Co można napisać o grze Bubble Cooking na Facebooku? W sumie nic nowego, jeśli graliście w Cook Hero to znajdziecie się doskonale w nowej aplikacji, która wydaje się nie przyciągnęła tak szerokiej publiki jak jej poprzednicy. Ale fani gier match 3 na pewno nie odpuszczą sobie rozegrania kilku poziomów w dziś prezentowanej grze.

Sam gameplay niczym nie różni się od innych gier „dopasuj 3” na dole mamy gotujące się gary, w sumie nie wiadomo co w nich tak się gotuje, ale to odpowiedniki kotłów jakie poznaliśmy choćby w Bubble Witch Saga.Wydaje się wszystko proste? Bo właśnie tak jest. Na dole mamy coś w rodzaju armatki, z której wystrzeliwane są kolejne kulki. Jak w wielu innych podobnych produkcjach nie musimy się tutaj śpieszyć, czas nas nie goni, ale mamy ograniczenie w postaci ilości dostępnych strzałów. Sympatyczny kucharz na dolnej części ekranu zadba o to, aby w naszym działki nie zabrakło nigdy przygotowanej kulki, której kolor de facto widzimy za każdym razem, ale również mamy wgląd w następną kulę i jeśli obecna nam nie pasuje do niczego możemy używając spacji przełączyć na kolejną, ale tylko przełączanie działa na dwie kolejne kule, już kolejnych kolejnych, że tak to ujmę nie widać.


mapa gry

 

Innym utrudnieniem w grze Bubble Cooking mogą być kulki, których nie da się zbić, albo innego typu przedmioty blokujące nam skutecznie dostęp do konkretnego miejsca. Ale to nie wszystko, póki nie zniwelujemy najniższych kulek nie zobaczymy tego co skrywa ściana wyżej, przesunie się jeśli zlikwidujemy te najniższe linie i tak w kółko.
Ale kiedy kończy się runda?


Oczywiście musimy przesunąć ścianę maksymalnie, aby zobaczyć linię kulek położonych na najwyższym poziomie. Ostatnia linia, na samej górze musi zostać pozbawiona co najmniej 8 kul, czyli osiem miejsc należy zwolnić, wtedy spada cała reszta konstrukcji do garnków postawionych na dolnej części ekranu. Najlepiej jednak nie zbijać ciągów kulek, ale sprawiać, aby spadały do garnków, wtedy zdobędziemy maksymalną liczbę punktów i jak wiecie oprócz zrzucenia ich wszystkich na dół musimy zdobyć choć jedną z trzech gwiazdek inaczej poziom zakończy się niepowodzeniem, a my stracimy jedno życie. Życia się odnawiają, a na początku mamy ich pięć, więc nie tak łatwo pozbyć się ich wszystkich, choć poziom trudności z rundy na rundę wzrasta niemiłosiernie.

ekran gry bc

 


Aby utrzymać Bubble Cooking w iście kucharskiej tematyce dodano mapy, zaczynamy poznawać kuchnię włoską, później poprzez Francję przechodzimy po miastach przez cały świat.

Czy dacie radę ukończyć wszystkie poziomy?

 

Mnie osobiście gra nie wciągnęła zbytnio, dalej obstaje, ze lepsza jest Cook Hero, ale wy zagracie w to co Wam najlepiej odpowiada, ja wskazuje kierunek, Wy wybieracie drogę. Co do grafiki i muzyki nie ma się czego przyczepić, choć koneserzy gatunku „dopasuj 3” mogą być bardziej wymagający.


Gry podobne