Twój smok w Blaze of Battle jest potężną postacią, która może wykonywać ważne zadania, w tym prowadzić Twoich żołnierzy do bitwy.

Twój smok może nosić Ekwipunek, który zapewnia Twojemu Miastu lub Oddziałom wspaniałe bonusy, a także może Atakować Potwory na Mapie, aby zdobywać cenne łupy.


Wielka Smocza Twierdza

Wielka Twierdza Smoka (Great Dragon Keep) to budynek, w którym mieszka twój smok. Po osiągnięciu przez Centrum Obywatelskie poziomu 9, twój Smok zostanie odblokowany w Smoczej Twierdzy (Dragon Keep). Ponadto, gdy smok zostanie odblokowany, możesz przyjść tutaj, aby sprawdzić jego stan, na przykład jego wyposażenie, doświadczenie i wszystko inne.

Możesz także ulepszyć Wielką Smoczą Twierdzę, aby pomóc swojemu Smokowi zdobyć więcej Exp z atakowania Potworów.


Ulepsz Smoczą Twierdzę, aby zwiększyć EXP zdobywane przez twojego Smoka podczas atakowania Potworów.

Jak zmienić nazwę smoka?

Twój smok zaczyna się od z góry ustalonej nazwy, aby uniknąć powtórzeń.


Możesz zmienić nazwę swojego Smoka, używając przedmiotów lub wydając Klejnoty.

Aby zmienić nazwę swojego smoka, wystarczy, że klikniesz awatar swojego smoka w profilu.

Poziom Smoka

Twój smok zdobędzie doświadczenie głównie w bitwach lub przy użyciu specjalnych przedmiotów. Im wyższy poziom twojego Smoka, tym więcej bonusów zapewni twojej armii. W tej chwili twój smok może osiągnąć maksymalnie poziom 70. Pracuj nad nim!

Energia Smoka

Używanie twojego Smoka w walce jest ograniczone do jego dostępnej Energii. Jeśli chcesz zmagać się z innymi graczami lub atakować Potwory, musisz wziąć pod uwagę, że rozkazy te zużywają Energię Twojego Smoka.

Energia Smoka odzyskuje się automatycznie w stałym tempie, które można przyśpieszyć poprzez badania. Możesz także użyć przedmiotów, aby automatycznie odzyskać energię po bitwie.

Maksymalna energia smoka, którą smok może jednocześnie trzymać, wynosi 10 000. Zachowaj ostrożność podczas dodawania energii, ponieważ Energia nie dodaje się, gdy osiągnie maksymalną liczbę.

Umiejętności smoka w Blaze of Battle

Umiejętności smoka głównie poprawiają skuteczność w walce poprzez zwiększenie Ataku Oddziałów, Obrony Oddziałów, Prędkości Marszu i innych. Każdy rodzaj umiejętności poprawi wydajność na różne sposoby. Na przykład, jeśli zdecydujesz się przypisać punkty umiejętności atakowi konnemu, smok zwiększy atak konnych oddziałów, które walczą razem z nim w tej samej bitwie.

Ponadto istnieje specjalna kategoria Magii, która poprawia wydajność twojego Smoka.

Możesz zresetować umiejętności, ale należy użyć określonego przedmiotu o nazwie „Dragon Skill Reset”, który możesz kupić w Sklepie.

Umiejętności potwora

Tuż obok umiejętności smoka znajduje się karta umiejętności potworów. Zdolności te mają poprawić wydajność twojego Smoka podczas walki z Potworami na Mapie.

Chwytanie i egzekucje smoków

Będziesz miał szansę schwytać smoka wroga, o ile go pokonałeś w bitwach.

Po schwytaniu Smoka możesz go przytrzymać przez pewien czas w Więzieniu lub go zgłaszić, aby aktywować bonusy w Ołtarzu. Jeśli chcesz natychmiast zabić smoka, będziesz potrzebować przedmiotu Death Warrant ze specjalnych pakietów promocyjnych.

Pamiętaj jednak, że smoka można zabić tylko wtedy, gdy osiągnie poziom 30 lub wyższy. A jeśli więcej niż 1 Smok został stracony na raz, tylko bonusy przyniesione przez ostatnio zabitego Smoka zadziałają.

Po zabiciu smoka można go ożywić dzięki przedmiotom Dragon Resurrection dostępnym w sklepie z przedmiotami.

Po egzekucji smoka może się tak zdarzyć, ze wróci do nas bez ekwipunku, ale musisz pamiętać, że sprzęt Duszy jest ograniczony czasowo i po pewnym czasie znika, a Kryształy wracają spowrotem do Kryształowej Krypty. Tym samym można odnieść wrażenie, że smok stracił sprzęt, a on po prostu wygasł, a kryształy znajdziecie spowrotem w krypcie.

Jeśli ktoś pochwyci naszego smoka można go odzyskać. Możesz wysłać wrogowi wiadomość, aby negocjować warunki okupu … lub uratować smoka, atakując wroga! Ponadto, jeśli wróg zostanie pokonany przez innego gracza, twój Smok również zostanie uwolniony.

Nawiasem mówiąc, zabicie smoka w ogóle go nie wpłynie. Odzyskasz go z nietkniętymi umiejętnościami i ekwipunkiem po jego wykonaniu, a następnie możesz go ożywić.

Ekwipunek smoka

Twój smok w Blaze of Battle może założyć ekwipunek, który przyniesie smokowi dodatkowe bonusy i znacznie zwiększy jego wydajność bojową.

Po tapnięciu na menu smoka, możesz wyposażyć swojego smoka w unikalny ekwipunek w grze. Najpierw jednak musisz wykuć ten sprzęt. Wszystkie te elementy wyposażenia mogą być wykute u Kowala.

Pamiętaj, że twój smok może zmieniać ekwipunek tylko w mieście, nie będziesz w stanie zmienić go podczas marszu.


Gry podobne