Prowadząc swoją farmę w grze przeglądarkowej Farmerama nieraz zastanawialiście się nad opłacalnością kolejnych pól w grze, które dzielimy na pola zwykłe i te magiczne, zwane także super polami. Wszystkie z nich z łatwością odnajdziemy w lewym, bocznym pasku gry. Swojego czasu dość sporo grałem, sadziłem, hodowałem, choć teraz mniej intensywniej dbam o swoje małe ranczo. Jednak mogę się z wami podzielić doświadczeniem i wiem, że wiedza będzie przydatna zwłaszcza dla nowo przyłączających się rolników do wspólnej zabawy, jaką oferuje nam od kilku lat studio Bigpoint.

Na początku istnienia Farmeramy mieliśmy do dyspozycji jedynie 3 pola, małe, średnie i duże. Dopiero w 2011 roku postanowiono do tej grupy dołożyć Super Pole. Moje rozważania w artykule, będę jedynie opierał na opłacalności pól pod względem zbiorów jakie z nich otrzymujemy.


Zacznijmy od małego pola, które zajmuje powierzchnię 1×1 i po zasadzeniu (1 sztuka roślinki) dostajemy normalnie 2 sztuki tej samej rośliny. Ilość tą możemy zwiększyć do trzech jeśli zastosujemy dżem z dyni, a do czterech z nawozem Zośki.

pola małe

Również otrzymamy cztery sztuki podczas zbiorów jeśli wcześniej zjemy Chutney Marchwiowo-jabłkowy.


Średnie pole zajmuje już dwa razy więcej miejsce niż małe 2×1. Zbieramy z niego normalnie 3 roślinki, więc wychodzi w przeliczeniu na miejsca to samo co w przypadku małego pola. Z nawozem zbierzemy 5 sztuk i tyle samo po zjedzeniu Chutneya Marchwiowo-jabłkowego. Z dżemem z dyni otrzymamy jedynie 4 sztuki.

pola średnie

Duże pola przynoszą nam za każdym zbiorem 5 sztuk roślinek, zwiększamy to do 7 dzięki nawozowi, albo ChMJ. Można z dżemem z dyni zebrać sześć sztuk, więc to już wasz wybór.


pola duże

Teraz przyszedł czas na coś magicznego, na Super Pole, które pozwoli wam w normalnych warunkach zebrać 15 roślinek, z nawozem 19, z ChJM 17, a z dżemem 16. Pole jednak dostępne jest dopiero od 60 poziomu i niestety rośliny na nim rosną do czterech razy dłużej niż na polach wymienionych wcześniej.

Super pole

I co najważniejsze, aby zasiać Super Pole wymagane są trzy roślinki. Na pole działają wszystkie ulepszacze. Pole można ustawić na farmie głównej, dzikiej łące, leśnej polanie oraz wyspie.


Gry podobne