Dziś mam dla Was krótki poradnik do ✅  Brawl Stars , w którym dowiecie się wszystkiego na temat najpopularniejszych walut w grze, takich jak gemy, monety, żetony czy trofea. Dowiecie się do czego służą i jak możecie je zdobywać całkowicie za darmo.


Jak zdobywać za darmo diamenty?

Diamenty 💎 w grze Brawl Stars to najcenniejsza waluta, za którą gracze mogą zakupić skiny dla swoich Brawlers’ów, różnego rodzaju skrzynie, tokeny czy przedmioty ze sklepu oznaczone jako specjalna oferta.

Skrzynie „Brawl Boxes” dają nam 9% szansy na zdobycie od 3 do 12 diamentów. Generalnie na zdobycie 3 sztuk mamy około 61% szans, na zdobycie 5 – 27%, a na zdobycie 8 diamentów 9% szans. Najmniej, bo tylko 3% szansy mamy na zdobycie aż 12 diamentów z takich skrzyń.

Tokeny (Żetony) – czym są i jak je zdobyć?

Tokeny w grze używane są do otwierania skrzyń. Zdobywanie żetonów z eventów Showdown opiera się w dużej mierze na końcowej pozycji jaką uzyskamy. W sklepie ich nie kupimy, ale znajdziemy tam podwajacze (Token Doublers), ktore znajdziemy też niekiedy w formie bonusu w otwieranych skrzyniach. Dodatkowo za każdym razem jak zdobywamy nowy poziom w grze, czy też nasz Brawler awansuje, to również dostajemy w nagrodę tokeny.


Bilety – informacje o zbieraniu

Bilety 🎫 przyznają Ci wstęp na wydarzenia biletowe, które pojawią się po odblokowaniu ich z Trophy Road. Bilety są przyznawane za każdym razem, gdy otwiera się wydarzenie biletowe, a więcej można upuścić jako bonus ze skrzyń.

Możesz zwiększyć liczbę biletów wykorzystywanych do wejścia na Wydarzenia Biletowe, a jeśli wygrasz, twoja nagroda zostanie pomnożona przez tę liczbę! Załóżmy na przykład, że używasz 1 biletu i bierzesz udział w wydarzeniu specjalnym, więc otrzymasz w nagrodę tylko 20 żetonów. Jeśli zamiast tego użyjesz 10 biletów, aby wziąć udział w wydarzeniu specjalnym, otrzymasz 10-krotność tej kwoty, czyli 200 żetonów!

Wydarzenia biletowe 🎫 są dostępne w piątym slocie i wymagają od nas biletów. Pojawią się one w weekendy, a wydarzenia nie zwiększą liczby zdobytych trofeów, zamiast tego nagradzają cię żetonami. Tak długo, jak masz bilety, możesz kontynuować grę w Ticket Event. Pamiętaj, że możesz również wykorzystać więcej biletów, aby pomnożyć swoje nagrody!
Bilety są dostępne do kupienia wyłącznie w sklepie w weekendy, na czas trwania każdego wydarzenia specjalnego.


Monety

Monety 💰 są używane do ulepszania Brawlerów po zebraniu wymaganych Punktów Mocy, aby awansować. Mogą być również używane do kupowania przedmiotów oferowanych jako „oferty dnia” w sklepie. Monety można znaleźć w skrzyniach i kupić w sklepie z klejnotami (diamentami).

Punkty Mocy (Power Points)

Punkty mocy to przedmioty, które można zdobyć za pomocą Brawl Boxów lub kupując je w sklepie. Każdy Brawler ma własną pulę punktów mocy, a gdy zdobędziesz wystarczającą ich liczbę, możesz ulepszyć je do następnego poziomu. Wyższe poziomy Brawlerów wymagają więcej punktów mocy do ulepszenia.

Punkty mocy są głównie uzyskiwane z Brawl Boxów. Każde pudełko będzie zawierało niewielką ilość Punktów Mocy dla losowego Brawlera, którego odblokowałeś. Rzadkość Brawlera nie wpływa na to, jak często w pudełku znajdują się punkty mocy. Po odblokowaniu Brawlera pudełko ma taką samą szansę na zdobycie punktów, jak w każdym innym przypadku.

W sklepie każdy Power Point kosztuje 2 monety. Na przykład 10 punktów mocy będzie kosztować 20 monet, 32 punkty mocy będą kosztować 64 monety, itd. Ilość punktów mocy, które można kupić, zależy od oferty dziennej. Każdą ofertę Power Point można kupić tylko raz. Oferty Power Point zmieniają się co 24 godziny, a potem można je ponownie kupić.

Niektóre nagrody z Trophy Road oferują również punkty mocy. Nagrody te są w pakietach po 25, 75 lub 150 punktów mocy, a także pozwalają ci wybrać, który Brawler otrzyma wspomniane punkty.

Trofea

Trofea 🏆 są przyznawane lub odbierane na podstawie wyników kolejnych walk. Każdy z twoich Brawlerów ma swoją indywidualną liczbę Trofeów, a to określa Rangę Brawlera. Wszystkie dodane przez ciebie trofea poszczególnych Brawlerów dają Ci całkowitą liczbę trofeów. Jeśli twój Brawler ma wysoką rangę, tracisz więcej trofeów, gdy przegrywasz i zdobywasz mniej trofeów, gdy wygrywasz. Za każdym razem, gdy Brawler awansuje, przyznawane jest 10 żetonów.

Trofea są uzyskiwane poprzez udział w Wydarzeniach. Jeśli Twoja drużyna wygra lub przeżyjesz wystarczająco długo grając w Showdown, otrzymasz trofea. Jednakże możesz także stracić Trofea, jeśli twoja drużyna przegra lub zostaniesz pokonany w grze Showdown.

Kiedy zdobywasz lub tracisz Trofea, są one przyznawane lub odejmowane od Brawlera, którego użyłeś podczas tego meczu. Każdy z twoich Brawlerów ma swoją indywidualną liczbę Trofeów. Liczba trofeów utraconych lub wygranych z meczu zmienia się w zależności od liczby trofeów Brawlera.

Indywidualna liczba trofeów Brawlera określa jego rangę. Za każdym razem, gdy twój Brawler osiągnie następny stopień dostajesz 10 żetonów. Po osiągnięciu danej Rangi twój Brawler nie może jej stracić, nawet tracąc trofea, więc każdy Brawler może osiągnąć Rangę tylko raz i otrzymać tylko raz nagrodę w Żetonach.

Na niższych rangach zawsze zdobywamy w razie zwycięstwa więcej trofeów, a mniej jest zabieranych w przypadku klęski. Na wyższych rangach jest odwrotnie, więcej tracimy podczas porażek niż zyskujemy podczas zwycięstw. Najciężej jest zdobywać rangi powyżej 10-tej. Ranga 20-sta jest obecnie najwyższą.

Co dwa tygodnie w poniedziałek kończy się sezon i zaczyna się następny. Pod koniec każdego sezonu każdy Brawler, który posiada więcej niż 500 trofeów, straci 50% swoich trofeów powyżej 500. Ponadto otrzymujesz żetony na podstawie całkowitej sumy trofeów, więc więcej trofeów oznacza większą nagrodę.

Trophy Road

Dzięki temu możemy zdobyć nagrody za osiągnięcie 🏆 kolejnych kamieni milowych odnośnie Trofeów. Nagrody obejmują zarówno nowych Brawlerów, odblokowują nowe wydarzenia, dają skrzynie, bilety, punkty mocy i monety.

Doświadczenie

Doświadczenie zdobywamy po każdej zakończonej walce. W przeciwieństwie do Trofeów, doświadczenie nie może zostać utracone. Ilość otrzymanego doświadczenia zależy od tego jak dobrze nam pójdzie podczas danego starcia.

Jak zmienić kolor nicku?

Wiele razy będąc w Brawl Stars zastanawialiście się jak gracze stworzyli sobie kolorowe nazwy? Kolorowe Nicki? To bardzo proste i postępując według poniższych instrukcji również uzyskacie podobny efekt. Wpisując swoje imię w grze bądź je zmieniając wpiszcie zamiast zwykłej swoją nazwę pomiędzy znaczniki <c#></c>

Np: zmieniamy nazwę na Reksio, tym samym musimy wpisać <c#>Reksio</c>. Kolejna rzecz to wybieranie koloru, odpowiedni numer dla danego koloru podstawiamy zamiast znaczka #. Dostępne koloru poniżej:

0 = czarny
1 = biały
2 = czerwony
3 = zielony
4 = niebieski
5 = jasno niebieski
6 = różowy
7 = żółty
8 = fioletowy
9 = ciemno czerwony

Czyli jeśli chcemy mieć czerwoną nazwę Reksio musimy wpisać <c2>Reksio</c>

Star Points

Dla naszych graczy, którzy mają brawlerów z 550 lub więcej trofeami, teraz na koniec sezonu każde trofeum, które zwykle zostanie usunięte w ramach resetu sezonu, zostanie zamienione na punkty gwiezdne! Kwota, którą otrzymasz, zależy od tego, ile trofeów zgromadzisz przy każdym awanturniku do końca sezonu. Możesz sprawdzić, ile Punktów Gwiazdkowych otrzyma każdy Awanturnik, stukając rangę jeden raz na ekranie wyboru Awanturnika, który ma 500 lub więcej trofeów.

Star Points przyznawane są również, gdy Bralwer po raz pierwszy osiągnie określoną rangę.

Ranga 10 = 100 punktów Star
Ranga 15 = 200 punktów Star
Ranga 20 = 300 punktów Star
Ranga 25 = 400 punktów Star
Ranga 30 = 500 punktów Star
Ranga 35 = 600 punktów Star

Użyj punktów Star, aby kupić ekskluzywne przedmioty specjalne w sklepie. Przedmioty Star Point będą regularnie odświeżane, więc koniecznie odwiedzaj Sklep codziennie!

Alternatywne gwiezdne moce

Dodaj więcej głębi i różnorodności swoim Brawlerom, wyposażając ich w nowe Gwiezdne Moce! Każda Gwiezdna Moc zapewnia nowe pasywne wzmocnienie, tworząc większą różnorodność w pojedynkach i zapewniając, że wszystkie bójki pozostaną zabawne i zawsze świeże.

Alternatywne moce gwiezdne będą dostępne dla awanturników, gdy osiągną poziom mocy 9. Będą one odnajdywane w skrzynkach Brawl, Big albo Mega, a także od czasu do czasu oferowane w sklepie.


Gry podobne