Nigdy nie byłem na prawdziwym polowaniu, a również nigdy bym nie zabił zwierzęcia bez powodu, tym samym sam pomysł na gry o zabijaniu niewinny istot wydaje mi się totalnie nietrafiony. No ale są fani tego typu gier o czym mogliśmy się przekonać po wydaniu na Facebooku gry Deer Hunter Online. Jej popularność była tak wielka, że postanowiono iść za ciosem i wydać sequel, specjalnie na rok 2014, czyli Deer Hunter (2) 2014.

Deer Hunter 2014 to gra łowiecka, gdzie musimy wcielić się w rolę myśliwego i ruszyć na polowanie, polowanie na dzikie zwierzęta. Nie musimy już tak dokładnie śledzić swojej ofiary jak to było w przypadku pierwszej części, wystarczy obrócić się w lewo i prawo wypatrując kolejną ofiarę. Pamiętajmy również, że nie warto skupiać się na samym trafieniu w zwierzę, ale musimy zwrócić uwagę w co tak naprawdę trafiamy. Bo strzelając jeleniowi w serce, albo głowę po prostu go zabijemy, ale jeśli trafimy w nogi to ranimy go tylko i potrzebny będzie dodatkowy pościg.


Najlepszy symulator polowań

Pieniądze zarobione na kolejnych polowaniach mogą zostać użyte do ulepszania broni, albo zakupu zupełnie nowych, które będą skuteczniejszymi siewcami śmieci.

Deer Hunter 2014 003

Jednak po kilku pierwszych polowaniach chyba zmienię zdanie i może zabijanie zwierząt nie jest dobre to (wybaczcie mi) każdy strzał w grze sprawiał mi poniekąd przyjemność, ale nie chodzi o chęć zabijania, która podobno tkwi w każdym z Nas, ale o to, że trzeba było się jednak napocić, aby dobrać odpowiedni kąt strzału z dobrej odległości itp. Jak już zarobiłem nieco kasy ulepszyłem swój karabin, dodałem nową lunetę i celownik. Tym samym o wiele łatwiej mi było strzelać i trafiać do latających kaczek, choć tutaj lepiej było użyć tradycyjnego shotguna. W sumie nie spostrzegłem nawet momentu, w którym cały wieczór zleciał mi jak z bicza strzelił.


Deer Hunter 2014 jest darmową grą, ale system energii zmienia postać rzeczy i nie pogramy sobie zbyt długo. Skończy nam się soczek (juice) i pozostanie Nam jedynie opcja przyśpieszenia jego odnowy za walutę premium. A mimo wszystko jakoś trzeba się z tym uporać o ile chcemy ruszyć na kolejne polowania.

Deer Hunter 2014 004

Jednak najbardziej zaciekawił mnie tryb, w którym musimy pracować drużynowo – Club Hunt, który daje Nam nadzieje na możliwość zabawy razem z innymi użytkownikami Facebooka, ale na chwilę pisania recenzji nie jest on dostępny. Kiedy będzie? Któż to wie, zapytajcie wydawcę. Ale jeśli zapłacicie prawdziwą kasę za możliwość zagrania w takim trybie to czemu nie, ja jedynie wspomniałem o braku możliwości zagrania zespołowo za darmo. No niestety i tak nie wierzę, że ktoś zechce za to zapłacić.


Deer Hunter 2014 005

Tym samym, jeśli nie macie nic przeciwko zabijaniu wirtualnych zwierząt to gra Deer Hunter 2 (2014) jest dla Was. Oczywiście będzie niejednokrotnie trzeba wybrudzić swoje ubranie leżąc na trawie czy w błocie. Typowe freemium odrzuca jak zawsze, ale i w innych grach stara się od Nas wyłudzić jak najwięcej kasy, więc nie widzę w tym nic złego.

Zapoznaj się z Naszym poradnikiem: Jak grać?


Gry podobne