CastleVille nie jest grą, która zrewolucjonizuje społecznościowe spojrzenie na produkcja facebookowe. Nie jest to ani remake, ani jakaś ambitna koncepcja. Jest to gra, która pogrążona została w takich schematach jakie ustalone zostały w grach Frontier Ville i Ravenskye City. Jednak znajdziemy tutaj wiele subtelnych poprawek, które sprawiają, że i wizualnie i dźwiękowo gra prezentuje się znakomicie. Może nie jest oryginalna, ale na pewno zalicza się do jednych z lepszych. CastleVille rozgrywa się w świecie iście z animowanych filmów, pomimo, ze grafika jest tylko w 2D to przypomina bardzo takie filmy jak Tangled i Shrek. W sumie świat jest standardowy i pełen fantazji, a także magii z dodatkiem pewnych stałych animacji. Niby takie elementy jak pływające ryby w rzece, skaczące króliki itp., nie wpływają na rozgrywkę, ale czynią ją wizualnie bardziej wyrafinowaną.Zaczniemy tutaj z małym polem i kilkoma dekoracjami, aby w końcu stworzyć własne, tętniące życie królestwo. Będziemy ścinać drzewa i wydobywać surowce z kopalni, a także użyjemy magicznych kryształów, aby odkryć więcej wolnej przestrzeni i inne krainy. Jednak to nie jedyny interesujący aspekt w tej grze, bo w przeciwieństwie tego co znamy a CityVille nie będziemy po prostu kupować nowych gruntów, ale gra da nam odczuć, że rzeczywiście odkrywamy coś nowego i walczymy z siłami ciemności, aby zdobyć nowe terytoria. Podczas naszej przygody spotkamy wielu bohaterów, odkryjemy mnóstwo skarbów, ale będą to głównie elementy dekoracji. W sumie nowe obszary możemy odkrywać w kolejności jaka nam się podoba, ale kierowani przez liczne zadania i wymagania będziemy je odkrywać prawdopodobnie jak każdy inny gracz.

CastleVille


Jak pewnie każdy zauważy to gra jest typowo farmerska, bo możemy nie tylko sadzić przeróżne rośliny, ale także zająć się hodowlą zwierząt. Dodatkowo mamy tutaj bardziej skomplikowany system niż w konkurencyjnych grach bo na przykład umieszczenie roślin w pobliżu wody przyśpiesza ich wzrost, a jak postawimy młyn blisko wielu drzew to zwiększy on swoją moc. Jest też mnóstwo innych drobniejszych funkcji, które warto docenić jak np. sposób budowania ścian i ogrodzeń. Soundtrack podczas gry także imponuje i w sumie lepszego na facebooku nie znajdziecie, a na 100% dzięki niemu będziecie mieli wrażenie, że na serio otacza was epicki świat fantasy.

Jednak w CastleVille znajdą się również funkcje, które sprawią, że nieraz poniosą nas nerwy, a zacząć można choćby od tego, że aby odnieść jakiś większy postęp to potrzebujemy przyjaciół, znajomych z facebooka, a także będą tutaj liczne sytuacje, gdzie będziemy musieli ich prosić o różne zasoby czy przedmioty aby zakończyć zadanie czy budowę. Energia także szybko się skończy więc gra należy jak najbardziej do typowych produkcji casual.

Może CastleVille nie przyciągnie od razu wielkiej publiki, ale dzięki temu, że oferuje piękną grafikę i rozgrywkę z tzw. charakterem to ma duże szansę na zostanie godnym następcą takiego hitu jak FarmVille.


 


Gry podobne