W tym poradniku do gry Gladiator Heroes Clash dowiesz się wszystkiego o mitycznych jak i normalnych gladiatorach. Znajdziesz tu cenne wskazówki na temat podnoszenia rangi gladiatorów jak i o ich szkoleniu i zdobywaniu wyższych poziomów. Jednym słowem dowiesz się w jaki sposób możesz trenować swoich wojowników i jak ów trening wpływa na nabywane przez nich umiejętności.

 1. Normalni Gladiatorzy
 2. Mityczni gladiatorzy
 3. Boiska treningowe dla Gladiatorów

Normalni Gladiatorzy


Czym różnią się klasy gladiatorów?

Gladiator Heroes ma 4 różne klasy gladiatorów:

 • Miecz i tarcza: jest to najbardziej wszechstronna klasa. Używają tarczy do blokowania ataków i mogą blokować ataki od tyłu. Nie mają określonej roli.
 • Dwuręczni: dwuręczni gladiatorzy to olbrzymie bestie, które walczą oburęczną ogromną bronią. Mogą działać jako tanki lub wsparcie.
 • Podwójny: Zwinni wojownicy używają w walce dwóch broni i poruszają się po arenie, zapewniając szybką śmierć. Wojownicy Ci są głównym źródłem obrażeń na arenie.
 • Lansjerzy: Lansjerzy w Gladiator Heroes są klasą hit-and-run. Mogą trafić przeciwnika z daleka i wycofać się w bezpieczne miejsce.

Otworzyłem wiele posągów gladiatorów i wciąż nie mam tego, którego chciałem.

Aby uzyskać określony rodzaj gladiatora, najpierw musisz upewnić się, że osiągnąłeś odpowiedni poziom Kwatery Głównej, aby odblokować tego rodzaju gladiatora.

Możliwe, że po kilku próbach nie dostaniesz takiego gladiatora, jakiego chcesz, ale nie martw się. Za każdym razem, gdy otworzysz posąg, istnieje szansa na zdobycie dowolnego rodzaju odblokowanej klasy gladiatora, więc próbuj dalej, a dostaniesz tę, którą chcesz!


Jak zdobywa się umiejętności?

Po osiągnięciu określonych stopni i poziomów, twój gladiator będzie miał szansę wybrać jedną umiejętność z losowej puli dwóch umiejętności.

Jeśli twoi gladiatorzy mają wyższe stopnie i poziomy, kiedy zatrudnisz nowego gladiatora, będzie on miał rangę i poziom podobny do twoich innych gladiatorów, ale nie będą mieć ŻADNYCH UMIEJĘTNOŚCI. Chociaż twój nowy gladiator zaczyna z wyższą rangą i bez umiejętności, nie martw się; w zależności od rangi, od której on lub ona zacznie, będą zdobywać umiejętności w innym (wyższym) tempie.

Czy mogę zmienić umiejętności mojego gladiatora?

Gdy twoi gladiatorzy zdobywają kolejne poziomy, to na niektórych z nich będą mogli wybrać 1 z 2 losowo wybranych dla nich umiejętności. Po wybraniu umiejętności (aktywnej lub pasywnej) gladiator nie będzie mógł jej zmienić, więc bądź ostrożny!


Jak podnieść rangę gladiatorów?

Aby zwiększyć rangę gladiatora, musisz ulepszyć ich do poziomu 10, a następnie maksymalnie zwiększyć pasek doświadczenia. Gdy się zapełni, musisz jak zwykle udać się do „Gladiator Residence” i otworzyć żądaną kartę postaci gladiatora. Zobaczysz, że przycisk „Awansuj” brzmi teraz „Promuj”, co podniesie rangę gladiatora.

Pamiętaj, że stopień gladiatora decyduje o tym, czy może on nosić dany przedmiot (musi mieć tę samą rangę lub wyższą niż przedmiot, którego chce używać).

Mój gladiator ma rangę wyższą niż 1, ale mają tylko jedną umiejętność, dlaczego?

Gladiatorzy o rangach wyższych niż 1 zaczynają od jednej aktywnej umiejętności, ale postępują w innym (i szybszym) tempie niż gladiatorzy zatrudnieni na randze 1.

Otworzyłem wiele posągów, ale dostaję tylko jedną klasę gladiatora.

Gladiator, którego zdobędziesz z posągu, jest ustalany losowo. Jeśli jednak próbujesz zdobyć jednego rodzaju gladiatora, otwierając posągi, ale zawsze otrzymujesz tę samą klasę, może to być spowodowane tym, że nie odblokowałeś wszystkich klas. Aby odblokować różne rodzaje gladiatorów, musisz podnieść poziom Kwatery Głównej.

 • Titan: kwatera główna na poziomie 4.
 • Zabójca: kwatera główna na poziomie 6.
 • Bestia: kwatera główna na poziomie 8.
 • Łowca: kwatera główna na poziomie 11.
 • Walkiria: kwatera główna na poziomie 14.
 • Barbarzyńca: kwatera główna na poziomie 15.

Należy również pamiętać, że gra nieco sprzyja dawaniu gladiatorowi mniej powszechnej klasy wśród już posiadanych gladiatorów.

Jak zdobyć nowego gladiatora?

Aby zdobyć nowego gladiatora, potrzebujesz statuy Gladiatora. Po każdej bitwie możesz zdobyć statuy Gladiatora ze skrzyń lub kupić je bezpośrednio w budynku Rezydencji Gladiatora. Gdy zdobędziesz posąg Gladiatora, musisz udać się do Gladiator Residence, aby go „otworzyć”.

Weź pod uwagę, że aby to zrobić, potrzebujesz pustego miejsca na gladiatora w Rezydencji Gladiator. Jeśli go nie masz, możesz sprzedać jednego ze swoich obecnych gladiatorów lub po prostu podwyższyć poziom Gladiator Residence.

Jak działają rzadkie cechy gladiatorów?

Rzadkość twojego gladiatora jest wskazywana przez liczbę gwiazd, które mają w swoim profilu. Mogą mieć do 5 gwiazdek, co oznacza, że gladiator ma najwyższą rzadkość. Rzadkość wpływa na wzrost statystyk przy awansowaniu – im wyższa rzadkość, tym wyższy będzie wzrost każdego poziomu. Innymi słowy, jeśli porównasz dwóch gladiatorów tej samej klasy i tego samego poziomu, ten o najwyższej rzadkości będzie miał lepszą statystykę niż gladiator o niższej rzadkości.

Co oznaczają statystyki gladiatorów?

Atak: ta wartość określa zdolności ofensywne twojego gladiatora. Za każdy atak wykonany podczas walki wartość „ataku” atakującego jest rzutowana na „obronę” jego obrońcy, ten rzut decyduje o tym, czy atak trafi i spowoduje zmianę stanu, czy tylko trafi lub zostanie zablokowany albo zostanie zaatakowany przeciwnie.

Obrażenia: Po udanym ataku na przeciwnika wartość „obrażeń” jest rzutowana na „obronę” obrońcy. Ten rzut określa, ile obrażeń obrońca odniesie w wyniku ataku.

Obrona: Wartość „obrony” jest miarą tego, jak dobrze twój gladiator może parować i odbijać ataki. Jak wyjaśniono powyżej, wartość ta jest rzutowana na wartość „ataku” atakującego, wynik określi, czy atak ostatecznie uderzy i spowoduje zmianę stanu, czy po prostu uderzenie zostanie zablokowane lub spowoduje kontratak.

Pancerz: Wartość „pancerza” jest miarą tego, jak dobrze wyposażenie gladiatora może tłumić nadchodzące ataki przeciwnika. Po trafieniu „zbroja” gladiatora jest rzutowana na „obrażenia” atakującego, a rzut ten określa, ile obrażeń odniesie obrońca.

Mityczni gladiatorzy

Jak zatrudnić mitycznego gladiatora?

Aby zatrudnić dowolnego mitycznego gladiatora, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zbudować Świątynię Mitów po osiągnięciu 7 poziomu Sztabu. Po zbudowaniu tego budynku będziesz mógł użyć go do wyświetlenia wszystkich dostępnych mitycznych gladiatorów, a będziesz w stanie zdobyć mitycznego gladiatora, którego wolisz, korzystając z jednej z następujących metod.

 1. Wydaj wymaganą liczbę Mitycznych żetonów, aby odblokować mitycznego gladiatora wybranego przez Ciebie. Istnieją dwa rodzaje mitycznych gladiatorów (Bohaterowie i Potwory), a każdy typ ma swój własny żeton.
 2. Wydaj klejnoty, aby natychmiast kupić wszystkie niezbędne Żetony Mitów, a gladiator będzie twój za sekundę!
 3. Wydaj dowolną liczbę mitycznych żetonów i zakryj brakujące żetony klejnotami.

Po każdej bitwie mityczne żetony można zdobyć jako losową nagrodę z dowolnej skrzyni z nagrodami, a czasem można je również zdobyć jako nagrody za ukończenie cotygodniowych wydarzeń.

Jak zdobyć tokeny, aby odblokować mitycznego gladiatora?

Istnieją dwa rodzaje mitycznych gladiatorów, bohaterowie i potwory, a każdy z nich ma swój własny rodzaj mitycznych żetonów. Po każdej bitwie mityczne żetony można zdobyć jako (bardzo rzadką) losową nagrodę z dowolnej skrzyni z nagrodami, a czasem można je również zdobyć jako nagrody z wydarzeń weekendowych.

Jak działa trening z mitycznym gladiatorem?

Mityczni gladiatorzy są doświadczonymi kombatantami i nie muszą trenować. Ich pasek treningowy zawsze będzie na maksymalnym poziomie, więc nie musisz się tym martwić.

Boiska treningowe dla Gladiatorów

Możesz szkolić swoich gladiatorów, aby poprawiali swoje statystyki, do 5 poziomów szkolenia. Po osiągnięciu maksymalnego poziomu nie trzeba ich ponownie trenować, chyba że stracą jeden z tych poziomów.

Gladiator straci poziom szkolenia, jeśli spędzi ponad 24 godziny bez walki w misji, wyzwaniu lub w Grach Chwały.

Boiska treningowe służą również do levelowania gladiatorów, gdy mają niezbędne doświadczenie.

Mój gladiator traci trening, co powinienem zrobić?

Jeśli twój gladiator straci poziom szkolenia, możesz tego uniknąć biorąc udział w misji, wyzwaniu lub w Grach Chwały.

Jeśli twój gladiator stracił już poziomy treningowe, możesz po prostu trenować je ponownie normalnie, a one będą się odzyskiwać jeden po drugim.

Jak działają umiejętności mitycznego gladiatora?

Mityczni gladiatorzy są wyjątkowi z wielu powodów, a umiejętności są tylko jednym z nich. Mityczni gladiatorzy zawsze pojawią się z każdą odblokowaną umiejętnością zaraz po ich zatrudnieniu, a wraz ze wzrostem rangi i poziomu, ich umiejętności będą również zdobywać poziomy (oznacza to, że ich postęp umiejętności nieco różni się od normalnych gladiatorów).

Niektórzy mityczni gladiatorzy będą mieli specjalne kombinacje umiejętności, które są już dostępne na innych normalnych klasach gladiatorów, a niektórzy mityczni gladiatorzy będą mieli nowe, ekskluzywne umiejętności, których nie można znaleźć nigdzie indziej.

Czy moi mityczni gladiatorzy potrzebują sprzętu?

Mityczni gladiatorzy, jako doświadczeni wojownicy, noszą swoje regalia od momentu ich zatrudnienia. Są również przyzwyczajeni do swojego tradycyjnego sprzętu, co oznacza, że nigdy nie będą wymagać od ciebie żadnego sprzętu.

Jeśli martwisz się, że może to oznacza, że mityczni gladiatorzy staną się słabsi niż zwykli gladiatorzy wysokiego poziomu z ulepszonym sprzętem, nie martw się! Mityczni gladiatorzy zostali zrównoważeni, więc są zawsze potężnymi sojusznikami, a ich moc nie spadnie w miarę postępów w grze.


Gry podobne