na ikonę powrotu do domu. Obszary Goal zawierają szereg miast i innych lokalizacji, aby tam się dostać musimy przejść lokalne wyścigi.

  WARTO ZOBACZYĆ  Admirał

  horsehaven 003

  Jak już wspomniałem, aby dołączyć do zmagań w danej dyscyplinie nasz koń musi być dorosły, gotowy do akcji. Możemy dołączyć klikając na mapę i tam ikonę Broncopolis Cup, a tam znaleźć miasto, które gości turniej w danej dyscyplinie.

  Przed przystąpieniem do danego konkursu można zobaczyć szacunkowe szanse na wygraną, następujące atrybuty zwiększą nasze szanse: wyższy poziom mistrzostwa w lidze, koń jest super zadowolony, każde miasto wymaga, aby wygrać kilka razy, aby wygrać puchar i przejść do następnego miasta.

  Zdobywamy nowe konie

  Można zdobyć nowe okazy w Horse Haven poprzez wysyłanie dorosłego już konia do budynku na rozpłód. Jeśli chcecie mieć nowego konia szybciej to wystarczy kupić go w sklepie gry. Znajdziecie tam również okazy o specjalnych, unikalnych atrybutach, przystosowane do określonych dyscyplin i z charakterystycznym poziomem talentu.

  horsehaven 002

  Gra Horse Haven jest na pewno wspaniałym rozwiązaniem dla wszystkich fanów gier ze zwierzętami. Opiekowanie się nimi, a zwłaszcza psami o kotami to ostatnio nowy trend na facebooku, dlatego prezentowana gra o koniach może być sporą konkurencją dla takich produkcji jak Star Stable.