Już niedługo 1 listopada, o czym wiedzą pracownicy studia Ubisoft i z okazji zbliżającego się Halloween przygotowali nam specjalny event w The Settlers Online pełny zombie i straszliwych dyń. Start planowany jest na 16-tego października przy czym event został podzielony na dwie fazy, z których pierwsza kończy się 6 listopada, a druga dopiero 13.

Wspomniałem o dyniach, będzie to nowy surowiec w The Settlers Online, który będzie można zbierać w trakcie całego wydarzenia. Dodatkowo, aby było gdzie je wydawać, w sklepie gry pojawi się nowa zakładka z przedmiotami, które można kupić właśnie za dynie.


Jak zdobywać dynie w Settlersach?

Dynie otrzymamy po pokonaniu Golema jak i wykonując zadania Halloweenowe czy też z samego Cmentarza Dyń. Możemy je otrzymać w formie prezentu od znajomego, kupić je w sklepie gry, albo zdobyć jako przedmiot kolekcjonerski.

Poradniki do Settlers Online

Co więcej, Dynie możemy zdobywać za ukończone przygody takie jak choćby Najazd Wikingów, Krwawa Maryna, Proch, Uśpiona Rafa, Uśpiony Wulkan, Żywot Pirata. Również warto uczestniczyć w Oblężeniach, Atakach na Łupieżców, Skarb przy jeziorze czy w Zebraniu Bukanierów, Wikingowie, Okradać bogatych, Kolejne zakazane eksperymenty, Powrót do Azylu, Sprytny mały krawiec, Bohaterski mały krawiec, Wyspa Piratów, Łupieżcy Grobowców, Czarni Rycerze jak i Matczyna miłość.

Tajemnicze Golemy

Jednak zapamiętajcie, że w przygodach możecie, choć niekoniecznie otrzymać nagrodę z dynami w środku.


golemy w the settlers online

Oczywiście nie zabraknie trzech Golemów, które pojawią się pośrodku naszych wysp, ale żeby je zobaczyć musimy odkryć ów teren. Golemy występują w trzech rodzajach, gdyż wszystko zależy od poziomu jaki aktualnie posiadamy:

  • Kamienny Golem (Poziomy 1* – 26)
  • Większy Golem (Poziomy 27 – 36)
  • Starożytny Golem (Poziomy 37 – 50)

Jeśli chcemy wziąć udział w walce z Golemem to musimy spełnić wymagania odnośnie poziomu i jeśli nie mamy 19 levela to do walki nie zostaniemy dopuszczeni. Każdego z Golemów należy pokonać w odpowiedniej kolejności, aby móc walczyć z kolejnym, choć tutaj poziom trudności z każdym przeciwnikiem wzrasta czterokrotnie.


Jak pokonać Golemy?

Do pokonania określonego Golema możemy wykorzystać nowe premie w grze:

Woda oczyszczona
Rodzaj Golema: Kamienny Golem
Wymagane surowce: 20 Wody, 20 Rudy miedzi

Woda wzbogacona
Rodzaj Golema: Większy Golem
Wymagane surowce: 40 Wody, 20 Rudy żelaza

Woda święcona
Rodzaj Golema: Ancient Golem
Wymagane surowce: 60 Wody, 20 Rudy tytanu

Premie zawsze będą dostępne do produkcji w Magazynie prowiantu.

Nowe budynki

Cmentarz Dyń

Będzie on produkował Dynie na naszej wyspie i można na nim używać premii.

Cmentarz dyń

Szkółka wiejska

Dzięki niej zdobywamy kolejnych osadników na wyspie. Możemy posiadać trzy takie budynki i nie ma znaczenia czy mieliśmy podobne już z wcześniejszych eventów.

Szkółka wiejska

Silos

Możemy obecnie dokupić kolejne trzy silosy i tym samym zadbać o autouzupełnianie pól pszenicy.

Ulepszony magazyn

Ów magazyn pozwala przechowywać do trzech razy więcej surowców niż zwyczajny magazyn. Możemy dokupić sobie w tegorocznej akcji aż trzy takie budynki.

Ulepszony magazyn

Staw rybny

Problem ze świeżymy rybami? Kup Staw Rybny, a ów problem zniknie natychmiastowo. Postaw w tym roku trzy takie budynki, a materiałów na sushi nigdy Ci nie zabraknie.

Staw rybny

Dodatkowo w magazynie prowiantu pojawią się specjalne przedmioty, dzięki którym zabawa będzie o wiele ciekawsza.

Premie i przedmioty z Magazynu prowiantu

Można stworzyć Psikusa, który zostawiony na budynku znajomego nie pozwoli mu na użycie na nim premii. Gracz który uległ efektowi Psikusa może pozbyć się negatywnego efekty używając na tym budynki Cukierka.

Tym którzy zakupią Cmentarz Dyń polecam Wrzask Zjawy, dzięki temu przedmiotowi można zwiększyć trzykrotnie produkcje dyń w wyżej wymienionym budynku. Co więcej Skowyt Wilkołaka zwiększy ową produkcję nie trzy razy, ale cztery.

Premie i przedmioty z Domu Włodyki

Warto również zajrzeć co nowego możemy stworzyć w Domu Włodyki. Pojawi się Zombie, przedmiot, który zwiększy produkcję wybranego budynku czterokrotnie. Jest tam także Pan Myers, który poruszy tyłki rekrutów w Koszarach przez co będą gotowi do walki w czasie krótszy (cztery raz) niż normalnie.

Frank i Stein uzupełni nasze złoża Marmuru, a Proch Piaskuna pozwoli nam wprowadzić noc na całej wyspie na równe siedem dni, ale jak się rozmyślimy to można użyć Rozbłysku Słońca i przywrócić naturalną kolej rzeczy jak i wprowadzić na nowo dzień do naszego życia.

Dodatkowo w The Settlers Online pojawi się Halloweenowa Niespodzianka, która w losowy sposób przydzieli nam odpowiednią przygodę, gdzie jak wiecie również można zdobywać dynie.

Z drugiej strony jeśli znudził Wam się wygląd Generała na wyspie to warto postarać się o Ponurego Żniwiarza, które de facto da nam identyczny efekt co Doświadczony Generał, ale wprowadzi jakieś urozmaicenie do rozgrywki.

Eliot, Dyniowy Władca

Nie zabraknie także gwiazdy każdego Halloween w The Settlers Online, czyli Eliota, Dyniowego Władcy. Przybędzie do nas mając w zanadrzu kilka ciekawych zadań, sprawdźcie je koniecznie.

eliot

Co więcej, rozglądajcie się na swojej wyspie za rosnącymi dyniami, które gdy dojrzeją mogą sypnąć surowcem eventowym.

dynie na wyspie gracza

Dodatkowo przechadzać się będą wokół naszych terenów umarlaki, znane nam jako Zombie i w sumie nie wiem do czego posłużą, ale wierzę, że mają swój cel bycia tutaj.

zombie na wyspie gracza

Budynki na poziom szósty

W trakcie trwania eventu pojawi się możliwość zdobywania specjalnego surowca – Zaprawy, który pozwoli nam na ulepszanie na poziom szósty niektórych budynków w Settlers Online, głównie mowa tutaj o Młynie i Piekarni.

budynki na poziom 6


Gry podobne