Dziś chciałem się z Wami podzielić kilkoma wskazówkami do gry CSI: Crime City, która od bardzo dawna jest dostępna na Facebooku dla wszystkich fanów zarówno serialu jak i kryminalnych zagadek. Poradnik może okazać się wam na tyle pomocny, gdyż dowiecie się jak zdobywać dodatkową energię i jak skutecznie rozwiązywać kolejne sprawy. Może nie będę się rozpisywał na kilkanaście stron, ale postaram się przekazać wiedzę w skrócie – bo wolicie przecież szybko powrócić do rozwiązywania kryminalnych zagadek aniżeli siedzieć tutaj i czytać jak przynudzam.

Podążaj za wskazówkami

Nasz czas podczas pojedynczej sesji w grze jest bardzo ograniczony, a wszystkie przez system energii. Więc ważne jest, aby go spożytkować jak najlepiej. Przez grę prowadzą nas strzałki, wskazówki, więc warto nie zbaczać z kursu i podążać za nimi. Gdziekolwiek nas prowadzi strzałka tam znajdziemy nowy trop, kolejne dowody.


csicrimecity 005

Podążanie za wskazówkami pozwoli nam zaoszczędzić spore ilości energii i tym samym szybciej przebadać całą sprawę.

Wykorzystaj nadwyżki energii na mini gry

Energia, jak wspomniałem wcześniej, jest tutaj mocno ograniczona, więc warto grając w mini gry wykorzystać ten czas jak najlepiej. Gry zmuszą was do wyszukiwania pasujących do siebie par symboli, więc liczy się dobra pamięć i spostrzegawczość. Zostaniemy za ich ukończenie nagrodzenie energetyczną filiżanką kawy i im więcej wykonamy dopasować, im szybciej w sumie, tym większa będzie filiżanka. Tym samym jeśli zapytacie „Jak zdobyć dodatkową energię za darmo?” to jest to jedyny sposób w grze. Albo to, albo długie godziny czekania na to, aż sama się odnowi.


Regularnie ulepszaj swoje narzędzia

Badając różne miejsca w CSI: Crime City musimy wspomagać się wieloma narzędziami. Potrzebne nam będą latarki, kamery, aparaty i wiele innych przedmiotów.

csicrimecity 004

Możemy ulepszyć ich działanie korzystając z kasy zarobionej podczas wcześniejszych śledztw, a co z kolei pozwoli nam zmniejszyć ich zapotrzebowanie na energię. To doskonały sposób, aby zaoszczędzić nieco energii na inne, pilniejsze sprawy.


Udoskonalaj swoje laboratorium

Gdziekolwiek nie pójdziemy i znajdziemy jakiś kawałek dowodów to musimy to wszystko najpierw przesłać do laboratorium, gdzie nasi naukowcy dokładnie przeanalizują kolejny trop. Jak wiecie zajmuje to dość sporo czasu.

csicrimecity 002

Jednak jeśli regularnie będziemy ulepszać aparaturę w laboratorium to ów czas będzie nieco krótszy, co pozwoli z kolei zakończyć śledztwo o wiele szybciej.

Badaj wszystko i wszystkich

Nie musimy badać wszystkiego, aby ukończyć daną sprawę. Wszystko co musimy zrobić to zbierać i analizować dowody. Ale badanie całego miejsca przestępstwa jest dalej pomocne, gdyż wyobraźcie sobie, że te pozostałe, nieodkryte kwadraciki zawierają masę, ukrytej energii i są głównym źródłem doświadczenia w grze.


Gry podobne