Gra Bubble Pop Battle to piękny świat puzzli. Kiedy pierwszy raz wejdziemy do gry zobaczymy widok mapy. Zobaczymy tutaj kolejne etapy i regiony. Musimy ukończyć jeden etap, aby przejść do kolejnego i później zmienić region. Również każdego dnia możemy zakręcić kołem fortuny, które przyniesie nam czasami ciekawe bonusy dzienne, gdzie możemy wygrać chociażby power-up'y, monety i walutę premium. Zabawę zaczynamy z pięcioma życiami, a każde z nich tracimy jeśli przegrywamy potyczkę. Życia z biegiem czasu się odnawiają. Jednak jeśli nie chcemy to nie trzeba czekać, możemy je dokupić za pomocą waluty premium.

Rozrywka typu Puzzle Bubble

Bubble Pop Battle jest to szybka i zabawna gra multiplayer w stylu klasycznych puzzli bubble. Naszym zadaniem tutaj jest znokautowanie przeciwnika tyle razy ile to tylko możliwe w ciągu 90 sekund. Gra jest bardzo prosta, po prostu klikamy i strzelamy kulkami, aby dopasować co najmniej trzy kuleczki tego samego rodzaju, a w wyniku tego zbić je z planszy położonej na górnej części ekranu gry. Za każdym razem jak zbijemy cokolwiek to zbieramy punkty. Zebranie sporej ilości punktów pozwala wysłać atak na przeciwnika, a co za tym idzie wygrać całą rundę. Atak na innego gracza to nic innego jak wysłanie na jego planszę sporej ilości kuleczek. Jeśli kulki dotkną dołu planszy to zdobywamy punkt KO (knock outs) – o ile jest to zdarzenie na planszy przeciwnika.


Bubble Pop Battle 001

Ułatwień w grze Bubble Pop Battle jest dość sporo, wystarczy klikać spację, albo shift aby przełączać nasze działko między różnymi kulkami. Tak naprawdę wciskając któryś z tych klawiszy pozwala nam przełączać działko między kulką obecną, a następną.

Grać możemy przeciwko swoim znajomym na facebooku. Jeśli na pasku na dole (pasek znajomych) widzimy aktywnego przyjaciela to właśnie tam można mu rzucić wyzwanie. Jednak jeśli w ciągu 15 sekund przeciwnik nie odpowie na wyzwanie to musimy sobie poszukać kogoś innego do zabawy. Ale w tym przypadku mamy opcję szybkiego meczu, gdzie losowany jest automatycznie dla nas przeciwnik z dostępnych aktualnie osób. To bardzo dobra funkcja, która pozwoli nam się bez ustanku cieszyć dobrą zabawą i ostrą rywalizacją.


Bubble Pop Battle 002

W grze Bubble Pop Battle nasza punktacja zależy od trzech podstawowych składników. Każdy z nich ma swoje dobre strony i pozwoli nam zostać prawdziwym mistrzem. Najlepiej opanować je wszystkie. Pierwszym składnikiem wpływającym na ilość naszych punktów jest zbijanie kulek, im większa ilość zostanie zbita przez nas tym więcej punktów poleci na nasze konta. Następnie warto zwrócić uwagę na combo, zbijanie kulek raz za razem pozwala nam wywołać kombosa i tym samym każde kolejne zbicie daje nam o wiele więcej punktów niż wcześniejsze. Zauważcie także, że działko strzela szybciej za każdym kolejnym zbiciem w czasie combo. Spróbujcie zrobić kombosa dziesięć razy z rzędu i wtedy będzie ciekawie. Ostatnim czynnikiem jest drop, kulki nie połączone niczym innym z całą resztą spadają, a my dostajemy za to dodatkowe punkty. Im więcej tak zbitych kulek (odłączonych) tym więcej zdobędziemy punktów.

Bubble Pop Battle 003


Aby nieco wspomóc naszemu szczęściu możemy posłużyć się licznymi power-up'ami takimi jak Bomb Bubble – czyli kuleczka o cechach typowej bomby, która wysadza i zrzuca wszystkie kulki położone w pobliżu. Lightning Bubble niszczy wszystkie elementy tego samego koloru na całej planszy. Fireball spala wszystkie elementy znajdujące się na jego drodze. Water Bomb niszczy kulki zarówno po prawej jak i po lewej stronie, w jednej linii, więc jest najbardziej efektywna jeśli umieścimy ją jak najwyżej na planszy.

W sumie to dość ciekawa alternatywa, gra Bubble Pop Battle potrafi cieszyć przez wiele godzin, a to dlatego, że grafika nie została zrobiona na siłę, jest prosta bez zbędnych animacji. Co najważniejsze póki nie będziemy przegrywać raz za razem to można w nią grać w nieskończoność. Ot taka zaleta gier typu match3 bubble puzzle. Więc jeśli znudziła Wam się gra Bubble Safari Ocean, czy też Bubble Safari


Gry podobne