Dziś przedstawiam Wam poradnik dla początkujących do gry God Kings, która dostępna jest na urządzenia z systemem iOS i Android. Nasz poradnik bazuje na wersję gry na Androidzie, znajdziecie w nim porady, dzięki którym z łatwością rozpoczniecie swoją przygodę w grze.

Rozbudowa miasta

Każdy budynek dostarcza premie do jakiego elementu miasta: produkcji zasobów, magazynu, szkolenia żołnierzy itd. Upewnij się, że wypełnisz wolne miejsca w mieście, na które pozwoli poziom twojego Pałacu.

A kiedy już zbudujesz budynki, rozwiń je tak jak to tylko możliwe i tak szybko jak możliwe. W najlepszym przypadku, powinieneś budować coś przez cały czas, 24 godziny na dobę, by doprowadzić miasto do pełnej chwały.

Każdy poziom Pałacu zwiększy limit dostępnych budynków różnych typów. Ostatecznie będziesz mógł dostosować miasto do swojego stylu gry, ale na początku buduj co tylko się da!

Zduplikowane budynki

Wspólna praca

Posiadanie wielu budynków tego samego typu zawsze przynosi korzyści w God Kings, Na przykład:

Kilka szpitali będzie działać jak jeden duży szpital – liczba dostępnych miejsc zostanie połączona.

To samo dotyczy Farm produkujących żywność, Magazynów z ich miejscem na składowanie zasobów, Koszar (posiadanie wielu zwiększa możliwość szkolenia do sumy wszystkich) i tak dalej. Zbuduj tak wiele budynków, jak tylko możesz!

Utrzymywanie sprawnej produkcji

Produkuj cały czas

Twoje budynki produkcyjne, jak Farmy, czy Cegielnie i Domy, produkują swoje zasoby przez cały czas.
Wszystkie wyprodukowane elementy, tj. żywność, cegły i złoto, są automatycznie dodane do zasobów miasta widocznych na górnym pasku:


Zasoby wyprodukowane budynkach produkcyjnych są umieszczane w Skarbcach i Magazynach.
Jeżeli Skarbiec lub Magazyn jest pełen, dalsza produkcja w budynkach zostanie zatrzymana.

Używanie przedmiotów z zasobami

Dotknięcie dowolnego z zasobów na górnym pasku przeniesie cię do inwentarza, gdzie pokazane zostaną tylko przedmioty, którymi jesteś zainteresowany. To pozwoli na łatwe użycie lub zakup potrzebnych przedmiotów.

Zalecana jest ostrożność: tylko część z twoich zasobów jest chroniona przed atakami wrogów i zatrzymana dla wojska.

Wskazówka: używaj przedmiotów tylko gdy naprawdę ich potrzebujesz! Zasoby, które są zawarte w przedmiotach nie mogą zostać ukradzione ani stracone.

Badania

Świątynie

By uzyskać stałą premię dla miasta i zapewnić mu dobrobyt, możesz odkrywać Boskie Moce w trzech Świątyniach znajdujących się w twoim mieście.

Świątynie te ulokowane są na ścianach centralnej piramidy, tak jak twój Pałac:

  • Świątynia Bogactwa
  • Świątynia Wojny
  • Świątynia Ochrony
WARTO ZOBACZYĆ  Fortyfikacja broni i zbroi w Aura Kingdom

Każda Boska Moc może zostać rozwinięta do określonego poziomu, by zmaksymalizować swoje moce. Niektóre Moce wymagają aby inne były zbadane przed nimi, ale wszystkie będą wymagały nieco czasu i eliksiru.

Boskie Moce

Boskie Moce mogą pozwolić na pozyskanie premii:

  • Dodatkowe marsze
  • Lepsze miejsca przechowywania i produkcja.
  • Lepsze jednostki
  • Dłuższy czas tarczy

Eliksir

Eliksir jest bardzo cenny i może zostać zebrany na kilka sposobów:

  1. Produkcja w Sanktuarium
  2. Zbiórka z kaplic na mapie
  3. Pozyskanie z eventów lub zadań, jako nagrody.

Atakowanie bestii

Atakowanie bestii nie jest prostym zadaniem. Właściwie, może to być jedno z trudniejszych wyzwań!

Zwracaj uwagę na poziom bestii. Na mapie, znajdziesz bestie na poziomach 1 do 20. Bestia może być zaatakowana tylko jeżeli zabito już wcześniej bestię poziomu co najmniej o jeden niższego. Naturalnie, im wyższy poziom zabitej bestii, tym lepsze nagrody.

Znajdowanie celów

Najprostszym sposobem jest użycie przycisku polowania – – podczas przeglądania mapy. Wyświetli to ekran z bestiami, które są na najwyższym do tej pory osiągniętym przez ciebie poziomie, a także jeden poziom niżej i jeden poziom wyżej:

Zalecana Siła Marszu

Siła twojego marszu ofensywnego musi być wyższa niż siła bestii, którą atakujesz, jeżeli pragniesz odnieść sukces. Ekran ustawiania marszu ostrzeże cię, jeżeli siła będzie za niska. Jeżeli zaatakujesz pomimo to, ryzykujesz bardzo duże straty.
Zalecane jest atakowanie Strażnikiem, który sam w sobie ma dość Siły by pokonać bestię. W ten sposób, możesz wysłać z nim tylko jedną jednostkę, i w ten sposób ograniczyć swoje straty do zera.

Zabicie bestii

Zabiwszy bestię, otrzymasz nagrodę. Przy odrobinie szczęścia, śmierć bestii spowoduje też pojawienie się Kaplicy w jej miejsce.

Kaplice

Kaplice to unikalne miejsca, gdzie można zebrać Eliksir. Kaplice pojawiają się po zabiciu bestii (nie zawsze, ale zawsze istnieje na to szansa):

Im wyższy poziom bestii, tym więcej eliksiru będzie w Kaplicy. By zebrać ten cenny zasób, musisz wysłać jednostki wojskowe, oraz Strażnika tego samego “gatunku” jak bestia, którą właśnie zabiłeś.

W razie nieposiadania potrzebnego Strażnika, powinieneś powiedzieć członkom swojego sojuszu o Kaplicy. Wszyscy członkowie sojuszu otrzymują prezent, gdy wyczerpane zostaną zasoby Kaplicy, więc nie pozwól się jej zmarnować!

Teoretycznie możesz zajmować Kaplice, które zostały utworzone przez innych graczy, ale miej na uwadze, że niektórzy mają bardzo “terytorialne” podejście do stworzonych przez siebie Kaplic, więc możesz spotkać się z wrogą odpowiedzią.

Tarcza i teleport

Obelisk to mistyczny budynek, który może chronić i przenosić twoje miasto.

Akcje te wymagają ogromnych ilości Energii, więc musisz poczekać aż Obelisk wypełni się nią. Energia jest produkowana na przestrzeni czasu (ale nie wtedy, gdy Tarcza jest aktywna), ale znajduje się też w specjalnych przedmiotach.

WARTO ZOBACZYĆ  Heroes Charge: Promoting, ewolucja i ulepszenia

Używaj Tarczy by chronić miasto

Możesz uruchomić Tarczę w Obelisku aby ochronić się przed dowolnym atakiem wroga. To może zostać osiągnięte poprzez wejście do Obelisku, a następnie dotknięcie przycisku Tarczy. Tarcza będzie aktywna przez ograniczony czas. Można go wydłużyć przeprowadzając badania w Świątyni Ochrony.
Miej na uwadze, że jeżeli chcesz przeszpiegować lub zaatakować innego gracza, konieczne będzie wyłączenie Tarczy.
Kiedy twoja Tarcza jest aktywna, nie można cię zaatakować. Pamiętaj, że żołnierze, którzy znajdują się poza miastem nie są chronieni (np. podczas zbierania zasobów).

Jeżeli nie masz dość Energii (lub przedmiotów zawierających Energię), możesz użyć przedmiotu Tarczy Pokoju, jeżeli jakieś posiadasz. Nie wymagają one żadnej Energii, ale bezpośrednio uruchamiają Tarczę na określony czas.

Teleportuj swoje miasto

Przenoszenie miasta z  miejsca na miejsce będzie ważnym elementem twojej strategii. Losowy Teleport dostępny w Obelisku przerzuci cię w zupełnie losowe miejsce na mapie.
Aby uniknąć losowości, możesz użyć przedmiotu Teleportu aby przemieścić się w dowolne dostępne miejsce na mapie. Możesz też użyć Teleportu sojuszu, aby przenieść się w miejsce w pobliżu przywódcy twojego sojuszu.

Broń swojego miasta

Jako król miasta, masz obowiązek chronienia swoich poddanych. Wielu wrogów spróbuje przebić się do twojego miasta, a niektórzy prawdopodobnie w końcu odniosą sukces.

Nie ma jednak powodu do paniki! Strata armii i surowców nie jest niczym niespotykanym w God Kings. Odbuduj swoje imperium i zajmij pozycję, na którą zasługujesz. Zbuduj jeszcze większą armię, a nikt nie ośmieli się z tobą zmierzyć.

Jak osiągnąć ten cel

By odeprzeć ataki wroga, będzie ci potrzebna armia słusznych rozmiarów. Fortyfikacje także zmuszą napastników do zużycia części miejsca w swojej armii na machiny oblężnicze jeżeli chcą przebić się przez twoją obronę. Jeżeli przegrają, tylko twoje fortyfikacje ucierpią.

By wzmocnić swoich żołnierzy, rozwijaj odpowiednie Boskie Moce przeznaczone do ulepszania jednostek wojskowych w Świątyni Wojny.
Odblokuj wyższe klasy jednostek jak najszybciej, ponieważ ich statystyki są o wiele lepsze i pozwolą ci rosnąć w siłę w krótszym czasie.

Pilnuj swoich zasobów

W razie porażki w bitwie obronnej, zasoby w twoim mieście mogą paść łupem wroga. Rozwijaj więc odpowiednie Moce w Świątyni Ochrony by zwiększyć ilość chronionych zasobów. Te właśnie zasoby będą niezbędne ważne w procesie odbudowy, leczenia armii i zemsty!

Pamiętaj o Tarczy

Jeżeli chcesz wszelkiej pewności, upewnij się, że twoja Tarcza jest zawsze włączona. To jednak kosztuje sporo Energii i umożliwia atakowanie innych graczy (atakowanie bestii na mapie, jak i udział w najazdach na Renegatów jest nadal możliwe).