Widocznie Zynga wyczuła pismo nosem, bo faktycznie gra przeglądarkowa Bubble Safari cieszy się ostatnio niezwykłą popularnością, więc owo studio postanowiło wydaną nową grę z tej serii, ale tym razem nadano jej tytuł Bubble Safari Ocean. Nie wiem za bardzo co tematyka podwodna ma wspólnego z safari, ale już może w to nie będę wnikał, w końcu dodano Ocean, ale czy to załatwia sprawę? Po części tak, ale jak pamiętacie wcześniejsza gra rozgrywała się w czymś na wzór dżungli ze słodkimi małpkami w tle. W Bubble Safari Ocean mamy zamiast małp kraby. Wszystko dzieje się pod wodą choć same zasady się praktycznie nic nie zmieniły.

Bubble Safari Ocean 001


Tym razem na morzu

Już na samym początku wita nas pejzaż przedstawiający kilkanaście wysepek pomiędzy którymi są wspaniałe kutry, albo inne statki, dla mnie to właśnie coś na wzór kutrów rybackich. Przechodząc od jednego do drugiego pokonujemy kolejne poziomu, w których mamy znane nam dobrze elementy gier w kulki (puzzle games) match 3. W każdej rundzie gry Bubble Safari Ocean ukazuje nam się plansza, a na jej górze mamy ścianę ułożoną z wielu kolorowych kulek. Musimy tak strzelać z naszego działka, aby dopasować posiadane kulki do odpowiadających im na górze. Minimum musi być ich trzy obok siebie, aby wykonała się jakaś akcja. Zbite przez nas kulki nie znikają, spadając zmieniają się w klejnoty, a im ich więcej tym więcej dostaniemy za to punktów. Na dole znajdują się także inne, małe kraby, który mogą nam powiększyć pule punktową, ale to znamy doskonale z takich gier jak chociażby Bubble Witch Saga.

Bubble Safari Ocean 002

Gameplay

Celem gry Bubble Safari Ocean jest uratowanie krabów, które zostały uwięzione pomiędzy kulkami na spadającej na nas ścianie. Jeśli uda nam się uwolnić je wszystkie to reszta kulek spada, my dostajemy punkty i wszystko zostaje podliczane. Jest jedno ale, bo aby z sukcesem przejść każdą z rund musimy zebrać minimum jedną z trzech gwiazdek. Pasek osiągnięcia tego celu widzimy w prawym dolnym rogu. Oczywiście inną sprawą jest to, że mamy na każdą rundę ograniczoną liczbę kulek w naszym arsenale, na początkowych etapach spokojnie nam to wystarczy, ale później będzie coraz ciężej wyrobić się i mieć jeszcze cokolwiek w zapasie. Nasi znajomi mogą nam podarować dodatkowe kulki, ale to nie zawsze będzie przydatne rozwiązanie. Jeśli jednak jakiś cudem zostaną nam kuleczki to one również na koniec przyczynią się do powiększenia naszej puli punktowej.


Sporo zalet, a wad jeszcze więcej

Jeśli spodobało Wam się to wszystko co opisałem powyżej to musicie wiedzieć, że gra Bubble Safari Ocean ma również wiele wad, które skutecznie sprawiają, że odechciewa się dalszej zabawy. Zacznijmy od tego, że mamy tutaj energię, za każdą grę musimy zapłacić jej parę sztuk, a jeden jej punkt odnawia się co 30 min. Masakra bo bardzo szybko kończy się i musimy odczekać nieraz sporo czasu, aby zagrać ponownie. Pocieszające jest to, że po serii sześciu poziomów przechodzimy do nowego etapu i w nagrodę dodaję nam system nową energię. Jednak nie starczy ona na długo bo później jest coraz trudniej. Drugą sprawą, która przemawia na niekorzyść Bubble Safari Ocean jest to, że aby przejść z etapu na etap musimy, albo zapłacić walutą premium, albo zaprosić garstkę znajomych do wspólnej gry. Niezłe naciąganie co nie?

Bubble Safari Ocean 003

Boosty i power-up'y

Oczywiście w grze Bubble Safari Ocean macie do dyspozycji serię boostów i power-up'ów, które pomogą nam w zdobywaniu kolejnych poziomów. Także jeśli kończą nam się kulki możemy uzupełnić braki za pomocą waluty premium, czyli wszędzie ta próba monetyzacji gry na siłę kosztem gracza. Oczywiście podczas zabawy jeśli wynik nie będzie zadowalający dla nas samych to zawsze można powrócić do danego poziomu i go poprawiać do woli, o ile będziemy mieli na tyle energii (chodzi o tą jaką mamy w grze, nie w życiu) i czasu.


Bubble Safari Ocean 004

Podsumowanie recenzji

Pomimo swoich wad gra Bubble Safari Ocean prezentuje się całkiem ciekawie, jest kolorowa, dynamiczna rozgrywka daje nam dużo zabawy, a nawet animacje są stworzone z głową i dla ludzi. Jednak to ciągłe pytanie czy chcemy zaprosić znajomy, ta ciągle zaznaczona opcja z publikacją naszych osiągnięć na facebookowej ścianie – to wszystko wkurza i skutecznie zniechęca do dalszej zabawy.  

 

Poradniki do gry:

[Wideoporadniki] Jak przejść poziomy do 1 do 200?

[Wideoporadniki] Jak przejść poziomy do 201 do 400?

[Wideoporadniki] Jak przejść poziomy do 401 do 582?


Gry podobne