Po prostu nie mogę sobie darować, że wcześniej nie zauważyłem tejże gry, chodzi o Crazy Penguin Wars przeglądarkowy odpowiednik klasycznych Wormsów. Tylko tutaj gramy małymi pingwinami, ale tu pewnie i tak po samym tytule się domyśleliście. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że dostajemy klasyczną odsłonę The Worms w innej oprawie graficznej, ale pozory mogą być mylące, bo jest tu o wiele więcej fantastycznych rzeczy niż mogliśmy znaleźć w klasyku. Oczywiście w Crazy Penguin Wars różnorodność broni może Was zaskoczyć, niby podzielono na poziomy w których możemy je wykorzystywać, ale tak naprawdę można je używać wcześniej, nie wiem, może to bug, a może z założenia tak jest, a ja tylko zrozumiałem coś inaczej.Dostępne są także tzw. Boosters, które pomogą nam tuż przed wykonaniem właściwego ataku, możemy dzięki nim skakać wyżej niż inni, użyć parasola, aby złagodzić skutki upadku, a nawet zakupić miny, które podłożymy naszym przeciwnikom. Opcji jest mnóstwo, ale do ich właściwego wykorzystania potrzebujemy jeszcze odpowiedniej strategii, bo nie zawsze ich użycie jest opłacalne.

craz ypenguin wars 001


Gry jak Wormsy

W grze Crazy Penguin Wars mamy dwie podstawowe waluty Coins (Monety) jak i Cash (dolarki), jedną i drugą możemy zdobyć podczas gry, z tym, że Cash dostajemy jako bonusy, a także robi ona za płatną walutę gry, choć powiem Wam, że podczas aktywnej gry można zdobyć dolarków na tyle dużo, że nie trzeba wykładać pieniędzy z własnego portfela, a to jest bez wątpienia zaleta gry. Oczywiście całość gry jest utrzymana w humorystycznym stylu i jeśli mamy sporo monet i dolarów do wydania możemy spersonalizować wygląd naszego0 pingwina, kupić mu kostium, czapkę, buty i wiele wiele innych rzeczy, a w ten sposób na pewno przeciwnik, który dostał od nas łupnia zapamięta nas na długi czas, no i będziemy się wyróżniać z tłumu. Podczas meczów możemy przez różne czynności zdobywa medale, każdy medal zwiększy nam pewne statystyki w grze jak obronę, siłę wybuchów, albo siłę strzału, uwierzcie mi to wszystko przydaje się jak nigdy.

craz ypenguin wars 004

Po każdej walce w Crazy Penguin Wars zdobywamy monety i doświadczenie, ale także czasami dostać można bonusowe przedmioty, wykorzystamy je przy craftingu, gdzie stworzyć możemy nową broń itp., a także podczas badań, w których jak dotąd wciąż dostawałem tylko nieznaczną ilość doświadczenia, ale i tak zawsze to coś.


W grze na facebooku Crazy Penguin Wars mamy do wyboru trzy tryby gry jak praktyka, gdzie możemy poćwiczyć nie tracąc i nie zyskując niczego, a także mamy nieograniczoną ilość broni, choć samych jej rodzai jest mało, ale można się pobawić. Niestety w trybie praktyki gramy z botami, czyli z komputerowymi postaciami. Jeśli zatem chcemy pograć z żywymi uczestnikami wybieramy normalny tryb i gramy na punkty. Za każde celne trafienie otrzymujemy tyle punktów ile przeciwnik stracił życia. Wygrywa ten, kto zbierze największą ilość punktów. Dodatkowo co jakiś czas z nieba lecą puchary, które jeśli weźmiemy dostaniemy ekstra życia, a także będą apteczki, amunicja czy skrzynie ze skarbami. Musimy je zdobyć przed innymi. W każdym meczu gramy we czwórkę, chyba, że system nie odnajdzie dla nas w danej chwili tylu przeciwników. Gra jest na czas, trwa wszystko 4 minuty, a każdy gracz rusza się turami, tura jednego gracza to 15 sekund i w tym czasie musimy zdążyć ze wszystkim. Broń można wybrać jeszcze w trakcie jak inni mają swój ruch co da nam czas w naszej turze. Dodatkowo polecam używać min czy miotaczy płomieni, gdy więcej niż jeden gracz jest koło siebie. Zauważcie także, że możemy przesuwać innych graczy na równych powierzchniach. Dodatkowo jeśli spadniemy do wody to tracimy całość życia i zostajemy losowo ustawiani na mapie. Jeśli wpadniemy tam z własnej winy to odejmowane nam są punkty za samobójstwo, ale czasami nie ma wyboru i trzeba się zabić, ale o tym się sami przekonacie.

craz ypenguin wars 003

Uważajcie bo gra Crazy Penguin Wars może wciągnąć na wiele długich godzin, nie ma ograniczeń na liczbę rozgrywek, nie ma żadnej energii, po prostu gracie do upadłego. A i bym zapomniał, ostatnim trybem gry jest nasza gra, gdzie ustawić możemy wszystko i zaprosić tam naszych znajomych do świetnej zabawy. Polecam wszystkim i starszym i młodszym, Polaków tutaj jest pełno, więc i na czacie w międzyczasie można sobie spokojnie porozmawiać i zmówić się przeciwko innym graczom.Gry podobne