Food Battle: The Game to nowa gra od Smosh, którą sfinansowali dzięki IndieGogo, a teraz staje się ona jedną z najchętniej pobieranych aplikacji na iOS czy Androida. Jest to jedna z najtrudniejszych gier puzzle-logicznych jakie widziałem w ostatnich miesiącach. Podczas zabawy musimy zdobywać wiele składników, które dzielą się na Zwykłe, Rzadkie, Specjalne, Super, Mega i Smosh. Ubrania i broń również można zdobyć, a jak? O tym dowiecie się czytając nasz poradnik do gry.

Aby zdobyć więcej składników na każdym etapie rozglądajcie się za skrzyniami skarbów otoczonymi złotą linią. Zwykłe, drewniane skrzynie zawierają głównie nic innego jak same monety, ale złote skrzynie zawsze dadzą nam nowe składniki. Oczywiście te rzadkie w Food Battle wypadają o wiele rzadziej niż te zwyczajne, co jest chyba normalne, ale mimo to za każdym razem wypadają nam inne składniki, więc za każdym razem możemy mieć nadzieje na ich zdobycie.


składniki w food battle

Poziomy, które przyniosą nam największe ilości składników to te, w których walczymy z bossami i nawet jak już raz ich pokonaliśmy to zawsze możemy walkę powtórzyć, zwiększyć ilość gwiazdek i zebrać dodatkowe profity. Raz, gdy cofnęłam się do jednego z bossów wypadło mi po walce, oczywiście wygranej, 4 a innym razem 6 skrzyń, więc mówię wam, opłaca się to. Z innych ciekawostek mogę powiedzieć tyle, że im wyższy poziom/etap na którym walczymy tym rzadsze składniki wypadają.

Na skrzynie możemy wydać również zebrane w grze kryształy, wystarczy wejść do Teleporting Fat Kid. Możemy zdobyć tam Special Box albo i Super Box, jest jeszcze tam Super Special Box albo Smoshtastic Box, które zawierają o wiele lepsze składniki.


Pierwsze, dwie nowe bronie w Food Battle, czyli Taquito Gun i Burito Bomb, możemy kupić za monety. Jednakże możemy dostać nową broń za każdym razem jak pokonamy bossa i to kompletnie za darmo, albo z etapów oznaczonych niebieską gwiazdą, więc czy opłaca się inwestować w nie monety? Co piąty poziom to walka z bossem, czyli powalczymy z nimi już na etapie 5, 10, 15 itd. Gdy pobijemy bossa zdobędziemy nową broń nawet gdy nie zdobędziemy na tym etapie żadnej gwiazdy.

A może chcecie więcej ubrań? Jedynym sposobem na ich zdobycie jest kuchnia mamy Ian, ale i do tego potrzebujemy składników jak i kryształów, więc zbierzcie ich jak najwięcej zanim wejdziecie do kuchni.


Gry podobne