Chcielibyście zagrać ze Shrekiem, Fioną, Osłem, a może z samą groźną, ale jakże piękną Smoczycą? Nie ma problemu bo na Facebooku mamy grę Pako King, która właśnie przeniesie Nas do świata bajek, które prezentowało Nam do tej pory studio DreamWorks. Tak, Kung Fu Panda będzie tutaj również jak i wielu innych, doskonale znanych z wielkiego ekranu bohaterów. Już po krótkim słowie wstępu przydałoby się powiedzieć czym dokładnie jest owa produkcja?

Otóż gra Pako King ma podobną mechanikę jak Papa Pears Saga czy sam Superball. Z tą różnicą, że niektóre rundy tutaj przypominają Arkanoida, ale to w grach tego gatunku jest całkiem normalne.


W każdej rundzie mamy określony cel – zniszczyć wszystkie czerwone kule, ale jak? Otóż do dyspozycji oddawane są nam kulki do strzelania w ograniczonej liczbie. Każda plansza różni się od poprzedniej ustawieniem kul na planszy, dodatkowymi przeszkodami itp. Nie bójcie się nie dopadnie Was tutaj monotonia. Na planszach oprócz zwykłych kul i przeszkód jak i cegiełek wszelkiego rodzaju losowo pojawiają się darmowe bonusy. Niebieskie kule z piorunem, o ile je trafimy, zniszczą w ograniczonym zasięgu inne elementy, ale ich działanie zależy od tego w jakim jesteśmy obecnie etapie bo już przechodząc do strefy Osła niebieskie elementy zmieniają latający na dole kocioł w waflowy kociołek z dodatkowymi ramionami, które skutecznie wyłapią wystrzelone pociski i zwrócą do puli gotowych do użycia. Purpurowe kostki przyniosą Nam bonusowe punkty itd.

pako king002

Dodatkowo im dłużej wystrzelona przez Nas kula się odbija i im więcej zniszczy kul na planszy to my otrzymujemy adekwatnie więcej punktów, a i specjalny pasek z lewej strony ładuje się szybciej. Jeśli już się zapełni dostajemy dodatkową kulę. Ważne jest również, aby zauważyć iż na samym dole przesuwa się w prawo i lewo wielki kocioł. Po co on jest? Jeśli wystrzelona kula spadając trafi do niego to nie tracimy jej i można ją użyć ponownie.


Po wyeliminowaniu wszystkich czerwonych kul, wszystkie pozostałe strzały zamieniają się w kulki w miejscu uderzenia ostatniej, czyli miejscu gdzie była ostatnia czerwona kula jaką mieliśmy zniszczyć. Niszczą one wszystko co napotkają na swojej drodze, a i zmienia się wygląd samej planszy na dole. Pojawiają się pojemniki zamiast kotła i zależności od położenia danego pojemnika ma przypisaną określoną ilość punktów. Jeśli któraś z Naszych kulek tam wleci my dostajemy właśnie te punkty, które na finale doliczane są do całkowitej punktacji.

pako king001

Jeśli chodzi o rywalizację z innymi graczami to w każdym poziomie mamy listę najlepszych zarówno jest jedna dotycząca Naszych znajomych jak i jedna dla listy globalnej.


Oczywiście dla ułatwienia możemy korzystać z bonusów, czyli tzw. boosterów, które można zakupić przed rozpoczęciem zabawy jak i power-up’ów, które nabędziemy już w trakcie danej rundy. Do boosterów możemy zaliczyć między innymi podwojenie liczby punktów, a do power-up’ów celownik, który wskaże Nam po użyciu trajektoria wystrzelonej kulki dzięki czemu możemy wykorzystać choćby ostatni ruch do wyeliminowania (pewnego) pozostałych czerwonych kul.

Gra Pako King sprawi wiele radości przede wszystkim dzieciom, które zdecydują się przeżyć niesamowite przygody ze swoimi ukochanymi bohaterami. Grafika jak i efekty animacji są na najwyższym poziomie, więc tylko grać, na co czekacie?

Zobacz nasze poradniki do Pako King:


Gry podobne