Studio Ayopa Games właśnie uruchomiło nową grę na iOS Flowerpop Adventures, w której będziemy zmagać się na kolorowych poziomach w rozgrywce typu puzzle. Gra nie spodoba się dziewczynom, gdyż zamiast umieszczać kolejne kwiaty, aby było ładniej, będziemy je usuwać z ekranu gry. Gracze mają ograniczoną ilość strzałów na każdym poziomie, mało tego – naszymi nabojami są słodkie wiewiórki.

Flowerpop Adventures oferuje nam rozgrywkę podobną do Peggle czy też niedawno uruchomionej gry Pako King. Na każdym poziomie oczom graczy ukazuje się plansza pełna kwiatów, winogron, przeszkód, eksplodujących baryłek i innych przedmiotów. Cel jest jeden, wyeliminować wszystkie niebieskie kwiaty zanim skończą się nam strzały.


Flowerpop Adventures 003

Jak się szybko przekonacie, owe niebieskie kwiaty otoczone są przez różowe i musimy właśnie je najpierw strącić, aby dobrać się do głównego celu. Za każdym razem jak trafimy różowy kwiat to wypuszcza on Piłek Kwiatowy, którego użyjemy w specjalnej maszynie do tworzenia nowych przedmiotów dla naszej postaci.

Teraz spójrzmy na dół planszy, są to kosze, które poruszają się w prawo i lewo ekranu gry. Jeśli wystrzelona wiewiórka wpadnie do takiego kosza to oszczędzamy tym samym jeden strzał, gdyż wiewiórka może być ponownie wykorzystana. Dodatkowo jeśli przy jednym strzale zdobędziemy dużą ilość punktów to również zarobimy jeden, ekstra strzał. W każdym poziomie musimy zdobyć co najmniej jedną gwiazdę (z trzech możliwych) jak i ukończyć również zadania poboczne – jeśli to się uda to runda zostaje zaliczona. Po wykonaniu wszelkich zadań każdy pozostały ruch (strzał) zamienia się w punkty bonusowe, a pozostałe elementy na planszy zamieniają się w żołędzie, które spadają do wspomnianych wcześniej koszy przynosząc nam kolejne punkty.


Gracze w Flowerpop Adventures mają również dostępne różnego rodzaju wspomagacze wliczając w to celownik, który wyznacza nam dokładną trajektorie strzału jak i pozwalają nam zdobywać kilka dodatkowych ruchów. System energii potrafi znacznie skrócić naszą sesję z grą, ale możemy poczekać na jej automatyczne odnowienie albo kupić dodatkową energię za monety (prawdziwe pieniądze).

Flowerpop Adventures 002

Grupy kilku poziomów połączone są w wyspy i jeśli w każdym z nich, na konkretnej wyspie, zdobędziemy po trzy gwiazdy to odblokujemy specjalny poziom Starfall.


Wracając do menu głównego gracze mogą wydać zebrany w trakcie gry Pył Kwiatowy na Maszynie Snów, jednorękim bandycie, który daje nam szansę wygrania specjalnych przedmiotów jak i bonusów przydatnych w dalszej zabawie. Gracze mogą także na każdym poziomie porównywać swoje osiagnięcia z tymi jakie mają ich znajomy z Facebooka.

APK Flowerpop Adventures dostępna jest za darmo do pobrania na serwisie iTunes, w wersji dla iOS.


Gry podobne