CSI: Crime City jest przeglądarkową grą na portalu facebook, która została oparta na popularnych serialach z przedrostami CSI, chyba każdy je zna więc nie ma sensu się o tym rozpisywać. Na samym początku zostaniemy poproszeni o personalizacje naszego agenta, który będzie naszym bohaterem w dalszej rozgrywce. Sporo opcji dotyczących wyglądu, ubrań czy też płci sprawią, że będziemy mieć okazję na stworzenie wyjątkowego awatara. Zaraz po tym zostaniemy przeniesieni do miasta, w miejsce gdzie został zamordowany człowiek i stajemy przed wyzwaniem zbadania miejsca morderstwa. Więc widzimy ciało ofiary, a tuż obok małe pole podzielone na kwadraciki i to właśnie te miejsca musimy zbadać. Chyba nie muszę tłumaczyć, że warto skupić się np. na plamach krwi etc. Każde przeszukane przez nas pole zostaje podświetlone abyśmy wiedzieli, że już szukaliśmy w tym miejscu. Przeszukując pola tracimy energię i od tego gdzie szukamy zależy ilość potrzebnej energii, np. plamy z krwią zabiorą nam po 14 pkt energii, a normalne czyste pola tylko od 4 do 6. Energia się odnawia co parę minut więc nie ma co panikować.
Są sytuację gdy znajdziemy coś na polu zbrodni, jakiś przedmiot itp., więc dla dobra śledztwa trzeba ją szybko oddać do zbadania w laboratorium, gdzie dostaniemy się przez menu w dole gry. W tym samym miejscu, jednak nieco w lewo mamy także zakładkę Case, gdzie trzymane są informacje o sprawach przez nas prowadzony jak i tych które rozwiązaliśmy czy też nad nimi pracujemy. Widać tak ilość dowodów potrzebnych do rozwikłania sprawy, a także  fakt ile już ich znaleźliśmy i jaki procent terenu przeszukaliśmy rozwiązują zagadkę.

Rozwiązując jedną sprawę dostaniemy kolejną, a także liczy się nasz poziom, bo bez niego nie bardzo przeprowadzimy jakikolwiek rozwój spraw bez konkretnych umiejętności.


Każda przyjęta przez nas sprawa rozpoczyna się krótkim wprowadzeniem, animacją co daje dodatkowo pewien element takich gier, co sprawia, że mamy możliwość wczuć się w rolę prawdziwego detektywa. To co może was zaskoczyć to samo badanie w laboratorium, o ile przy pierwszej sprawie trwa to około 5 sekund to już później poczekamy od 5 min w górę, w końcu przy tak ważnych sprawach jak morderstwo trzeba być bardzo dokładnym.

Odkrywając pola podczas śledztwa możemy nie tylko odnaleźć jakiś dowód w sprawie, ale także zdobywamy przy tym doświadczenie i czasem wypadnie nam kasa, które użyjemy w sklepie gry, czy też wyleci nam jakiś element do kolekcji, które po zebraniu dadzą nam już lepsze bonusy czy też paczki energii.

Oczywiście aby szybciej rozwiązywać zagadki potrzebujemy pomocy znajomych, którzy wysłać mogą nam podarunki jak i możemy zatrudnić ich w naszym laboratorium etc.


Jak sami widzicie CSI: Crime City polega na rozwiązywaniu zagadek, system energii nie powinien nikogo dziwić, w końcu to gra na facebooku. Gra posiada wiele ciekawych animacji, a grafika w sumie jest na znośnym poziomie i po części atmosfera tu panująca pozwala wczuć się w rolę detektywa.


Gry podobne