W Brawl Stars znajdziemy 22 bohaterów, których możesz użyć do stworzenia chaosu. Każda z tych postaci ma inne umiejętności i może być używana do innego celu. Jakie są najlepsze? Które postacie powinny być w twoim zespole? Po przeczytaniu tego poradnika o brawlerach jesteśmy pewni, że będziesz skuteczniejszy na polu bitwy. Rzućmy okiem, jak wybrać najlepszego brawlera.

Statystyki brawlerów i podstawowe umiejętności

Najpierw otwórzmy okno Brawlera i szczegółowo wyjaśnimy każdą funkcję.


Zdrowie: Pokazuje punkty zdrowia postaci. Jak pewnie wiesz im ich więcej, tym lepiej.

Atak: pokazuje, ile obrażeń może spowodować normalny atak postaci. Powinieneś pomnożyć tę wartość przez trzy, aby znaleźć całkowitą wartość obrażeń, jakie postać może wyrządzić przed przeładowaniem. Każdy brawler może użyć swojego normalnego ataku trzy razy przed przeładowaniem.


Super: Pokazuje super atak postaci i ilość zadawanych przez nią obrażeń. Jest to najważniejsza część do rozważenia przy wyborze postaci.


Gwiezdna Moc (Star Power): gdy postacie osiągną poziom 9, mogą zacząć używać jeszcze jednej specjalnej umiejętności: Gwiezdnej Mocy. Umiejętności w tej kategorii są w większości pasywne i pochodzą z brawl boxes.

Poziom mocy (Power Level): Jeśli podniesiesz poziom swoich postaci, wszystkie ich statystyki również wzrosną. Musisz za każdym razem używać „punktów mocy”, aby podnieść poziom. Możesz zbierać punkty mocy z brawl boxes. Za każdym razem wymagane będzie dodatkowe 10 punktów. Na przykład potrzebujesz 20 punktów do zwiększenia poziomu mocy na poziom 2. Na poziomie mocy 3 musisz zebrać 30 punktów i tak dalej.

Ranga: Ranga zależy od całkowitej liczby walk wygranych przez twoją postać. Automatycznie wzrasta, gdy wygrywasz walkę. Zyskujesz 10 żetonów za każde 20 punktów rangi. Możesz użyć tych tokenów, aby otworzyć brawl boxes.

Więc, co to znaczy?

Jeśli zastanawiasz się, co to wszystko znaczy, musimy porozmawiać o rolach, jakie mogą odgrywać brawlery. Brawl Stars może być grą akcji, ale nadal wykorzystuje mechanikę RPG. Innymi słowy, brawlery mogą przyjąć trzy podstawowe role: tanka, uzdrowiciela i dealera obrażeń.

Porozmawiajmy najpierw o każdej z ról:

Tank: ich punkty życia są wysokie, a punkty ataku niskie. Mogą przetrwać dłużej. W Brawl Stars nazywa się te postacie „ciężkimi”.

Uzdrowiciel (Healer): Ich zdrowie i punkty ataku są niskie. Mogą jednak leczyć swoich członków drużyny za pomocą swoich super umiejętności. Muszą być chronione przez tanki.

Dealer obrażeń (Damage Dealer): Ich punkty ataku są wysokie, a punkty zdrowia są niskie. Jeśli chcesz zadać jak najwięcej obrażeń w krótkim czasie, wybierz tę klasę. Mogą walczyć w zwarciu lub na dystans. Brawl Stars używa wielu różnych nazw dla tej kategorii: Strzelec wyborowy, Toksyczny zabójca, Miotacz… Możesz sprawdzić, czy postać walczy na dystans, czy korzysta z walki wręcz, patrząc na jej super umiejętność.

Możesz także zobaczyć, jak odblokować określoną postać, patrząc w prawym górnym rogu jej portretu.

W poniższej tabeli możesz zobaczyć listę wszystkich brawlerów według ról, jakie mogą pełnić:

Rola BRAWLER
TANK Bull, El Primo, Darryll, Frank,
HEALER Poco, Pam
DAMAGE DEALER (walka wręcz) Nita, Mortis, Tara, Crow, Leon
DAMAGE DEALER (walka na dystans) Shelly, Colt, Jessie, Brock, Dynamike, Bo, Barley, Ricochet, Penny, Piper, Spike

Jaki Brawler jest najlepszy?

Najważniejsze w tym jest to, że nie ma brawlera, który byłaby „najlepszy” we wszystkim. Każda postać odnosi się do innego stylu gry lub konfiguracji drużyny. Powinieneś wybrać brawlera, który najlepiej odpowiada twojemu stylowi gry. Przy prawidłowym użyciu każda postać może przynieść ci zwycięstwo. Nasze rekomendacje opieramy na dwóch różnych stylach gry:

Do gry solo

Jeśli grasz na własną rękę, brawlerzy, którzy mogliby przywołać zwierzaka, byliby najlepszym wyborem. Ten typ postaci nie ma umiejętności superataku, z której mogłyby aktywnie korzystać. Zamiast tego są w stanie przywołać zwierzaka na pole bitwy. Nie możesz bezpośrednio kontrolować tego zwierzaka – automatycznie atakuje on najbliższego wroga. Innymi słowy, stajesz się armią złożoną z dwojga wojowników! Najlepszym wyborem w tej kategorii jest Nita: możesz ją odblokować na początku gry, a ona może przywołać niedźwiedzia, który ma 4.000 punktów zdrowia i zadaje 400 obrażeń na atak. Jeśli chcesz samodzielnie stworzyć chaos na polu bitwy, Nita będzie najlepszym wyborem.

Do gry zespołowej

Jeśli grasz w zespole ze znajomymi, musisz zwrócić uwagę na przedstawione powyżej role. Każda drużyna może mieć 3-ech brawlerów i każdy musi odgrywać inną rolę. Dlatego wybierz jednego tanka, uzdrowiciela i jednego dealera obrażeń. Zalecamy wybranie brawlerów najbliższych Twojemu stylowi gry, a nasze osobiste zalecenia to:

Bull to najlepszy tank, jakiego możesz zdobyć na początku gry. Wystarczy zebrać 250 trofeów, aby go odblokować. Bull będzie więcej niż wystarczający, dopóki nie uzyskasz dostępu do tanków wyższych poziomów, takich jak El Primo.

Zalecamy wybranie Brocka jako dealera obrażeń do walki na dystans. Tego typu bralwery można wykorzystać do taktyk „kitingowych”. W tym kontekście Brock jest jednym z najlepszych, zadających obrażenia z dystansu, z których możesz zacząć korzystać we wczesnej fazie gry.

Pierwszym uzdrowicielem do odblokowania będzie Poco. Musisz używać Poco, dopóki nie będziesz mógł użyć Pam.

Pamiętaj, że to tylko nasze rekomendacje, musisz wybrać bralwera w oparciu o styl gry i umiejętności osobiste. Na przykład, jeśli nie masz „szybkich palców”, tank może być dla ciebie bardziej odpowiedni. Lub jeśli ufasz swojej koordynacji ręka-oko, możesz wybrać dilera obrażeń do walki w zwarciu. Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak „najlepszy” wybór, każdy bralwer jest najlepszy w swojej specjalności.


Gry podobne