Elsword Online to jedna z gier MMO wydawanych przez Gameforge, również w języku polskim. Grę stworzyło koreańskie studio KOG, które popisało się wcześniej swoim kunsztem podczas kreowania Grand Chase.

Tym razem fabuła przeniesie nas do magicznego świata Elios, który zamieszkują stworzenia różnej maści, a i tym samym zamieszkujemy od czasu rejestracji tutaj i my i naszym głównym zadaniem jest niesienie ratunku dla wszystkich mieszkańców, którym zagraża jakiekolwiek niebezpieczeństwo ze strony mrocznych mocy.


Informacje o grze:
  • Wersja językowa: PL
  • Premiera Świat: 27.12.2007
  • Premiera w PL: 08.02.2012
  • Premiera USA: 23.03.2011

Zaczynając swoją przygodę w Elsword do wyboru dostajemy sześć klas postaci i będzie tutaj tytułowy Elswors, Aisha, Raven, Chung i Eve. Każda postać charakteryzuje się odmiennymi skillami i stylami gry jak i ma również unikalny zestaw sprzętu służącego do ataku i obrony. Co ciekawe w miarę zdobywania nowych poziomów dostajemy zupełnie inną postać, czy to pod względem jej możliwości czy wyglądu zewnętrznego.

Elsword Online 001

Gdy już poznamy podstawowe elementy rozgrywki będziemy mogli ruszyć do walki z innymi graczami w ekscytujących pojedynkach PvP jak i z monstarami zamieszkującymi Elios w otwartym świecie gry. Sterowanie odbywa się za pomocą klawiatury, a każda kombinacja klawiszy to inny zestaw ciosów i umiejętności, które umiejętnie łączone wyzwalają niesamowite kombosy. Tym samym dostajemy typowo zręcznościową grę rozgrywaną na platformach, w pewnym sensie jest to idealne połączenie RPG z beat’em up. Nasze postacie w Elsword mogą zostać wzmocnione dzięki odnalezionej broni podczas walki, ale również wypadną nam inne elementy ekwipunku, które w znaczny sposób wzmocnią naszego awatara. Dodatkowe elementy można kupować w sklepach w grze prowadzonych przez postacie NPC, albo spróbować swoich sił jako kowala i wykuć coś samego (crafting jest możliwy, ale również wymagane są do niego pewne materiały i kasa).


Jeśli jednak poczujemy się samotni to możemy zadbać o zdobycie odpowiedniego peta (chowańca), który będzie rósł wraz z naszymi możliwościami i wiernie potowarzyszy nam podczas kolejnych starć. Odpowiednio dbając o niego i jego wyszkolenie możemy zyskać towarzysza, który niejednokrotnie uratuje nam skórę podczas kolejnych starć czy masowych walk PvP.

Elsword Online może pochwalić się jedną z najlepszych grafik w tego rodzaju grach MMO, a o i sama rozgrywka ma dość niskie wymagania systemowe, więc zagrąć tutaj może nawet ktoś z dość słabym sprzętem. Dużo elementów w grze mamy w trójwymiarze, ale mimo wszystko grafika 2D w większości góruje tutaj nad 3D.

Zdjęcia z gry

Wymagania sprzętowe

  • Pentium III 800 MHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 1,3GB HDD
  • Windows XP/Vista/7

Gry podobne