Black Desert to jedna z najnowszych gier MMORPG, która swoje narodziny przeżyła jak zwykle w Korei i możemy psioczyć, że wychodzą tam gry raz lepsze raz gorsze, ale nigdy nie uda się nam zaprzeczyć, że Korea Południowa stała się w ostatnich latach kolebką najlepszych MMO. Tym razem prezentowany tytuł stworzyło nam studio Pearl Abyss osadzając całą akcje w nieco mrocznym uniwersum otoczonym nutka fantasy. To co wyróżnia całą produkcję spośród setek innych to innowacyjny system walki, gdzie nie liczą się tyle skille co sama zręczność gracza, a jeśli dołączyć do tego możliwość organizowania ogromnych oblężeń to koniec końców dostajemy ciekawą propozycję na dłużej niż dwa, trzy dni.

Oczywiście cała rozgrywka w Black Desert opiera się na niekończącym się konflikcie, wojnie między panującymi tutaj frakcjami. Do wyboru gracza oddano różne klasy przyporządkowane do kilku archetypowych ras postaci. Jednak tak jak wspomniałem wyżej całym sercem zabawy jest walka i w dużej mierze opiera się ona na zręczności, choć dalej statystyki mają wielki wpływ na wynik bitwy, ale podczas bitwy to my decydujemy o każdym zadanym ciosie, należy najpierw dobrze wycelować, aby akcja zakończyła się powodzeniem. W dodatku każdy zadany cios musi być tak wymierzony, aby przeciwnik nie zdążył wykonać uniku – tym samym czasami przyjdzie nam się przewidzieć jakie będzie kolejne posunięcie oponenta. W trakcie potyczki możemy skorzystać z szerokiego wachlarza broni, do których zaliczymy głównie białą broń taką jak włócznie, łuk czy potężne miecze. Dodatkowo wspomogą nam zaklęcia, albo możliwość bezpośredniego starcia z przeciwnikiem zasiadając na grzbiecie wiernego wierzchowca.


Potężne bossy w Black Desert

Black Desert odchodzi od tradycyjnych instancji, a kolejne serwery gry tworzą razem olbrzymi świat, gdzie PvP jest na porządku dziennym. Jednak fani większych starć znajdą swoje miejsce podczas oblężeń potężnych twierdz. Co ciekawe przygotowano do tego zestaw potężnych maszyn, które mogą zostać użyte, aby wedrzeć się do miasta przeciwnika. Mamy przecież ogromne drabiny i śmiercionośne armaty, a także wielkie, przerażające wieże…

Oczywiście każda wojenna kampania musi być w jakiś sposób finansowana, więc należy każdego dnia zbierać różnego rodzaju materiały zarówno na własny użytek jak i do handlu z innymi graczami. Co więcej w Black Desert możemy zająć się uprawą roli, zbudować mega fabryki czy poszukać najemników, którzy staną po naszej stronie w kolejnych starciach. Ekonomia ma duże znaczenie dla przebiegu całej rozgrywki, więc nie możemy jej ignorować w żaden sposób.


 Galeria zdjęć z Black Desert

Obecnie gra dostępna jest jedynie po koreańsku, a wydawcą jest studio Daum. Jednak niedługo pojawi się wydawca na Europę i USA, jednak dalej nie wiemy kto to będzie. Czekamy na premierę.

Wymagania sprzętowe

  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • 12 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7, łacze internetowe

Gry podobne