W końcu pojawiła się gra Black Desert Mobile, oferująca miniaturową wersję popularnej gry MMORPG z PC i konsoli. Dzieli wiele takich samych systemów jak jego starszy brat, ale jest w niej równie bardzo wiele nowych rzeczy, dlatego postanowiłem stworzyć serię poradników.

W tym poradniku zajmiemy się oswajaniem koni. Jest to umiejętność bardzo przydatna, która daje nam choćby dodatkowe miejsce w ekwipunku.


Zanim pomyślisz o oswajaniu konia, będziesz potrzebować odpowiedniego sprzętu. W szczególności potrzebujesz dwóch rzeczy:

  • Lina do oswajania koni
  • Cukier

Powinieneś mieć możliwość zakupu obu przedmiotów w najbliższym mieście, więc udaj się tam i zdobądź je zanim zaczniemy. Masz już je? Dobrze – przejdźmy dalej.

Teraz musisz znaleźć miejsce z końmi. Na szczęście większość obszarów świata zawiera takie miejsca, w których można oswoić konie, więc spójrz na swoją mini-mapę w lewym górnym rogu ekranu. Konieczne może być naciśnięcie przycisku powiększenia w prawym dolnym rogu mapy, aby dobrze przyjrzeć się otoczeniu.


Teraz powinieneś zobaczyć kilka ikon przedstawiających konia i podkowę. To miejsca, do których musisz udać się, aby oswoić konia. Odwiedź najbliższe.

Jak złapać konia?

Wkrótce powinieneś zauważyć dzikiego konia. Podejdź do niego powoli – a mam na myśli BARDZO powoli, ponieważ koń może łatwo spłoszyć – i w końcu powinieneś zobaczyć dwie ikony: Karm i Oswój.

Jeśli natychmiast tapniesz w Tame Horse (Oswajanie), będziesz miał 50% szans na sukces, co szczerze mówiąc, nie jest wystarczająco dobrym rozwiązaniem. Możesz jednak zwiększyć szanse na sukces o 10% za kostkę cukru, którą podajesz koniowi, maksymalnie do 90%. Nakarm więc go dając mu cztery kostki cukru, a następnie uderz Tame Horse.


Pod koniem powinieneś zobaczyć swoje szanse na sukces. Zacznie się jako 50/90%, a skończy na 90/90% po nakarmieniu konia czterema kostkami cukru.

Wróć do oswajania konia. Po naciśnięciu przycisku uruchomisz mini-grę, w której musisz upewnić się, że suwak równowagi pozostaje w zielonej strefie trzy razy. Wykonaj to z powodzeniem, a otrzymasz nowego konia.


Gry podobne