Jelly Glutton to kolejna darmowa gra match 3 puzzle z przesłodzoną grafiką, z jaką mogliśmy się spotkać choćby w Candy Crush Saga. Oczywiście podobnie jak wiele innych gier z tego gatunku opisywana na naszym portalu jest to aplikacja, którą znajdziecie na portalu Facebook. Musimy tutaj pomóc naszemu przyjacielowi o imieniu Glutton (który jest zwykłą żelką) w podróży poprzez światy pełne słodkości, ciasteczek, kremów, owoców itp. Zrobimy to w prosty sposób wysyłając w każdej rundzie pokaźne ilości słodyczy do wielkiej paszczy naszego znajomego, żelusia.

Jelly Glutton – recenzja

Jelly Glutton posiada mechanikę typową dla swojego gatunku i to już jeden z powodów, dla których możecie spokojnie pominąć tutorial i zacząć zabawę pełną parą. Gra posiada kilka różnych trybów rozgrywki, które urozmaicają nam całą zabawę. Znajdziemy tutaj zarówno klasyczny tryb z limitowaną ilością ruchów, gdzie należy zdobyć określoną ilość punktów, aby zaliczyć rundę pozytywnie. Jest także tryb Chrono i jak się po nazwie można domyśleć musimy zdobyć określoną ilość punktów, ale już bez limitów ruchów bo to zostało zastąpione limitem czasowym. Trzecim trybem jest Recipe, gdzie zbieramy wymagane kawałki przedmiotów. Podobnym do Recipe trybem jest Jelly Mode, gdzie wszystkie żelki z planszy muszą być oczyszczone w limitowanej ilości ruchów, ale tutaj również bardzo ważne jest zdobycie jak największej ilości punktów.


jg 2

Dopasowując do siebie minimalnie trzy identyczne elementy w Jelly Glutton powoli wykonujemy zadawane nam zadania, a jeśli uda nam się dopasowywać w kolejnych ruchach ciągi słodyczy to mamy szansę na aktywację specjalnych efektów jak bomby, flashlight, candles, etc. Wygląd boostów jest dość standardowy mogą one być łączone w większe, dające o wiele silniejsze efekty, a co za to idzie – wyeliminujemy większą liczbę elementów. Wygramy niewielką ilość power-up'ów za pomocą tradycyjnej rozgrywki, ale po większą ilość musimy się zgłosić do sklepu gry z prawdziwą gotówką. Jak większość gier match 3 puzzle i tutaj w miarę wzrostu poziomów wzrasta trudność zabawy poprzez coraz zwiększające się wymagania, większe plansze czy zmieniające się ich kształty.

jg 3


Jelly Glutton jest przyjemną i niezwykle dopracowaną pod względem grafiki aplikacją na Facebooku. Muzyka jest przyjemna i relaksuje nas w każdej nowej minucie zabawy.


Gry podobne