Cyber Monster jest darmową grą turową MMORPG na nasze przeglądarki, której fabuła została osadzona w niesamowitym świecie fantasy, gdzie gracze wcielają się w rolę uroczych postaci. Naszym zadaniem jest hodowanie pet'ów, uczenie ich magicznych sztuczek i wystawianie do walki przeciwko potworkom innych graczy czy też tymi sterowanymi przez postacie NPC. Gra została stworzona przez PopPace i wydana przez chińskie studio NGames (Pockie Pirates, Pockie Saints). Anime MMO poniekąd nie są takie złe, ale większość podobnych, chińskich gier ma tą skłonność, że kopiują same siebie, albo są wydawane pod innymi tytułami jak choćby Caesaryi Call of Roma, dwie gry, a tak naprawdę to jedno i to samo, podobnie jak Crystal Saga i Crystal Legacy. Tak czy inaczej dążę do tego, że jak większość gier z tego kraju tak i Cyber Monster nie zasługuje na to, aby się z nią wiązać na dłużej niż kilka godzin.

cyber monster 001


Recenzja gry Cyber Monster

Zabawne jest to, że zaczynając grę klikamy Akceptuj i Zakończ w różnych oknach dialogowych misji, które co jakiś czas pojawiają się na środku pola gry i zanim się nie rozkręcimy już mamy ponad 20 poziom. W sumie nic nie robiąc grałem do 25 poziomu i wtedy zaczęły się schodki, walki nie były już tak proste, zacząłem przegrywać. Wtedy zacząłem sobie zdawać sprawę z tego jak ważne jest ulepszanie broni i innych elementów ekwipunku. Dzięki automatycznej nawigacji i walce jedyną rzeczą, którą my musimy robić to porównywanie wszystkich posiadanych przedmiotów z tymi, które mamy założone na postaci i wybranie tych najlepszych. Niestety nie mamy żadnych wskazówek, ani informacji o tym, że zdobyliśmy coś lepszego. Jednak nawet po zmianie na lepszy sprzęt, gdy wciąż przegrywamy możemy zatroszczyć się o ulepszenie wszystkiego co obecnie znajduje się na awatarze. Ale i to nie zawsze jest gwarantem sukcesu, bo ulepszenia należy wprowadzić nie tylko na głównej postaci, ale także powtórzyć to dla wszystkich kompanów. Poza tym musimy przetestować różne formacje, na różnego typu przeciwnikach, więc poniekąd musimy ruszyć głową, aby opracować najlepszą strategię. I zawsze musimy udoskonalać umiejętności awatara, który może stać się wojownikiem, priestem, magiem albo strażnikiem.

Pomimo, że gra Cyber Monster stara się zachować pozory pewnej unikalności to wyszło wprost przeciwnie, doświadczenia z gry niczym nie różnią się od innych turowych gier MMORPG z Chin. Podążamy za wyznaczoną linią zadaniową, walczymy z wieloma potworami, boksującymi królikami, mrocznymi duchami, królami świń, piratami i ghost rider'ami.

cyber monster 002


Jeśli uda nam się wygrać walkę to możemy mieć okazję do dodania pokonanego do grupy naszych bojowników, ale oczywiście musimy z danym potworem najpierw walczyć. Bywają również sytuację w których sami do nas dołączają jako pet'y. Tak czy inaczej wszystko w grze kręci się wokół pokonywania kolejnych potworów za pomocą naszych potworów.

Aby było śmieszniej to co ma nam ułatwić rozgrywkę, jeśli mowa o misjach, czyli auto nawigacja i auto walka sprawia, że gra staje się o wiele łatwiejsza, ale tym samym nudniejsza. Jednak jeśli chcecie grać w Cyber Monster to musicie się z tym pogodzić, albo dać sobie spokój i poszukać bardziej ambitniejszego tytułu. Bardziej ambitni gracze zawiodą się na prezentowanym tytule. W sumie same opisy misji są denerwujące i nie zawsze mówi się w nich do dokładnie mamy zrobić i wykonanie ich bez auto nawigacji staje się niemożliwe.


Gry podobne