Pojedynek w Fishing Clash to rodzaj zawodów rozgrywanych pomiędzy dwoma graczami w grze. Przystępując do pojedynku trafiamy automatycznie na losowo wybrane łowisko, gracz przeciwny znajduje się oczywiście na tym samym łowisku co my.

Kolejnym etapem pojedynku jest wybór błystka z naszego plecaka. Do wyboru pokazanych nam zostaje do trzech błystek (losowych) pochodzących z naszego plecaka.


Następnie przechodzimy do pojedynku. Teraz mamy trzy minuty i w tym czasie musimy złowić jak największą sztukę wybranych ryb.

W podsumowaniu przeliczana na punkty jest największa złowiona ryba. Gracz, który w ten sposób zdobędzie najwięcej punktów, po upłynięciu 180 sekund – wygrywa.

Nagrody za zwycięstwo

Po wygraniu pojedynku zdobywamy punkty rankingowe, potocznie zwana w grze pucharami. Wygrać można także żetony na paczkę pojedynkową. Jeden żeton zdobędziemy za zwycięstwo w pojedynku, kolejne dwa można dostać za złapanie jednej ryby większej niż oponent, a następne trzy jeśli uda nam się złapać obie ryby większe niż przeciwnik.


Kolejną nagrodą jest paczka pojedynkowa, a także monety, które lecą na nasze konto za każde pierwsze 15 wygranych pojedynków codziennie.

Wygranie pojedynku gwarantuje następujące nagrody:

Nagrody jakie otrzymujemy zależą również od rangi pojedynkowej gracza. Im jest ona wyższa tym więcej dostaniemy błystek z paczek pojedynkowych jak i monet za wspomniane wyżej 15 pojedynków. Paczki są różne, obecnie znanych jest pięć rodzajów (od najsłabszej do najlepszej): pospolita paczka, normalna, brązowa, srebrna i złota.


Naturalnym jest fakt, że lepsza paczka tym pokaźniejsze przyznawane są nagrody, więcej jest w niej błystek. Rodzaj paczki przydzielany jest losowo, im jest ona lepsza tym mniejsza jest szansa na jej wylosowanie. Na każdej paczce pojawia się liczba, oznacza ona ilość punktów błystek jakie z niej uzyskamy.

Punkty rankingowe – puchary

Liczba punktów rankingowych decyduje o naszej pozycji w rankingu. Jak wspomniałem wyżej, im nasza ranga będzie wyższa tym pokaźniejsze nagrody zdobywamy z pojedynków. Pamiętajcie jednak, że każda przegrana walka w pojedynku powoduje utratę pewnej liczby punktów, a tym samym może powodować spadek w rankingu.

Ranga Legendarna

Gdy już uda nam się w Fishing Clash zdobyć 3000 pucharów to trafiamy na ograniczony czas do nowego rankingu. Gdy ów czas upłynie to przenosimy się z powrotem do normalnego rankingu, a wszystkie punkty dodatkowe (powyżej 3000) dodawane są do rangi legendarnej. Wygrywając więcej rankingów zdobywany coraz więcej punktów legendarnych.

Jak wygrywać pojedynki w Fishing Clash?

Choć wyda się to Wam bez sensu, to najprościej jest cofnąć się celowo w rankingu. Spowoduje to, że w kolejnych pojedynkach trafiać nam się będą o wiele słabsi przeciwnicy. Dlaczego tak jest? Otóż nasi przeciwnicy losowani są bazując na naszej aktualnej pozycji w rankingu. Jednak ta broń działa jak obusieczna, inni gracze także wykorzystują cofanie się w rankingach. Zwiększanie rankingu jest ok, ale tylko wtedy gdy naszym celem jest zdobycie legendarnych pucharów (trofea) – innej zachęty do rankingowania nie widzę.

Aby szybko wybić się w rankingu musimy grać wiele godzin i najlepiej jak weźmiecie sobie poniższe punkty do serca, choć drogo Was to będzie kosztowało:

  1. Każde łowisko jak i wszystkie ryby muszą być odblokowane
  2. Ulepszcie wszystkie wędki
  3. Każda przynęta powinna być na maksymalnym poziomie
  4. Zdobądźcie wszystkie legendarne ryby
  5. Wędki i licencje musicie rozwinąć do maksimum
  6. Miejcie zawsze dostępne wzmocnienia, najlepiej wszystkie

Pamiętajcie, że dzięki wysyłaniu emotikonów możecie skutecznie rozproszyć uwagę przeciwnika, a nawet go zdenerwować. Jeśli wam to się uda to wpłynie to na mnożnik bonusu przy holowaniu ryby.
Wybierzcie rybę z bonusami, wg. was najsilniejszą i łówcie nią aż uzyskacie rybę o większej wadze niż ta, którą złowił przeciwnik. Wrzucamy bonusy do czasu holowania, do wagi i szansy na złowienie na tę rybę, którą wybrał przeciwnik i łowimy do upadłego.

Ostatni sposób to przetrzymanie przeciwnika, postarajcie się poczekać i w ostaniach sekundach złowić dwie ryby zaczynając od tej jaką wybrał przeciwnik.

Jaką przynętę wybrać do pojedynków?

Podczas etapu losowania przynęt (błystek) wybierzcie tę najlepszą – to chyba oczywiste. Przy wyborze weźcie pod uwagę poziom przynęty. Różnią się one również rzadkością: rzadkie (1 gwiazdka), epickie (2 gwiazdki), mityczne (3 gwiazdki) i legendarne (4 gwiazdki).

Starajcie się nie wybierać zwyczajnych przynęt, najtrudniej na nie złowić dobrą rybę, gdyż zwyczajna nie posiada żadnej gwiazdki.

Kolejną rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę to bonus. Oczywiście szukajcie wszystkiego z bonusem na daną rybę, patrzcie na bonus z wędki dla gatunków + liczy się bonus do rywalizacji.

Jak zdobywa się haczyki klanowe?

Haczyki klanowe zdobędziemy podczas pojedynków, to te same haczyki które nabijają nam paczkę z pojedynków. Duża ilość haczyków klanowych umożliwia otwieranie lepszych paczek klanowych.

Jakie są sposoby złowienia ryby legendarnej?

Rybę legendarną możemy złowić na przynętę ryby legendarnej. Przynęta ciężko jest normalnie zdobyć i czasem musimy mocno nagimnastykować. Najprościej kupić legendarną paczkę przynęt, gigantyczną paczkę przynęt lub paczki z przynętą na konkretną rybę.

Rybę legendarną można było także wygrać już wiele razy w zawodach. Każde dodanie nowej ryby legendarnej zawsze poprzedzają łatwe zawody, dzięki którym szybko wygracie legendarne paczki.


Gry podobne