Ravenskye City jest przeglądarkową grą dostępną praktycznie od 2 dni na portalu społecznościowym facebook. W grze wcielamy się w poszukiwacza przygód w magicznym latającym świecie, gdzie czeka nas mnóstwo przygód i jeszcze więcej dobre zabawy. Na pierwszy rzut oka ukazuje nam się wspaniała, kolorowa grafika, którą uszyto cudowny świat fantasy, gdzie nasza postać toruje sobie drogę poprzez ciernie, drzewa i kamienie. Jednak nie tylko o samą eksplorację świata tutaj chodzi, jest tutaj także pełno elementów gry farmerskiej jak przygotowanie pól pod uprawę, a później sadzenie przeróżnego rodzaju roślin, z których każda ma inny czas dojrzewania. Następnie zbieramy plony zdobywając przy tym doświadczenie i cenne surowce, które później możemy sprzedać lub użyć do danego zadania, ale warto też zostawić coś na nasiona i zasadzić aby powiększać nasz piękny ogród.

Oprócz tego możemy rozbudowywać nasz obóz o różne budynki, z których później będziemy co jakiś czas zbierać kasę i doświadczenie. W tym gąszczy chwastów i kamieni znajdziemy również elementy zniszczonych świątyń, które będziemy musieli odbudować, jednak na ostateczne zakończenie każdego budynku potrzeba różnych przedmiotów, które zdobyć możemy właśnie uprzątając teren, ale albo nam coś wypadnie, albo i nie, wszystko jest losowe i równie dobrze możemy w ten sposób zdobyć przedmioty do kolekcji. Gdy już uzbieramy wszystkie elementy danej kolekcji to możemy odebrać nagrodę, a zazwyczaj jest to paczka dodatkowej energii, exp i troszkę kasy. Oprócz owych kolekcji jest tzw. wyznacznik postępu w grze Patches  gdzie np. musimy usunąć 60 kamieni i tak dalej póki nie ukończymy danej ścieżki.


W Ravenskye City spotkamy również niespotykaną ilość zadań, z początku są to proste czynności jakie mamy wykonać jak wyciąć kilka drzew czy cierni, albo zbudować dany budynek, ale później jest coraz trudniej i trzeba czasu aby wykonać dane zadanie. Jednak opłaca się do możemy zostać nagrodzeni albo czymś bonusowym, albo po prostu sporą dawką doświadczenia czy też pieniędzy. Wiele zadań otrzymamy od podróżnych, którzy bez przerwy będą nas odwiedzać, jednak jeśli nie wykonamy podstawowych questów to nie pojawi się w sumie nikt nowy.

Jeśli chodzi o same elementy społecznościowe to możemy zapraszać naszych znajomych czy też nawet ich odwiedzać i pomagać im w codziennych czynnościach co zaowocuje doświadczeniem i kasą, a także może nową przyjaźnią.

Ravenskye City nie jest skomplikowaną produkcją i w sensie samej rozgrywki przypomina mi grę Leśna Przygoda na portalu nasza klasa, ale jeśli ktoś lubi urozmaicenie to polecam ową grę via www. Największą wadą jaką tu widziałem jest system energii, więc gdy nam się skończy to musimy poczekać na jej odnowienie co sprawia, że po pewnym czasie gra się nudzi, albo o niej zapominamy.Gry podobne