Jesteście gotowi do gry? Mam nadzieje, dlatego wejdzie dziś na Facebooka i włączcie FarmVille 2, najwyższa pora rozpocząć prace na swojej farmie. W grze dostajemy w spadku starą farmę, którą krok po kroku musimy przywrócić do życia. Przy pierwszym wejściu do gry dostaniemy pocztówkę od starej przyjaciółki rodziny, Marie. Po jej przeczytaniu wystarczy kliknąć OK i zaczyna się Nasz pierwszy dzień na wsi.

Następnie spotkamy wspomnianą już Marie, będzie ona Naszym pierwszym sąsiadem i pokaże Nam wszystko co musimy wiedzieć o prowadzeniu własnej farmy.


 

Uprawy, sadzonki i podlewanie

Na początku Marie nauczy Nas jak sadzić rośliny. Na naszej farmie mamy na początku kilka przygotowanych pól i musimy zebrać z nich plony. Gdy już plony są dojrzałe musimy na nie kliknąć w celu ich zebrania. Marie pokaże Nam dokładnie jak to zrobić. Jeśli całe obsiane pole zawiera dojrzałe rośliny to nie musimy klikać każdej z osobna, a wystarczy jedną i trzymając prawy przycisk myszki przesuwać kursorem po reszcie roślinek.

pierwsze zbiory


Kolejną rzeczą jaką nauczymy się od Marie to jak podlewać swoje uprawy. Uprawy potrzebują wody, aby mogły rosnąc. Podlewanie również może być proste, trzymając lewy przycisk myszki i przesuwając kursor po uprawach szybciej je podlejemy.

podlewanie

Nasze zasoby wody się wyczerpują w miarę podlewania i jeśli mamy już jej niewiele to można poprosić sąsiadów o nią, albo poczekać aż źródło wody na nowo się odnowi.


No to sadzimy!

Zbieranie i podlewanie to jedno, ale najpierw musimy rośliny zasadzić. To również powie Nam Marie w tutorialu. Wystarczy kliknąć na ikonę Sklepu (Market), która znajduje się w dolnym, prawy rogu okna gry.

Pomidory

Marie będzie chciała, abyście zasadzili więcej pomidorów. Aby je wybrać wystarczy kliknąć pomidory w Markecie jak na obrazku powyżej. Pomidory kosztują 10 monet za sadzonkę i w po zasadzeniu potrzebują jedynie minuty, aby dojrzeć.

general store

Gdy już wybraliśmy pomidory możemy powrócić na farmę i zacząć je siać na wolnych poletkach. Wystarczy wskazać pierwsze wolne pole i trzymając lewy klawisz myszy jechać po pozostałych polach i tak dość szybko je zasiejemy. Nie zapominajcie, ze zasadzone pomidory również potrzebują wody.

way to grow

Jeśli chcielibyśmy mieć więcej pól na farmie musimy użyć przycisku „Plots”, który znajdziemy w menu „Tools”. Później klikamy na miejsce, w którym chcemy mieć nowe miejsca do obsiania i gotowe.

Pamiętajcie, że każda następna roślina wymaga coraz więcej czasu na dojrzewanie, więc dobrze jest zaplanować zasianie tak, aby po powrocie do gry były plony gotowe do zebrania.

A teraz zwierzęta

Ale koniec już z roślinami, bo przecież FarmVille 2 nie jest jedynie o uprawie roli. Drugim dnem w grze jest opieka i hodowla zwierząt gospodarczych. Marie da Nam w prezencie trochę jedzenia na start, ale w dalszej rozgrywce sami musimy zadbać o dostawy. Jako pierwsze nakarmimy kurczaki, wystarczy kliknąć na głodną kurę i ją nakarmić.

karmienie kury

Zwierzęta karmimy po to, aby spokojnie mogły produkować dla Nas różnego rodzaju dobra. Od kur dostaniemy jajka, a od krów mleko itd.

Grając dalej, wyskoczą przed Nami kozy, są one głodne, więc dajmy im coś do jedzenia. Wtedy kozy odwdzięczą się pysznym mlekiem.

Zbierając dobra od zwierząt możemy je później sprzedać i zarobić kilka dodatkowych monet. Co więcej, jeśli mamy sporą ilość znajomych to mogą one wpaść na Nasze farmy w odwiedziny i przy okazji nakarmić głodne zwierzęta podczas Naszej nieobecności. Tym samym nie zawsze musimy mieć odpowiedniej ilości pożywienia dla zwierzaków, nakarmią ją znajomi, więc starajcie się do gry ściągnąć jak największą ilość przyjaciół.

Co więcej, Nasi przyjaciele również nie tracą przy karmieniu zwierząt na Naszej farmie żadnego pożywienia, a mało tego, zyskują dodatkowe bonusy i energię w grze.

Jeśli chcecie sprawdzić jaki produkt przyniesie Nam hodowla określonych zwierząt to wystarczy otworzyć Market i najechać kursorem na dowolne zwierzę, aby ukazała się przed Nami karta z opisem zwierzaka.

 

Zacznijmy zarabiać

Teraz jak już poznaliśmy Nasze obowiązki w FarmVille 2 to czas na przyjemność, czyli na zarabianie monet. Marie zabierze Nas pierwszy raz na rynek, gdzie pokaże jak dokładnie sprzedawać tam swoje uprawy czy produktu odzwierzęce.

6a01156fcaccc3970c017c318ebbfa970b-500wi

Po wybraniu elementów, które chcemy sprzedać pojawi się na dole okienka liczba monet możliwe do uzyskania przy ich sprzedaży. Jeśli ona Nas zadowala to klikamy Sell, a monety pojawiają się od razu na Naszych kontach.

W każdym momencie można anulować sprzedać przez naciśniecie guzika X w prawym, górnym rogu okienka.

 

Rozbudujmy swoją farmę

Teraz czas, aby powiększyć swoją farmę w FarmVille 2. Jednak czy Nas na to stać? Wokół miasta mamy strzałki, kliknijcie na jedną z nich, aby podejrzeć cenę. Pierwsze poszerzenie będzie kosztowało jedynie 175 monet, ale za kolejne należy już zapłacić o wiele więcej.

Jednak każde poszerzenie farmy jest możliwe jedynie przy spełnieniu określonych wymagań, które poznacie podczas próby ekspansji.

Musicie pamiętać również o tym, że odblokowując nowy teren zostajemy nagrodzeni dekoracjami, surowcami i dodatkowymi funkcjami w grze.

Już w tym momencie powinniście awansować na poziom drugi. Wraz z nim dostajecie ciekawe przedmioty i nowe funkcjonalności w grze.

poziom 2

Co więcej, podczas zdobywania poziomu wszystkie rośliny nagle dojrzewają, nie ważne ile czasu pozostało do ich wyrośnięcia, po prostu dojrzewają i są gotowe do zbierania.

Możemy to wykorzystać, jeśli widzicie, że za niedługo osiągnięcie kolejny poziom to zasadzić można najdłużej rosnące rośliny, tym samym szybciej zbierzemy plony i doświadczenie.

Teraz czas na naukę o przygotowaniu jedzenia dla zwierzaków. Tutaj Marie również poprowadzi Nas za rączkę po całym procesie wytwarzania żywności.

Klikamy więc Feed Mill, aby rozpocząć proces. Przerabiamy na początek pomidory na karmę dla zwierząt, wystarczy kliknąć ikonkę pomidorów. Na dole okienka widzimy ile żywności zostanie wyprodukowane podczas jednej sesji. Jeśli to Nas zadowala to klikamy Make i proces się rozpoczyna.

feed mill

To wszystko co powinniście wiedzieć na początku zabawy. Zapraszam do kolejnych poradników dotyczących gry FarmVille 2.


Gry podobne