Deepolis to jedna z gier przeglądarkowych oferowanych przez studio Bigpoint, gdzie gracze będą mogli wcielić się w rolę kapitana własne podwodnej łodzi, w przeciwieństwie do gry Seafight tutaj cała rozgrywka toczy się w podwodnym świecie, a ludzkość została zmuszona do przejścia pod wodę, gdyż Ziemię jaką znaliśmy ogarnęła seria straszliwych kataklizmów.

Recenzja gry Deepolis

Jakby nie patrzeć na koniec nie ma już lądów stałych, nie ma gdzie żyć, więc jedyna opcja to życie w tym jakże niebezpiecznym podwodnym świecie. Pierwszym wyborem przed jakim stanie gracz to dobranie do własnych wymagań odpowiedniej nacji, do wyboru oddano nam Scionów, Janfnarów i Nautów.


gra deepolis mmo 3

Scioni to bardziej taka nacja typowych kujonów, naukowców, którzy budują masowo różnego rodzaju statki badawcze, a i swoje technologię ciągle rozwijają, aby stać się potęgą na tejże płaszczyźnie. To co ich wyróżnia to możliwość hodowli różnego typu drzew, stawiają przepiękne podwodne ogrody, budują niewiarygodnie wielkie metropolie. Raczej nie są zbytnio waleczni, ale jeśli nadepnie im się na odcisk to potrafią pokazać na co ich stać.

gra deepolis mmo 1


Narody Syberii jednak nie wyginęły całkowicie, pozostałości ludzi z platform wiertniczych – Jafnarzy – marzą o dawnej Ziemi, o jej naturze, o jej dawnym wyglądzie. Opanowali podstawowe technologię, ale są nieokiełznani, ich natury nie da się przewidzieć. Jednak jeśli chcesz luźniejsze zabawy, nie ograniczonej zbytnio władzą to radzę wybrać nację Nauci, tutaj nie ma konkretnej władzy, potrafią wytwarzać narzędzia korzystając z nanotechnologii.

gra deepolis mmo 2

Wybór frakcji w grze na przeglądarkę Deepolis wpłynie na nasz dalszy rozwój, a również na zadania i wszelkiego rodzaju misje, statki jak i części do nich także uzależnione są od naszej frakcji. Musimy tutaj zarabiać, aby móc ulepszać nasze maszyny, a może w przyszłości i zakupić zupełnie nowy statek. Jednak spokojnie tutaj nie jest, każda frakcja ma swoje potrzeby, których sama nie jest w stanie zaspokoić, więc ciągłe konflikty w głębinach są na porządku dziennym. Poniekąd gra Deepolis może zawierać wiele elementów z takich gier jak SeaFight czy też Pirate Storm, ale nie ma za wielu produkcji, które toczyłyby się w głębinach.Gry podobne