Wiele osób grając w Jelly Glutton zastanawia się jak zdobywać więcej monet, darmowe życia czy power-upów, które w grze nazwane zostały potocznie Charms. Charms kojarzy mi się z wdziękiem, ale tutaj zapewne twórcom chodzi o Uroki czy Zaklęcia.

Do czego służą monety?

Monet w grze używamy do zakupu właśnie tychże wspomnianych wyżej zaklęć, choć nie zawsze jest taka możliwość, są to specjalne bonusy jakie można nabyć przed rozpoczęciem gry i których użyjemy już w trakcie rozgrywania nowego poziomu, albo gdy cofniemy się do starszego, aby poprawić swój wcześniejszy wynik. Jednak głównie kupimy za nie Bonusy, które mają o wiele gorsze działanie niż Charmsy, ale zawsze mogą okazać się pomocne.


bonusy

Jak zdobywać więcej monet?

Monety zdobywamy na każdym poziomie, tuż przed startem widzimy ile ich jest do wygrania, o ile przejdziemy rundę pozytywnie to zostaną one doliczone do naszego konta w formie nagrody.

Również szybko możemy je uzupełnić płacąc prawdziwymi pieniędzmi, wystarczy kliknąć plusik przy ikonie monet, znajdującej się na górnej części ekranu gry jak na obrazie poniżej:


plusik i zakup monet

Kolejne okno przedstawia nam kilka pakietów, które możemy kupić, wybieramy jeden z nich w zależności od tego ile chcemy gotówki przeznaczyć na monety.

Jednak po co płacić skoro możemy je mieć za darmo, wystarczy nieco cierpliwości i czasu na rozgrywanie nowych rund. Jednak to co w tym wszystkim jest najlepsze to fakt, że jeśli cofniemy się do poziomu, który przechodzimy bezproblemowo za każdym razem, nie tracąc życia to możemy go powtarzać w nieskończoność, a nagroda która jest do niego przypisana – monety – będzie zawsze taka sama. Na początku wybieramy przykładowo poziom 10-ty, który za wygraną daje nam 9 monet, a jego ukończenie nie trwa dłużej niż 15 sekund. Przechodzimy go 10 razy i mamy za darmo 90 monet. Na wyższych poziomach również są łatwe rundy, a i nagroda pokaźniejsza, więc czemu tego nie wykorzystać na swoją korzyść?


Również dobrym źródłem darmowych monet są osiągnięcia i już teraz widzę, że jedno z nich przynosi nam sporą ilość tych błyszczących świecidełek. W dolnej części ekranu, po lewej stronie macie ikonkę pucharu, jak na zdjęciu poniżej:

trofea jelly glutton

Nazwałem je osiągnięciami, choć jak teraz widzę wydawca zwie to Trofeami, ale wszyscy wiedzą o co chodzi. Na końcu listy znajdziemy:

champion darmowe 1000 monet

Dzięki temu możemy zdobyć w prosty sposób 100 monet na starcie wygrywając 5 poziomów z rzędu, albo rozgrywając prosty poziom pięć razy i wygrywając za każdym razem.

Aby nie być gołosłownym przetestowałem to na sobie rozgrywając pięć razy z rzędu poziom pierwszy i oto efekt:

champion osiągnięcia

Osiągnięcie przeszło na nowy poziom i tym razem przechodząc 1 poziom 10 razy dostanę Bonusy w postaci bomby:

darmowe bomby

Oczywiście można to samo osiągnąć normalnie grając runda po rundzie, ale co jak nie daj Boże noga Wam się powinie i na trzecim poziomie osiągnięcia przy wygranych 29-ciu przegramy 30-ty raz? Może to być denerwujący, ale polecam Wam stale sprawdzać czy są jakieś nowe Trofea do zdobycia, to naprawdę łatwy sposób na darmowe monety i nie tylko.

Ostatnim sposobem na nieco darmowych monet są nasi znajomi, znajomi którzy również aktywnie grają w Jelly Glutton. Znajdziemy ich listę pod ekranem gry, gdzie prezentowani są w formie awatarów z Facebooka. Użytkownicy grający na Androidzie czy iOS muszą najpierw połączyć swoje konto z kontem Facebooka, aby móc korzystać z tejże metody. Jak to zrobić? Bardzo prosto, klikamy pod awatarem znajomego na guzik „Collect” i gra prosi Nas, aby wysłać na tablicę znajomego informację, że to dzięki niemu zdobyliśmy 10 monet za darmo. Możemy to zrobić dla każdego znajomego i zakładając, że mamy 10-ciu znajomych zdobędziemy 100 monet. Dodatkowo jest to powtarzalna czynność i możemy to robić co 4 godziny, więc w ciągu całego dnia, powracając do zabawy co 4 godziny możemy zarobić 600 monet.

monety od znajomych

A teraz powróćmy do małego triku, o którym istnieniu możecie nie mieć pojęcia. Niekiedy na FanPage gry pojawiają się linki do darmowych monet i co ciekawe mamy taki jeden przykładowy:

http://bit.ly/1vRlaQ2

Uwaga: Niestety linki wygasają po pewnym czasie i ten powyżej może już nie działać jak czytacie artykuł. Ale sprawdzajcie codziennie nasz Fanpage pod adresem https://www.facebook.com/desercik i zbierajcie bonusy.

Klikając w niego otrzymacie w grze 300 darmowych monet, ale to nie wszystko. Pamiętacie jak mówiłem o Trofeach? Jest tam jedno o nazwie Cresus, dzięki któremu zdobyć można 15 000 monet, ale musimy kupić je jeden raz za prawdziwą kasę. Co się okazuje, korzystając z linku takiego jak zamieściłem powyżej gra traktuje to jak zakup monet za realne pieniądze i zalicza nam to jako Trofea, w efekcie dostajemy monit jak poniżej:

cresus 15000 monet

Jest to jednorazowy zastrzyk złotych monet, ale jakże pokaźny.

Jeśli spodobał Wam się mój poradnik to nie zapomnijcie podzielić się nim ze znajomymi na Facebooku. W ten sposób motywujecie mnie do dalszej pracy.


Gry podobne