Zapowiedziana kilka dni temu gra od Square Enix – Figureheads, to kolejna produkcja o mechach łącząca strategię z elementami znanymi nam z gatunku TPS. Gracze rozgrywają tutaj kolejne walki kontrolują ogromne roboty, znane jako 2Foot, a w międzyczasie dowodzą także trzema innymi, pomocniczymi maszynami.

Sama rozgrywka brzmi banalnie nieprawdaż, ale sądzę, że w praniu okaże się, iż odpowiednia strategia i plan na zarządzanie mechem głównym jak i tymi trzema pomocniczymi jednostkami, to klucz w tej grze do sukcesu, a w tym przypadku sprawa już nie jest taka prosta.


Co więcej, mamy trzy różne rodzaje 2Foots, a dodatkowo każdy z nich dzieli się na dwie klasy: Lightweight (Sniper, Engineer), Middleweight (Assault, Support) i Heavyweight (Striker, Heavy Assault). Heavyweight oczywiście cechuje się najsilniejszym pancerzem, ogromnymi obrażeniami, ale jest niezwykle powolną maszyną, podczas gdy Lightweight słaby pancerz i średnie obrażenia rekompensuje szybkością. Podobnie jak w innych grach tego rodzaju możemy nasze maszyny uzbrajać w dodatkowe moduły, dodawać im kolejne części.

Pierwsze testy gry Figureheads rozpoczną się 8 lipca w Japonii.


Gry podobne