Sporo gier przeglądarkowych stara się ostatnio naśladować Wormsy, znane mi dobrze z młodzieńczych lat. Poznaliśmy już takie gry jak DDtank, Pluto Attacks i Gunbound. Jedna odzwierciedlają doskonale rozgrywkę z hitu na PC dodając przy tym nowe bronie i funkcjonalności, a inne są proste i nie wymagają jakiś skomplikowanych czynności, ale w przeciwieństwie do Worms na PC grając online mamy więcej przeciwników i nie musimy szukać ich wokół znajomych bo zawsze znajdzie się ktoś kto zechce sobie pograć. Przechodząc do rzeczy portal społęcznościowy NK wydał właśnie nową grę przeglądarkową właśnie opartą o popularne worms’y – Wormix. Nie jest to super rozbudowana aplikacja, ale z pewnością spełnia podstawowe wymagania stawiane przez graczy dla produkcji tego typu.


Wchodząc do gry ukazują się przed nami 3 podstawowe budynki. Pierwszym jest sklep, gdzie z szerokiej gamy broni i czapek możemy przebierać jak w ulęgałkach. Każda broń ma swoje specjalne właściwości, jedne to rakiety naprowadzane, a inne to te zwykłe, możemy zakupić miny czy też laski dynamitu. Nie zabraknie też chyba mojej ulubionej broni rodem z oryginału – czyli latającej owieczki. Jeśli chodzi o czapki to są czymś w rodzaju ekwipunku zwiększającego nasze statystyki jak atak czy też obronę, a niektóre dodają nawet ileś tam punktów życia. Ważne jest aby dobrać coś dla siebie najlepszego, wg. naszych upodobań.

O ile w grze przeglądarkowej Wormix mamy dwie waluty jak monety, które zarabiamy biorą udział w walkach i będzie to podstawowy środek płatności w grze to są jeszcze rubiny, za które zapłacimy już złotówkami z naszej kieszeni, a służy do ich zakupu Bank, więc już widać ze nastawiono się na zarobek, nie na grywalność, ale o tym później.


Na samym początku w Wormix mamy tylko jedną postać, ale po osiągnięciu konkretnych poziomów będziemy mogli zwiększać nasz zespół/drużynę. Wszystko co posiadamy możemy podejrzeć w zakładce dom (prawy górny róg). Znajdziemy tam zestawienie posiadanej broni  i co najważniejsze możemy tam zmienić rasę naszej postaci, choć wg mnie taka funkcja powinna być bardziej widoczna. Wybrać możemy spośród Boksera, Demona, Królika czy też Zombie. Każda z ras ma swoje unikalne właściwości i oczywiście umiejętności, które będą mu pomagać podczas zmagań z innymi. Są prawdopodobnie też inne rasy, ale póki co opcję ich wyboru zablokowano. Jeśli dodatkowo ktoś chciałby się pochwalić tym co posiada w swoim domu to można zrobić fotkę i opublikować ją w swoim profilu, czyli taki rodzaj reklamy gry wśród swoich znajomych. Obok ikonki naszego domku widać także dostęp do rankingu, jest bardzo szczegółowy i podzielony na trzy kategorie, to co było wczoraj, co dzieje się dziś i całościowy ranking postaci.

A teraz najważniejszy budynek w grze jakim jest Arena. A w środku dwie zakładki Misje i Pojedynki, w drugiej opcji od 4 poziomu możemy obstawiać walki i wygrywać za to kasę, nie jest trudno, ale na wyższych levelach  można się nieźle przejechać, dlatego uważajcie. W opcji Misje możemy wybrać gracza, któremu pragniemy spuścić łomot.


Sama walka w Wormix wydaje się pozornie prosta, ale samo wycelowanie w przeciwnika już takie nie jest i trzeba sporo wprawy, aby osiągnąć perfekcje. Walki rozgrywane są turowo i na atak w danej turze mamy tylko 10 sekund. Możemy skakać używając entera, strzelamy spacją a klawiszami strzałem, albo WSAD sterujemy naszymi ruchami. Ekwipunek możecie otworzyć klawiszami Q/I, ale przełączać można między granatami szybciej dzięki klawiszom od 1 do 5. Walczymy póki jednej ze stron nie skończy się życie, póki mamy pełny ekwipunek nie trzeba martwić się o brak broni, ale pamiętajcie, że jak zostawicie granat to lepiej szybko uciekać. Dodatkowo i w czasie walki można robić zdjęcia i umieszczać na profilu w naszej klasie. Jeśli widzicie, że nie dać rady przeciwnikowi możecie wcisnąć białą flagę i uciec z pola walki, ale prawdziwy wojownik tak nie postępuje i walczy do końca. Podczas walki pojawiają się na planszy różne przedmioty, od bardzo przydatnych apteczek po tajemnicze skrzynie i warto je zbierać o ile nie leżą za daleko od nas, bo pamiętajcie, że w każdej turze macie tylko 30s na ruch, później kolejka przepada. Po wygranej/przegranej walce pokazuje nam się wynik, a chodzi o informacje o tym ile otrzymaliśmy doświadczenia i kasy, plus jest możliwość, że załapiemy się na dodatkowe doświadczenie.

sterowanie w Wormix na nk

W grze przeglądarkowej Wormix na nk są także liczne osiągnięcia, które mogą dodać nam większego powera o ile na nie zapracujemy. Jest to bardziej coś na wzór zadań bo musimy zebrać ileś tam jakiś przedmiotów i takie tam.

Liczne elementy społecznościowe w grze via ww Wormix urozmaicają tylko całość rozgrywki. Na liście znajomych możemy wybrać osobę i wyzwać ją na pojedynek, albo też zatrudnić do swojej drużyny. Można także wylosować dowolną mapę na pojedynek z przyjacielem/znajomym. Ale co najważniejsze możemy sobie nawzajem pomagać odwiedzając wszystkich wokół i klikając w odpowiednie miejsca, aby zwiększyć np. szybkość reakcji naszego przyjaciela. Dodatkowo jeśli zaprosimy kogoś do gry i jako pierwsi przeszukamy jego dom to dostaniemy w prezencie darmowego rubina, ale znajomy musi osiągnąć co najmniej drugi poziom.

Pod względem graficznym gra prezentuje się znośnie jak na to co powinno być. Ciekawe animacje i duży wybór wyposażenia odgrywa tutaj kluczową rolę i wszystko ładnie się komponuje. Jako gra casualowa Wormix na nk ma bardzo dużą szansę osiągnąć wielki sukces.

Notka: Gra Wormix nie jest dłużej dostępna na Naszej Klasie, ale znajdziecie ją dalej na Facebooku.


Gry podobne