Deer Hunter Online to fantastyczna gra na facebooku wydawana przez 6waves (Bubble Epic, Bubble Bikini) dla wszystkich tych, którzy kochają polowania i ogólnie interesują się łowiectwem. Co tutaj będzie naszym głównym zajęciem? Oczywiście polowanie, polowanie na jelenie, łosie itp. Wcielamy się w myśliwego, wyposażonego w nie byle jaką broń, która niekiedy zdaje się być dość wyrafinowaną bronią snajperską, gdzie w połączeniu z celownikiem stanie się w naszych rękach prawdziwą zagładą dla wszystkich leśnych stworzeń.

Początku zabawy w polowanie

Na starcie poprzez grę Deer Hunter Online poprowadzi nas mały tutorial, który nauczy nas zarówno sterowania jak i podpowie nam wiele ciekawych rzeczy, które ułatwią nam zabawę. Na swoim pierwszy polowaniu nauczymy się przede wszystkim jak przeładować naszą broń (klawiszem R), a także dowiemy się jak przyjąć pozycję kucającą (wciskamy raz klawisz C) i jak po prostu położyć się, aby się czołgać (drugie wciśnięcie klawisza C). Gdy chcemy powrócić do pozycji normalnej wystarczy podwójnie wcisnąć klawisz F. Samo przemieszczanie się po mapie jest bardzo proste i do tego używamy tradycyjnie klawiszy WSAD, a myszką zmieniamy kierunek poruszania się i widok mapy. Jeśli do tej pory wszystko Wam wydaje się proste, aż żeby nie mówić banalne to spróbujcie ustrzelić swoją pierwszą zwierzynę. Prawym przyciskiem myszy włączamy podgląd lunety i co najważniejsze przy celowaniu musimy trzymać ten klawisz cały czas. Najważniejsze jest to, aby trafić zwierzę prosto w głowę, wtedy mamy pewność, że padnie od jednego strzału, w przeciwnym wypadku, choć ranna, może uciec.


deerhunteronline 1

Kiedy już udało nam się zabić jelenia, albo i większą ilość sztuk to musimy przyjść po zwłoki i je pozbierać, podczas zbierania otrzymamy stosowną nagrodę, która będzie zależała od jakości upolowanej zwierzyny, jej wagi, wieku i innych czynników.

Skuteczne łowiectwo to podstawa

Podczas naszych kolejnych polowań warto zwracać uwagę na komunikaty wyrzucane w grze Deer Hunter Online jakie pojawiają się na ekranie głównym. Widząc żółtą ikonę przedstawiającą głowę jelenia dowiadujemy się o tym, że zwierzę nas zauważyło i zostało zaalarmowane, ale jest jeszcze szansa na udane łowy, chyba, że zbliżymy się do ofiary zbyt blisko wtedy ikona zmienia kolor na czerwony i zwierze po prostu zaczyna uciekać. Inną sprawą są wskaźniki, które widzimy podczas celowania. Będzie to zarówno pasek życia naszej ofiary jak i poniżej zobaczycie gwiazdki, im ich więcej tym wyższa jakość celu, a co za tym idzie za upolowanie jej czeka nas o wiele większa nagroda niż normalnie. Jeśli jednak nie uda nam się dobrze trafić, w sensie nie położyliśmy jelenia na dechy to zacznie on uciekać, ale będzie ranny (o ile w ogóle trafiliśmy go gdziekolwiek), a to oznacza nic innego jak ślady krwi na ziemi. Podążając za nimi możemy wyśledzić na nowo swoją ofiarę i dobić. Niekiedy zostajemy dodatkowo wspomagani przez żółte strzałki wskazujące nam właściwy kierunek.


deerhunteronline 2

Podczas zbierania resztek ze swojej ofiary w grze Deer Hunter Online dostajemy oprócz doświadczenia i kasy również tzw. Hunter Points (Punkty Łowieckie), za które będziemy mogli ulepszać swoje specjalne umiejętności. Nasze aktywne umiejętności zostają wyświetlone po lewej stronie ekranu i na samym początku będziemy mieli dostępną tylko umiejętność śledzenia. Każdą nabytą zdolność aktywujemy za pomocą klawiszy 1,2,3 itd.

Misje, hol i otwarte łowy

Oprócz lasu często będziemy odwiedzali główny hol gry Deer Hunter Online, gdzie można zarówno akceptować kolejne misje, dołączyć do otwartych polowań, odwiedzić sklep i swój własny pokój. Podchodząc przy swojej pierwszej wizycie w tym miejscu do Jima zobaczymy jakie mamy dostępne otwarte polowania, niestety wiele z nich mają określone wymagania, głównie chodzi o poziom naszej postaci, ale są również inne czynniki wpływające na ich dostępność. Niektóre regiony będą wymagały od nas waluty premium, albo zebrania określonej liczby znajomych. Dodatkowo każde polowanie czy misja, aby móc je zaakceptować będą od nas wymagały określonej ilości energii. Niedaleko stoiska Jima tzw. Jake Master prowadzi swój sklep łowiecki. Możemy tak nabyć broń, amunicje, a nawet zdolności i inny sprzęt. Przedmioty mogą być zakupione za DeerBucks i normalną gotówkę jaką zdobywamy z polowań. Zauważcie jednak, że każdy przedmiot, broń ma określoną jakość i warto niekiedy kliknąć na gwiazdę obok, aby sprawdzić czy dana broń jest warta wydania ciężko zarobionych pieniędzy. Wszystko jednak co zakupimy musimy użyć, aby to zrobić warto przejść do naszego ekwipunku i przenieść czy to broń czy umiejętność na panel naszej postaci. Nasz ekwipunek podzielony jest na trzy zakładki, w pierwszej umieszczamy broń, w drugiej pożądany sprzęt, a w trzecim umieścimy dodatkowe umiejętności.


deerhunteronline 3

Otrzymać swoją pierwszą misję w Deer Hunter Online możemy u Jake'a, za wykonanie każdej otrzymamy nagrodę w postaci doświadczenia i regularnej waluty gry. W panelu misji, przed jej wybraniem zobaczymy oprócz nagrody także jej koszt jeśli chodzi o energię i poziom trudności. Oczywiście tylko dla upiększenia podano lokalizacje do jakiej, niby, zostaniemy przeniesieni. Każda misja ma swój cel, może to być zabicie dwóch dorosłych łosi (nie jeleni), ale równie dobrze nasz cel może być zupełnie odmienny. Jeśli uda nam się go osiągnąć to możemy powrócić od razu po nagrodę, albo kontynuować nasze polowania, a nagrodę odebrać później.

deerhunteronline 4

Podsumowanie recenzji

Samo otaczające środowisko w Deer Hunter Online zostało wykonane niezwykle dokładnie, choć nie zadbano o to, aby postać jak i zwierzęta nie mogły swobodnie przechodzić przez każde drzewo czy krzak. Podoba mi się także sposób celowania, otóż nie jest tak prosto bo wszystko drży dając nam wrażenie realistycznego polowania. Dziwi mnie jedno, że pomimo trafień prosto w głowę zwierzę potrafiło mi dalej uciekać i uciekać. Tak czy inaczej klimat gry idealnie komponuje się z tematyką, a Ci co lubią postrzelać, a niekoniecznie nie są zagorzałymi obrońcami przyrody spokojnie mogę polecić ową aplikację.  


Gry podobne