Dziś w poradniku do gry Criminal Case pokaże Wam w jaki sposób zdobywać szybko i za darmo energię, bo wiem że ciągle zmagacie się z jej brakiem. Dodatkowo dowiecie się wszystkiego o gwiazdach, o tym jak je zdobywać i przekaże kilka wskazówek, które pozwolą Wam je właściwie wydawać. Znajdziecie tu także informacje o medalach, ich rodzajach i użyteczności.


Medale

Medale są przyznawane graczowi po wykonaniu określonego zadania. Ponadto są one wymagane, aby przejść do następnej sprawy lub adoptować zwierzaka policyjnego. Wybór gracza zależy od tego, czy chce zdobyć wszystkie trzy medale (brązowy, srebrny i złoty), czy tylko dwa medale (brązowy i srebrny) jeśli chce przejść do następnej sprawy bez uzyskania złotego medalu. W Death of Rosa Wolf gracz musi jednak zdobyć brązowy medal, aby odblokować kolejną sprawę.

Zdobywanie medali

Medale są zdobywane, gdy uwięzisz zabójców, ukończysz wszystkie etapy dodatkowego dochodzenia i zdobędziesz 5 gwiazdek we wszystkich miejscach zbrodni (w tym w scenach premiowych). Następujące elementy są warunkami do uzyskania określonego medalu, jak opisano tutaj:


Brązowy medal zdobywa się za aresztowanie zabójcy w sprawie.

Srebrny medal jest przyznawany za ukończenie dodatkowego dochodzenia w sprawie. Zarówno brązowy, jak i srebrny medal są wymagane, aby odblokować następną sprawę, która działa od zwłok w ogrodzie w Grimsborough i później.

Złoty medal można zdobyć po zdobyciu pięciu gwiazdek za każde miejsce przestępstwa i premii w sprawie. Złote Medale są wymagane do odblokowania policyjnych sklepów zoologicznych rozrzuconych po mapie sezonu. Aby zobaczyć wymaganie Złotego Medalu za dostęp do określonego sklepu zoologicznego, musisz powiększyć mapę i podświetlić znacznik sklepu zoologicznego. Zachowaj ostrożność, że złote medale zdobyte w dowolnym sezonie będą się liczyły tylko do wymagań złotych medali dla sklepów zoologicznych w tym sezonie.


Pamiętaj, że medale należy zdobywać w kolejności: brązowy, srebrny, a następnie złoty. Nie możesz zdobyć Złotego Medalu za pięciogwiazdkowy wynik, chyba że najpierw zdobędziesz Brązowy i Srebrny Medal.

Wskazówki jeśli chodzi o wykorzystanie medali:

Po pierwsze, aby ukończyć sprawę, przez większość czasu potrzebujesz 36 gwiazdek, w tym dodatkowych gwiazdek potrzebnych do odblokowania następnej sprawy bez uprzedniego pięciogwiazdkowego oznaczenia wszystkich miejsc zbrodni. W The Death of Rosa Wolf wystarczy aresztować zabójcę. W Corpse in a Garden potrzebujesz 21 gwiazdek, aby przejść do następnej sprawy.

Po drugie, jeśli masz problemy z zdobywaniem gwiazdek, wybierz scenę, która ma najmniejszą liczbę punktów, jakiej potrzebujesz, aby zdobyć gwiazdkę. Zazwyczaj w dziewięciu scenach scena „Time Attack” ma najniższy wynik punktowy dla gwiazdy, więc grasz w tę scenę bonusową.

Po trzecie, w celu szybszego zakończenia sprawy możesz wybrać pięciogwiazdkowe wszystkie dostępne przestępstwa i dodatkowe sceny w rozdziale; podczas gdy jesteś w rozdziale 1, możesz zarobić do 25 gwiazdek; w rozdziale 2 możesz zdobyć do 35 lub 40 gwiazdek ogółem; a w rozdziale 3 możesz zarobić do 45 gwiazdek łącznie (dotyczy to Ponurego Rzeźnika i kolejnych). Do Śmierci Rosy Wolf i Zwłok w Ogrodzie potrzebujesz odpowiednio 15 i 30 gwiazdek.

Po czwarte, wybór należy do Ciebie jak wydasz gwiazdy: możesz badać wskazówki, przesłuchiwać podejrzanych, aresztować zabójcę, przechodzić do następnych rozdziałów i uruchomić dodatkowe dochodzenie. Po zakończeniu dodatkowego dochodzenia możesz go użyć, aby kupić 20 punktów energii za 1 gwiazdkę, 10000 monet za 2 gwiazdki lub pakiet naklejek za 3 gwiazdki. Ale najważniejsze jest aresztowanie zabójcy i przejście do następnej sprawy.

Ważne:

Witamy w Pacific Bay, The Murder of Amanda Love, The Murder of Mrs Stanbury – The Dead and the Beautiful nie zawierają żadnych medali, ponieważ służą wyłącznie jako samouczki wprowadzające i wymagają jedynie aresztowania zabójcy, aby gracz mógł przejdź do następnej sprawy.

Gwiazdy

Gwiazdy są integralnym elementem gry Criminal Case. Bez nich gracz nie może awansować do dalszej historii.

Gwiazd potrzebujemy aby:

 • Badać dowody lub wskazówki
 • Przesłuchiwać podejrzanych
 • Aresztować mordercę

Czasami potrzebujemy ich, aby:

 • Przejść do następnego rozdziału
 • Przejść do kolejnej sprawy

Jeśli gracz wybierze, może:

 • Zdobyć wszystkie gwiazdki za złote medale używane do odblokowywania sklepów zoologicznych.
 • Handlować na końcu każdej sprawy:
  • 1 gwiazdka za 20 punktów energii.
  • 2 gwiazdki za 10 000 monet.
  • 3 gwiazdki za jeden zestaw naklejek.

Jak zdobyć gwiazdki?

Na koniec każdej sprawy gracz zdobywa określoną ilość punktów. Jeśli zbierzemy ich wystarczająco dużo to zdobywamy na podstawie ich ilości określoną liczbę gwiazdek. Pamiętaj, że każda scena kryminalna, w jakiej bierzemy udział wymaga zużycia 20 punktów energii.

Pamiętaj, że:

 • Gwiazdy nie mogą być przenoszone z jednej sprawy do drugiej.
 • Jeśli aresztujesz nie tego podejrzanego co trzeba to stracisz wydane na to gwiazdy.

Energia

Pasek energii w Criminal Case znajdziecie na górnej części ekranu. Gracz może ciągle zdobywać energię, ale gdy osiągnie ona pułap 110 to przestanie się samoczynnie odnawiać, powiedzmy, że jest to maksymalny jej limit. W wersji na PC odnowienie 1 pkt energi wymaga 200 sekund, a na mobilnej wersji są to 2 minuty (120 s).

Bez energii gracz nie może posunąć się naprzód w fabule, ponieważ jest ona wymagana do grania i przebywania w miejscach zbrodni, co z kolei nagradza gracza gwiazdami, głównym elementem wskazującym poziom postępu w grze. Poza tym energia może być również wykorzystana do zdobycia określonych trofeów. Aby zagrać raz w danej scenie, gracz musi zużyć 20 energii. Jednak miejsce zbrodni, w którym osiągnięto wszystkie pięć gwiazdek, potrzebuje tylko 5 energii. Dodatkowo Happy Hours może zmniejszyć potrzebną energię do 15, 10 lub 0.

Jak zdobyć energię?

 • Automatyczne uzupełnianie: Gracz może poczekać, aż pasek energii zostanie częściowo lub całkowicie uzupełniony.
 • Przejście poziomu: Kiedy gracz awansuje na wyższy poziom, jego pasek energii zostanie automatycznie wypełniony do 110. Nie przekroczy on 110, jeśli graczowi pozostały punkty energii. Jeśli gracz miał więcej niż 110 punktów energii, nie dostanie żadnych.
 • Bonus dzienny: Gracz może otrzymać energię, obracając kołem Daily BonusKup przedmioty energetyczne: Gracz może również kupować przedmioty energetyczne za gotówkę, aby od razu uzyskać energię. (Butelka soku pomarańczowego kosztuje 10 gotówki i daje 20 punktów energii, worek chipsów ziemniaczanych kosztuje 25 gotówki i daje 50 punktów energii, a burger kosztuje 50 gotówki i daje 120 punktów energii.)
 • Strona aplikacji – Darmowe prezenty: Gracz może korzystać z bezpłatnych codziennych prezentów oferowanych codziennie na stronie aplikacji na Facebook.
 • Prezenty od znajomych: Gracze z zespołu gracza mogą codziennie wysyłać graczowi 2 punkty energii jako bezpłatny prezent. Gracz otrzymuje również 1 punkt energii za każdym razem, gdy jego koledzy z drużyny przyjmują energię od gracza, chociaż jest to opcjonalne.
 • Kiedy znajomi gracza przejdą na wyższy poziom lub zostają awansowani (awansują), przyjaciel może dzielić 1 sok pomarańczowy lub 1 chipsy ziemniaczane dzięki swojej promocji. Gracz będzie musiał kliknąć na “Claim Orange Juice” lub “Claim Potato Chips”, które pojawiają się na kanale wiadomości na Facebooku, aby zdobyć te przedmioty. Pamiętaj, że każdy gracz może odebrać tylko 3 butelki soku pomarańczowego i 1 torebkę chipsów ziemniaczanych dziennie.
 • Nagrody za badanie wskazówek: Gracz może otrzymać nagrodę energetyczną za każdym razem, gdy ukończy mini-grę z zestawem kryminalistycznym. Im szybciej gracz go ukończy, tym więcej punktów energii zdobędzie.
 • Dodatkowe nagrody za dochodzenie: Niektórzy podejrzani nagradzają gracza burgerem po tym, jak gracz mu pomógł podczas dodatkowego dochodzenia w sprawie.
 • Handel dodatkowymi gwiazdami: gdy gracz zakończy sprawę i dodatkowe badanie, może wymienić jedną pozostałą gwiazdkę na +20 energii.
 • Kolekcje Szczęśliwych kart: gdy gracz ma już pełną kolekcję, może wymienić karty „Serce” i „Szpadel” na przedmiot energetyczny.
 • Niektóre zwierzęta mogą znaleźć energię lub przedmioty energetyczne pod koniec dochodzenia na miejscu zbrodni.
 • Oglądanie reklam: Gracz może oglądać wiele reklam wideo, dostarczając 20 punktów energii za każdym razem.

Pasek energii nie zostanie zsynchronizowany między komputerem a urządzeniem mobilnym. Energia pokazana na pasku energii będzie się różnić na urządzeniu mobilnym i komputerze, ponieważ są one niezależne, ale oznacza to również, że masz do dyspozycji dodatkowe 110 punktów energii; na przykład, jeśli zalogujesz się do gry mobilnej i wykorzystasz 110 punktów energii, te 110 punktów energii nie zostanie odjęte od paska energii w komputerowej wersji gry.


Gry podobne