Dom Licencyjny pozwala nam składować odpowiednią ilość licencji. Ich ilość zależy od autualnego poziomu tego budynku. W Rail Nation posiadanie licencji na dany towar zwiększa przychody z jego sprzedaży o określoną kwotę na tonie. Licencje można kupić na aukcji za złoto, albo wygrać w evencie bądź konkursie. Na loterii można wygrać Voucher na Licencje, który pozwala kupić jedną licencję, choć z kupowaniem mało ma to wspólnego bo dostaniemy ją za darmo. Gdy kupujemy ją za złoto, albo wymieniając za voucher możemy wziąć jaką nam się podobna i nie musimy oczekiwać na start odpowiedniej aukcji.

Dom Licencyjny

Możemy ulepszać Dom Licencyjny, aby zwiększyć jego pojemność, a tym samym będzie można w nim trzymać o wiele więcej licencji w tym samym czasie. Jeśli zdobędziemy tą samą licencję, którą zdobyliśmy już kiedyś to możemy ją spokojnie usunąć, aby zrobić miejsce na kolejne.

Dom aukcyjny i kupowanie licencji

Co piętnaście minut dostępna jest w domu aukcyjnym nowa licencja, jednym słowem nowa aukcja startuje. Na każdej aukcji wystawiane są losowe dobra i możemy zobaczyć co będzie następne z 27-godzinnym wyprzedzeniem. Każda aukcja trwa 14 minut pozostawiając tym samym minutę przerwy między kolejnymi aukcjami. Podczas licytacji widzimy kto licytuje i jaką licencję. W minucie przerwy między kolejnymi aukcjami możemy również podejrzeć kto i za ile wylicytował dane dobra.

Kolejne poziomy Domu Licencyjnego