Grając w Hearthstone nie da się przegapić trybu Areny, gdzie gracze mogą między sobą walczyć za pomocą specjalnie ułożonych do tego przez siebie talii kart, a przy okazji dostać za wygraną cenne nagrody. Jednak aby przekroczyć progi tej świątyni walki należy najpierw uiścić stosunkowo niewielką opłatę, jest to jakieś 150 monet. Dalej już pozostaje wybór odpowiedniego bohatera, a jest ich trzech, więc prześwietlić musicie każdego. Jeśli już wybraliście to zaczynamy tworzyć swoją talię.

Wybór bohatera i kart

Jeśli już niejednokrotnie uczestniczyliście w trybach Pojedynku to wiecie, że były tam pewne ograniczenia, choćby takie, że nie można było posiadać w talii identycznych kart. W Arenie nie ma czegoś takiego, wybieramy te odpowiednie do klasy jak i mamy do wyboru szeroki wachlarz neutralnych kart.
Proponowane nam karty do potyczek na arenie mogą być różne, często losowe. Więc wielki wpływ na to jakie karty mamy do wyboru ma nasze szczęście. Jednak znam takich wymiataczy w Hearthstone, którzy nawet z puli słabych kart są w stanie dobrać karty spełniające wszelkie wymagania idealnej synergii. Dlatego nowym graczom nie zalecam wybierania trybu Areny dopóki nie poznają w szczegółowy sposób wszystkich czynników rządzących rozgrywką.


Przeciwnicy na Arenie

Tutaj także dużą rolę odgrywa szczęście, gdyż dobór naszego przeciwnika jest całkowicie losowy. Walki trwają dopóki nie będzie 12 zwycięskich potyczek czy co najmniej 3 przegranych. Same nagrody zależeć będą już od osiągniętych wyników podczas starcia.

WARTO ZOBACZYĆ  Rise of the Kings: Budynki na Legendarnym Poziomie

Rozgrywka na Arenie

Przeciwnicy na Arenie dobierani są losowo. Każdy z nich gra talią, którą złożył w podobny sposób, z losowych kart. Zabawa toczy się do 3 przegranych, bądź 12 wygranych pojedynków. Jakość nagród zależy od osiągniętego wyniku.

Nagrody za walkę na Arenie

Za każdym razem gdy walczymy na Arenie jako nagrodę otrzymamy klucz. Oczywiście mówię tutaj o walkach wygranych, dzięki których raz za razem dostajemy coraz to lepsze klucze. Jednak musicie pamiętać, że za każdym razem jak walczymy dostać możemy zupełnie inną nagrodę, nie ma tutaj utartych schematów i może to być parę złotych monety i Astral Dust, albo wielki wór z monetami – znowu wielką rolę odgrywa tutaj szczęście.


Ilość zwycięstwRodzaj kluczaPrawdopodobne nagrody
NoviceKilka bonusowych kart i plus minus 25 złota
1ApprenticeKilka bonusowych kart i plus minus 35 złota
2JourneymanKilka bonusowych kart i plus minus 50 złota lub 40 Astral Dust
3CopperKilka bonusowych kart i plus minus 50 złota
4SilverKilka bonusowych kart, karta pospolita oraz plus minus 35 złota
5GoldKilka bonusowych kart, 45 Astral Dust i 60 złota / Zestaw i 105 złota
6PlatinumKilka bonusowych kart, rzadka karta i plus minus 80 złota
7DiamondKilka bonusowych kart i plus minus 180 złota
8ChampionKilka bonusowych kart i plus minus 220 złota / Zestaw, rzadka karta i plus minus 160 złota
9RubyKilka bonusowych kart, plus minus 155 złota, 50 Astral Dust i pospolita karta
10FrostbornKilka bonusowych kart, złota karta lub rzadka, plus minus 270 złota
11MoltenKilka bonusowych kart, plus minus 200 złota, 85 Astral Dust, pospolita karta. Mamy szansę na kartę złotą lub rzadką.
12LightforgeJeden lub dwa zestawy bonusowych kart, minimum 225 złota. Szansa na kartę złotą lub rzadką.

Gry podobne