Gracze Heroes and Generals codziennie borykają się z problemami dotyczącymi niewłaściwie działającej gry czy związanych z samym sprzętem, na którym prowadzą rozgrywkę. Dziś przedstawiam wam rozwiązanie najczęściej występujących błędów i mam nadzieje, że okażą się pomocne i pozwolą wam dalej cieszyć się wojną pomiędzy osią, a aliantami.

Problem podczas pobierania (hngsync.exe), instalacji i procesu rejestracji

Gra może nie uruchamiać się poprawnie jeśli brakuje nam pamięci RAM, albo po prostu mamy jej mniej niż widnieje w minimalnych wymaganiach systemowych samej gry. Sprawdź także czy wszystkie moduły gry są kompatybilne z obecnym systemem operacyjnym. Gra może nie działać na systemach wcześniejszych niż XP wersja 32. Zaleca się grę na systemach Vista, Windows 7 itd. Podczas instalacji musimy skłonić Firewalla, aby przepuszczać wykonywanie się pliku Hng.exe.


Błędy przeglądarki

Jeśli gra wysypuje się podczas normalnej zabawy to spróbujcie innej przeglądarki. Mi najlepiej chodziła pod Chromem. Dodatkowo polecam sprawdzić czy mamy najnowszą wersję shock wave flash.

Heroes and Generals

Gra się nie ładuje, a wcześniej chodziła

Deweloperzy mogli wypuścić aktualizację, więc sprawdźcie na stronie głównej czy nie ma nowych patchy, znajdziecie je tam gotowe do pobrania, a następnie należy je zainstalować.


Gra chodzi w porządku, ale brakuje dźwięku

Możliwe, że nasze sterowniki do karty dźwiękowej są nieco za stare, upewnijcie się że pobraliście ich najnowszą wersję. Problemy z dźwiękiem mogą być także spowodowane problemami z samą kartą, czasami w zwykłych pecetach wystarczy ją delikatnie docisnąć do płyty głównej.

Słaba grafika

Czasami kiepski wygląd, od strony graficznej, gry spowodowany jest starymi monitorami, albo zbyt niską rozdzielczością. Dodatkowo można spróbować wyłączyć cienie (shadows). Jeśli gra chodzi normalnie na innym komputerze to problem może być spowodowany słabą kartą graficzną, albo jej przegrzaniem. Sprawdźcie również nowe wersje sterownika.

Gra wyrzuca mnie w połowie rozgrywki

To może być spowodowane kilkoma problemami. Gra możliwe, że dalej testuje jakieś funkcje, które przy użyciu wywołują błąd. Możliwe także, że program działający w tle powoduje dodatkowe problemy, może pożera zbyt wiele pamięci RAM, więc powyłączajcie wszystko.


Komputer się przegrzewa podczas grywalnej

Prawdopodobnie jest to spowodowane wadą sprzętową, albo samym systemem operacyjnym, a nie grą. Możliwe, że jakiś wiatraczek w komputerze zawodzi, albo i cały system chłodzenia, zadaj sobie pytanie kiedy zmieniałeś pastę na podzespołach.

Nie widzę pola walki, ani jednostek na mapie

Jeśli nie widzimy walki to poszukajmy ją na mapie kampanii. Wrogie jednostki mogą być niewidoczne, gdy Heroes and Generals pracuje w trybie mgły. Jednakże, gdy nasze jednostki zbliżą się do jednostek wroga to powinny one być dla nas widoczne.

Problemy z połączeniem z serwerem gry

Jak wiecie gra jest wersją online’ową, więc za każdym razem jak zaczynamy zabawę to nawiązywane jest połączeniem z serwerem. Problemy przy połączeniu mogą wynikać z niskiej przepustowości naszego łącza. Możliwe, że w danym momencie jest jakiś problem z serwerem.

Problem z logowaniem

Oczywiście mam nadzieje, że dokonaliście procesu rejestracji? Jeśli jakieś problemy występują z logowaniem to warto sprawdzić procesy używając DxDiag, narzędzia skanującego sprzęt i oprogramowanie. Po prostu wpiszcie dxdiag w linii wyszukiwania i wybierzcie dxdiag.exe. Narzędzie sprawdzi czy nie ma błędów związanych z dźwiękiem, ekranem itp.

Podsumowanie

Gra Heroes and Generals jest ciągle ulepszana, więc na każdym etapie możemy napotkać różnego rodzaju problemy z grą. Jednak radząc sobie z nimi jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę. Dużo ciekawych informacji i pomoc możemy uzyskać na oficjalnym forum gry, które już jest po polsku.


Gry podobne