Gry typu ukryte obiekty (HOG) często zabierają nas w podróże podwodne, czasami poszybujemy do chmur, albo zostaniemy wrzuceni w ruiny starożytnych miast. W sumie ciężko jest coś wymyślić do tego typu gier cokolwiek nowego, dlatego wydawcy starają się jak najbardziej kreatywnie podchodzić do każdego, nowo wydawanego tytułu. Gra Criminal Case na Android i iOS łączy w sobie tęczowe klimaty z dodatkiem jednorożców i wielką niewiadomą. Oczywiście znajdziemy również niepokojące zdjęcia rodem ze scen zbrodni. Podczas gdy zmiany są zawsze mile widziane to owa aplikacja jest aż nie do zniesienia powolna.

criminal case 001


Gameplay na krwisto

W grze Criminal Case wcielamy się w zwykłego policjanta, który musi rozwikłać parę zawiłych zagadek. Będziemy szczegółowo badać sceny zbrodni poprzez klikanie na różnorakie obiekty rozrzuconych na całym terenie. Im szybciej będziecie klikać tym więcej punktów zdobędziecie, a nagroda będzie pokaźniejsza. Podczas badania miejsc przestępstwa będziemy zdobywać gwiazdki, które będą używane jako waluta gry, gdy trzeba będzie wykonać autopsje, analizować dowody albo przepytać świadków.

W grze przeglądarkowej Criminal Case będziemy czasami musieli układać coś w stylu puzzli. Znajdziecie tutaj również kilka innych aktywności w stylu kliknij i przeciągnij, które zabiją nam troszkę czas, przykładem możemy być przeszukiwanie śmieci, albo ubrań podejrzanego.

Ale to co tak naprawdę sprawia, że gra wyróżnia się ponad inne to zakrwawione miejsca zbrodni. Ujrzymy nawet podcięta gardła ofiar, rozkładające się ciała ofiar i nagich mężczyzn pociętych na kawałki. Nawet scenki, w których wyszukujemy ukrytych przedmiotów potrafią być nieco makabryczne, a ciekawe co zrobicie, gdy zostaniecie poproszeni o odnalezienie butelki z moczem?


criminal case 002

Pełno zagadek kryminalnych

Istnieje wiele różnych zagadek kryminalnych do rozwiązania, ale w kilku z nich zobaczymy nic innego poza nieśmiałymi plamami krwi. Criminal Case posiada wielki potencjał jako gra HOG i powinna przypaść do gustu starszym fanom tego gatunku, którzy chcą czegoś więcej niż światów fantasy i nawiedzonych domów. Niestety, sprawa karna przebiega bardzo powoli. Mamy przydzieloną niewielką ilość energii, a nawet nie otrzymamy pełnego załadowania po przejściu poziomu. Niezbędne autopsje i przesłuchania zajmą nam godziny i/lub wymagają od nas sporej ilości gwiazdek (Stars), aby je zakończyć. Aby je zarobić, trzeba grać w ukryte obiekty w kółko, z każdym wciśnięciem buttona „GO” wymaga się 20 punktów energii. Energia uzupełnia się powoli. Musisz więc wyciągnąć swój portfel lub być przygotowanym do czekania wielu godzin, później wykonamy kilka zadań, a następnie znowu czekamy parę ładnych godzin.

Criminal Case tak czy inaczej nie jest przeznaczona dla dzieci, ale z uwagi na mdłą fabułę, po prostu nudną to i dla dorosłych się nie nadaj bo podsumowując wykonanie owej aplikacji to wielki śmiech na sali. Na moje oko z czasem gra jak przedstawione w niej trupy rozłoży się wśród własnej krwi i kości. Dla tych co na siłę szukają gry w ukryte obiekty to mogę polecić Yard Sale: Hidden Treasures.Gry podobne