Oaza Miłości jest to specjalny budynek w Farmeramie, w którym możemy hodować kolorowe zwierzaki. Postawimy go w Farmeramie na łące i nie musimy robić tego ręcznie, gdyż dodano opcję użycia kombajnu. Jednak w tym przypadku kombajn ustawia budynki losowo, w zależności od tego jakie miejsca i gdzie mamy wolne na łące.

Runy na drzewie mądrości mogą być dedykowane dla Oaz Miłości, tym samym dzięki odkrywaniu nowych run przyśpieszymy czas hodowli jak i możemy uzyskać dodatkowe zwierzęta, paszę, albo perfumy. Ważne jest, aby w grze określić cel do jakiego dążymy, a następnie strać się odblokować po kolei wszystkie z niżej wymienionych bonusów.


Poradnik z hodowli kolorowych zwierzaków

Pewnie zastanawiacie się jak w Farmerama w Oazie Miłości otrzymać konkretny rodzaj zwierzaka. Mimo pozornych trudności to bardzo prosty system. Przypatrzcie się liście kolorowych zwierzaków tutaj. Teraz znacie kolejność, więc sprawa jest prosta, cztery zwierzaki tego samego typu po połączeniu dają Nam gatunek o jeden punkt wyżej, a czasami udaje się zdobyć gatunek o dwa typy dalej.

Prosty przykład:

Mamy cztery brązowe owce, które w wyniku hodowli, krzyżówki dadzą Nam jedną owcę czarną, ale bywają sytuacje, rzadko, ale bywają, że w wyniku takiego łączenia otrzymamy owcę nagą.


Można mieszać owce czarne z owcami brązowymi, albo co tam sobie wybierzecie – jednak musicie się liczyć z tym, że w wyniku można otrzymać owcę na niższym poziomie niż krzyżowane, albo na wyższym – w tym przypadku działa losowość i liczy się przede wszystkim szczęście.

Analogicznie jest i będzie z innymi zwierzętami.

Kolorowe zwierzęta

Lista kolorowych zwierząt w Oazie Miłości:

Wrony
Wrona, wrona mgielna, wrona albinos, wrona meksykańska, wrona złodziejka, wrona więzienna, wrona azjatycka, wrona czarownica, wrona “Robin Hood”.
Króliki
Królik, królik kłapouchy, królik puszysty, królik fałszywy, królik straszący, królik śnieżny, królik zaczarowany, królik lotny, królik wielkanocny.
Owce
Owca, owca brązowa, owca czarna, owca naga, owca kędzierzawa, owca ubrana, owca połyskująca, owca cukierkowa, owca złota.
Konie
Koń, koń rasy Haflinger, kucyk szetlandzki, koń indiański, konik morski, rycerski rumak, ognisty koń, pegazorożec, koń Picasso.
Kozy
Koza, koza dalmatyńczyk, afro koza, koza wełniana, koza karłowata, koza latająca, koza twardziel, koza cukrowa, koza zrzęda.
Świnie
Świnia, świnia brązowa, świnia wełniana, świnia łaciata, świnia dzika, świnka miniaturka. świnia afrykańska, świnia latająca, świnka skarbonka.
Nietoperze
Nietoperz, nietoperz albinos, nietoperz brązowy, nietoperz łasuch, nietoperz pierzasty, nietoperz Drakuli, nietoperz sportowiec, nietoperz hardrockowy, super nietoperz.
Krowy
Krowa, krowa łaciata, krowa biała, krowa alpejska, krowa ruda, byk ognisty, krowa teksańska, krowa kosmiczna, krowa truskawkowa.
Kury
Kura, kura brązowa, kura jedwabna, kura szalona, kurczak rosołowy, kurka miniaturka, kurek na dachu, kura tęczowa, kura złota.
Małpy
Małpa, małpka “trupia główka”, szympans, wyjec, małpa giełdowa, król Kong, małpa z rajskiej dżungli, małpka cyrkowa, małpa piracka
Kaczki
Kaczka, kaczor, kaczka czubata, kaczka dziennikarska, kaczka marynarska, kaczka do kąpieli, kaczka pekińska, kaczka weselna, kaczka finansowa.
Strusie
Struś, Emu, struś karłowaty, Kazuar, struś kwiatowy, struś górnik, strusioupiór, struś baletmistrz, struś łyżwiarz.
Indyki
Indyk, indyk domowy, indyk pawi, indyk-dyniowy farmer, indyk traperski, pieczony indyczek, indyk indiański, indyk tańczący polkę, indyk malarz.


Od którego poziomu dostępna jest Oaza Miłości?

W grze Farmerama Oaza Miłości dostępna jest od 21 poziomu.

Po co jest Oaza Miłości

Oaza Miłości w grze Farmerama pozwoli Nam hodować kolorowe zwierzaki. Precyzując, oaza pozwoli krzyżować niektóre zwierzęta, aby stworzyć właśnie te najbardziej obecnie pożądane, czyli kolorowe.

Jakie zwierzęta można krzyżować w Oazie Miłości?

Obecnie możemy krzyżować: owce, króliki, kury, krowy, nietoperze, świnki, kozy, konie, wrony, małpy, kaczki, strusie i indyki.

Dlaczego nie mogę hodować kolorowych wron i nietoperzy?

Hodowla kolorowych nietoperzy oraz wron możliwa jest, gdy odblokujemy ją w czasie eventu Pełnia księżyca.

Dlaczego nie mogę hodować kolorowych małp?

Hodowlę małp natomiast można rozpocząć po odblokowaniu posążka w Świątyni Małp.

Gdzie znajdę Oazę Miłości?

Oazę miłości znajdziemy w pasku zakładek, pod ikonką z polami.

Jak usunąć Oazę Miłości?

Oazę Miłości w Farmerama usuniemy za pomocą kombajnu.

Ile trwa hodowla w oazie?

Podstawowy cykl hodowli to sześć godzin, ale możemy to przyśpieszać za pomocą perfum.

Jak przyśpieszyć hodowlę w oazie miłości?

Za pomocą perfum, a także odkrywając jedną z run na drzewie mądrości. Przyśpieszać można również używając bonusu z różowej galaretki wyprodukowaną w Dzielnicy rzemieślniczej.

Ile dostane doświadczenia za zakończoną hodowlę?

Za zakończoną hodowlę dostaniemy też 50 PD.

Po co są w ogóle kolorowe zwierzaki?

Kolorowe zwierzaczki będą przydatne podczas budowania/tworzenia w warsztacie kolorowych ulepszeń zagród i fabryk.

Skąd wziąć perfumy?

Jeśli chodzi o drzewo pachnące to wypada ono z eventu, albo jest możliwe jego wygranie w kole fortuny. Perfumy można zakupić także w sklepie farmerskim, gdzie zapłacimy za nie 1000 sianogroszy, albo na targu. Również znajomy może Nam je podarować.

Drzewo pachnące, jak je zdobyć?

Aby w grze Farmerama zdobyć Drzewo Pachnące należy wziąć udział w evencie „Tajemnicze Sadzonki”. Inną opcją, jeśli eventu nie ma, jest zakręceniem kołem fortuny.

Co daje Drzewo Pachnące?

Drzewo Pachnące dam na około 25 punktów doświadczenia jak i cztery sztuki perfum, które użyjemy do przyśpieszania hodowli. Drzewo będzie dojrzewało na Naszych farmach przez 20 godzin.

Ile perfumy skracają czas?

Każdy flakon z perfumami skraca czas o 50%. Maksymalnie możemy użyć do czterech flakonów jednocześnie, ale 50% zawsze liczone jest od czasu jaki pozostał.

Jak dodać perfumy?

Perfumy możemy dodawać ręcznie, ale również można użyć do tego celu kombajnu, który zautomatyzuje cały proces.

Gdzie znajdę przepis na Różową Galaretkę?

Jeśli nie posiadamy przepisu to możemy kupić go za floreny w Sklepie farmerskim, albo przy odrobinie szczęścia, wygrać na Kole Fortuny.

Skąd wziąć Różową Galaretkę?

W dzielnicy przemysłowej, a dokładniej w fabryce dżemu możemy od 2 poziomu produkować Różową galaretkę.

Co potrzeba do wyprodukowania Różowej Galaretki?

Potrzebujemy do tego celu jednej „Delikatnej galaretki”, 100 truskawek, 100 sztuk rabarbaru i 20 sztuk Cukru Żelującego.

Co daje Różowa Galaretka?

Po jej wyprodukowaniu można ją zjeść i dostaniemy w zamian bonus -50% na czas produkcji (hodowla zwierzaków) trwający osiem godzin.

Od jakiego poziomu jest Różowa Galaretka?

Różową Galaretkę możemy produkować już od 40 poziomu.

Szybki hodowca

Szybki hodowca
Kosztem 50 gwiazdek mamy możliwość odkryć runę Szybki hodowca – po jej zdobyciu czas w naszych oazach miłości może być skrócony o jedną godzinę. Włączona runa działa na wszystkie oazy już działające, po jej odkryciu i jest na stałe.

Baby boom – Słodkie maluszki

Baby boom - Słodkie maluszki
Gdy odkryjemy te runy, a koszt tego to 60 gwiazdek, wtedy po zakończonej hodowli możemy zdobyć, oprócz standardowego zwierzaka,  zgodnego z założeniem genetyki, zwrot 4 normalnych zwierząt, albo tylko jedno – losowe (kolorowe). Jednak mamy na to 20% szans, więc nie zawsze musimy otrzymać bonus.

Pakiety startowe

Pakiety Startowe
Pakiety startowe w Farmerama to taki typ run, które kosztują od 50 do 65 gwiazdek i dają nam po 20 sztuk zwierzaków. Są to zwierzęta jednego rodzaju, ale za to dodatkowo dostaniemy 20 perfum, wybieg solo i 10 sztuk super paszy.

Runa bonusy

runa bonusy
Gdy odkryjemy te runy, a koszt takiego zabiegu waha się od 40 do 55 gwiazdek, to dostaniemy za darmo po jednym kolorowym zwierzaku z piątego stopnia.


Gry podobne