Dowiedz się, jak budować, ulepszać i burzyć drogi w SimCity Buildit, aby utrzymać mieszkańców w kontakcie z resztą miasta, a przede wszystkim, sprawić, aby go nie opuszczali.

Każde tętniące życiem miasto potrzebuje dobrego zestawu dróg, a tej grze wszystkie budynki muszą być połączone drogami.


Stuknij ikonę drogi po prawej stronie ekranu, aby zobaczyć, jak skuteczna jest Twoja sieć dróg.

Budowa dróg

Stuknij ikonę budowania (jak wyżej), aby przejść do trybu budowy drogi, a następnie stuknij i przeciągnij na miasto, aby zbudować drogę. Jeśli nie jesteś zadowolony, możesz ponownie narysować ścieżkę, przeciągając palcem po trasie do tyłu lub dotknij czerwonego znacznika wyboru, aby zacząć od nowa.


Gdy jesteś zadowolony z układu, dotknij zielonego znacznika wyboru, aby potwierdzić. Co najważniejsze, stworzenie nowej drogi nie kosztuje ani jednego Simoleona. Upewnij się, że tworzysz odpowiednie skrzyżowania, łącząc drogi ze sobą!

Przeciążenie dróg


W miarę wzrostu miasta miej oko na przeciążenia dróg. Twoi obywatele nie lubią stać w korkach i jeśli nie zdążą do pracy na czas to zaczną się wyprowadzać! Ulepszanie dróg zwiększa liczbę dostępnych pasów, dzięki czemu Twoi obywatele mogą łatwiej i sprawniej się poruszać. Gdy korki stają się nie do zniesienia, doradca powiadomi Cię o tym, a obok ikony drogi pojawi się czerwony wykrzyknik.

Ulepszanie dróg

Stuknij ikonę żółtego kasku i sygnalizacji świetlnej. Zobaczysz widok swojego miasta z wyróżnioną siecią dróg. Zielone / czarne drogi = dobre. Czerwone drogi = źle!

Żółta poświata w tym widoku oznacza „umiarkowany” ruch, a gdy zacznie się nagły wzrost liczby ludności w tym obszarze to mieszkańcy zaczną narzekać! Czerwona poświata to zła wiadomość dla Ciebie, gdyż ruch uliczny jest już zbyt duży. W tym momencie obywatele są niezadowoleni i zaczną opuszczać swoje domy.

Stuknij w żółte i czerwone sekcje, aby zobaczyć, ile Simoleonów potrzeba, aby ulepszyć drogi, a następnie zielony przycisk, aby potwierdzić swoją decyzję. Kolejne ulepszenia są odblokowywane w miarę postępów w grze.

Niszczenie dróg

Aby zreorganizować swoje miasto, prawdopodobnie będziesz musiał utworzyć nowy układ dróg. Stuknij ikonę Buldożera, a następnie odcinek drogi, który chcesz usunąć. Jeśli twoja droga ma więcej niż 2 pasy, dostaniesz nawet trochę Simoleonów za usunięcie!

Po oczyszczeniu odcinka drogi rozejrzyj się wokół i upewnij czy wszystkie budynku są na pewno połączone z drogą.


Gry podobne