Na portalu Facebook pojawiła się właśnie nowa gra dla casuali i fanów puzzli z kulkami w tle – Honey Bubble Boom. Stworzona przez CCSoft, gra zabiera nas w podróż dookoła świata, podczas której musimy rozgrywać kolejne poziomy, na których zbijamy kolorowe kulki z planszy – gracze Bubble Witch Saga powinni doskonale znać taki system rozgrywki. Za każdym nowym poziomem ratujemy niedźwiadki przed wyginięciem. Każdy mis budzi się z zimowego snu i znajduje się w miejscu, gdzie nie ma jedzenia, ale tak naprawdę ono tam jest, ukryte na planszy w kulkach.

Na każdym poziomie czeka na nas inne ustawienie kulek na planszy, które usuwamy dopasowując do siebie odpowiednie kolory i zazwyczaj celem jest uwolnienie najwyżej położonej linii z blokujących ją elementów, w dużej ilości rund wystarczy uwolnić kilka miejsc. Mamy na to jednak ograniczoną ilość strzałów, więc nie będzie tak lekko, zwłaszcza w późniejszej fazie gry, gdy ułożenie kulek już nie sprzyja tak dopasowaniom minimalnie trzech elementów.


Bubble Bee Bear 002

Oprócz słodkich misiów gra pełna jest pomocnych pszczółek, które podobnie jak pająki w Bubble Witch Saga nabijają nam bonusowe punkty na spadających na dół planszy kulkach. Im więcej razy się od nich odbiją, podczas spadania, tym więcej punktów zbierzemy finalnie, tym więcej kulka jest warta zanim spadnie do kotłów. Za każdym razem jak celnie oddamy strzał przybywa kolejna pszczoła, a czasami obdarzona dodatkowym (jednorazowym) bonusem zostaje opatrzona już istniejąca. Jednak system działa w obie strony i gdy spudłujemy (nie będzie dopasowania) to znika jedna z nich z planszy.

Bubble Bee Bear 003
W Honey Bubble Boom mamy zarówno płatne jak i bezpłatne wspomagacze, które ułatwią nam wykonanie celów w kolejnych rundach. Za pomocą spacji możemy przełączać na działku między obecną kulką, a następną, a za walutę premium kupimy dodatkowe strzały czy ciekawe power-up’y. Wśród nich przydatny jest celownik, pokazuje on trajektoria po jakich będzie poruszała się wystrzelona przez nas kulka. Mamy także możliwość zamieniać miejscami dwa dowolnej elementy, albo zwiększać bonus od wcześniej wspomnianych pszczół.


Bubble Bee Bear 001

W każdej rundzie gracze zdobywają maksymalnie do trzech gwiazdek, wszystko zależy od tego ile finalnie zbiorą punktów. W razie jakby wynik nas nie zadowalał to można w Honey Bubble Boom dowolną ilość razy powtarzać zabawę na danym etapie. Pamiętajcie, aby zbierać do końca jak największą ilość pszczół, gdyż pozostałe kulki, po wykonaniu misji, również zostają wystrzelone i będą się od nich odbijać, a co za tym idzie mamy szanse na kolejne, bonusowe punkty i większą ilość gwiazdek.


Gry podobne