Studio znane z wielu gier społecznościowych, czyli Qublix Games, wypuściło całkiem niedawno nowy tytuł na Facebooku – Fruit Farm Frenzy. Na każdym poziomie musimy pomagać słodkiemu szopowi dopasowywać kolorowe owoce do siebie w stylu popularnych gier match 3. Dopasowania mogą być zarówno robione w pionie jak i w poziomie, ale również dozwolone są te na ukos czy w kształcie litery L albo T. Podczas dopasowań kolejnych owoców usuwamy je z planszy. Gracze muszą usuwać pewną ilość tych owoców na każdym etapie aby wykonać pewne cele narzucone nam na każdym poziomie.

Na każdym poziomie Fruit Farm Frenzy mamy ograniczoną ilość ruchów i musimy się zmieścić w tym ograniczeniu w trakcie wykonywania zadań. W niektórych etapach możemy zostać jedynie poproszeni o zebranie pewnej ilości określonych owoców jak jabłka czy grejpfruty. Niektóre poziomu poproszą gracza o zebranie dowolnych, ale w większej ilości owoców, np. 70 sztuk i tak dalej.


fruitfarmfrenzy 004

Jednak aby nie było za łatwo to na dalszych poziomach wiele owoców zostało zamkniętych w słoikach i muszą zostać przez nas uwolnione poprzez odpowiednie dopasowania. Gdy owoce znikają z planszy gry cała reszta znajdujących się słodkości spada na ich miejsce, a na górze pojawiają się nowe, działa tutaj efekt grawitacji – o ile wiecie o czym mówię. Dzięki takiemu systemowi spadające owoce mogą automatycznie wytworzyć kolejne dopasowania, tworząc tym samym łańcuchy dopasowań zwane potocznie kombosami.

Aby sobie nieco ułatwić zabawę możemy tworzyć specjalne kartoniki z sokiem owocowym niszcząc grupę sześciu elementów w jednym dopasowaniu. Takie soczki po kolejnym dopasowaniu tworzą olbrzymie eksplozje pozwalające usunąć otaczające je elementy. Co więcej, dopasowując osiem owoców do siebie tworzy się specjalny bonus „tęcza”, który można dopasować z dowolnymi owocami na planszy gry. Wszystko o czym pisze możemy stworzyć sami podczas gry, ale również mamy możliwość zakupu owych wspomagaczy tuż przed rozpoczęciem gry. Jest ich o wiele więcej, ale nie ma sensu ich wymieniać tutaj wszystkich, odblokujecie je w trakcie zabawy.


fruitfarmfrenzy 001

Prócz, wspomnianych wyżej wspomagaczy, w Fruit Farm Frenzy możemy zakupić także paczki dodatkowych ruchów na danym poziomie, soczki itp. Nawet już w trakcie gry możemy kupować gruszkowe granaty wytwarzające eksplozje podobne do tych jakie tworzą soczki i inne powier-up’y. Za nie zapłacimy monetami, które zarabiamy w trakcie zabawy, ale niektóre z nich dostępne są jedynie za prawdziwe pieniądze, a tych nie chcemy wydawać chyba na tego rodzaju rozrywki.

Gracze również mogą zarobić do trzech, maksymalnie gwiazdek na każdym poziomie, a nawet jeśli nam się, to nie uda to zawsze jest możliwość powtórzenia etapu i zarobienie w nim wystarczającej ilości punktów, która starczy na wszystkie trzy gwiazdy i pozwoli nam się wybić ponad innych znajomych w rankingach dostępnych na każdym poziomie.


fruitfarmfrenzy 003

W Fruit Farm Frenzy niestety na nowo pojawiają się życia, zawalimy rundę to tracimy jedno z nich, ale za to odnawiają się co pewien okres czasu i w dodatku możemy o nie prosić znajomych z Facebooka. Są także opcję wykupienia za realną kasę dodatkowych żyć, a nawet zakup specjalnych pakietów dających nam na np. okres tygodnia nieograniczoną ilość żyć.


Gry podobne