Studio Square Enix zapowiedziało nowego shootera z popularnymi niegdyś mechami w tle – Figure Heads, do którego mamy nawet krótką zapowiedź wideo.


Gra będzie wspierać drużynowe walki mieszczące do dziesięciu graczy, którzy do swoich zmagań wykorzystają metalowe potwory, które zwykło nazywać się mechami. Gra ma być dostępna całkowicie za darmo z jakimiś tam opcjami mikrotansakcji. Jednak póki co potwierdzono jedynie japońską wersję Figure Heads.

Akcja gry rozgrywa się pod koniec dwudziestego wieku, w czasach gdy Ziemia została zniszczona przez meteor, a rasa ludzka nie mogła już dłużej przeżyć na jej powierzchni i przeniosła się do podziemnego świata. Młodzi ludzie dla zabicia czasu wymyślili sobie zabawę, do której wykorzystują zdalnie sterowane roboty (mechy) i toczą nimi walki na powierzchni planety.

Figure Heads


Odkąd pojawia się zdanie, że w Figure Heads sterujemy zdalnie mechami to pojawia się wraz z tym element strategii. Możemy wydawać kolejne polecenia dla robotów wspierających w walce głównego mecha i oglądać wszystko z perspektywy osoby trzeciej.

Więcej informacji na temat gry Square Enix ma ujawnić niedługo, więc bądźcie czujni.


Gry podobne