Battlefront Heroes to nowa gra strategiczna ze stajni Beijing Gosu Group. Niektóre elementy rozgrywki mogą wydawać się niezwykle podobne do tego co poznaliśmy w Clash of Clans, która tak naprawdę jest młodą grą jaką pojawiła się najpierw na systemy iOS, a dopiero 3 miesiące temu na Androida. Co więcej, pomimo niewielkiego stażu dalej podbija listy najlepszych gier mobilnych i cieszy się wzrostową tendencją jeśli chodzi o ilość aktywnych graczy. Popularność Clash of Clans sprawiła, że coraz częściej różni wydawcy kopiują zawartą w niej formułę, tym samym studio Beijing Gosu Group (My Empire, Country Story) nie stworzyło nic innowacyjnego oddające Nasze ręce na Facebooku Battlefront Heroes.

Rozgrywka w Battlefront Heroes to mieszanina budowy miasta, strategii rozgrywanej w czasie rzeczywistym i typowego tower defense.


Mieszkanka popularnych rozrywek

Najpierw budujemy tutaj bazę wojskową, w której na samym początku najważniejsze są budynki produkujące surowce, czy te związane z treningiem jednostek, albo obroną całej bazy. Surowce produkowane są w miarę czasu, nie spodziewajcie się ich szybkiego przyrostu i tym samym musimy jak najszybciej zacząć atakować bazy innych graczy, gdzie nieco zdobędziemy dodatkowych zasobów. Jeśli planujemy odpowiednio dobrze nasze ataki to za zdobyte surowce szybko odbudujemy swoją armię i ruszymy na kolejne bazy. Nie zapominajmy o tym, że i nasza baza może stać się celem któregoś z graczy i tym samym musimy ją tak zaprojektować, aby zmaksymalizować obronę każdych budynków, ale najważniejsze będą zawsze magazyny. Każda członek armii czy budynek może być ulepszany kilka razy i za każdym treningiem/ulepszeniem poprawiają się odpowiednie wskaźniki. 

Battlefront Heroes

Battlefront Heroes jest bardzo dobrze odwzorowaną wersją Clash of Clans, choć znajdziemy w niej kilka drobnych różnic. Jednak nie sądzę, aby przedstawiają je wpłynął na Waszą decyzję czy wybrać jedną czy drugą. Oczywiste jest, że mają urządzenie z iOS lepiej zagrać w CoC, ale bez tego pozostaje nam BH, która chcąc nie chcąc nie jest zła, ale od swojego pierwowzoru jest o niebo gorsza.


Jednak, aby nie być gołosłownym to nieco napiszę, znaczy się porównam obie gry w telegraficznym skrócie. Większość budynków w Battlefront Heroes zostało skopiowanych z CoC. Zamiast Goblinów mamy Złodziei, zamiast Lekarzy mamy Transportery Medyczne, a także smoki zamieniono na krążowniki. Dodano w wersji Facebookowej kilka specjalnych budynków, które nazwano monumentami, które odblokujemy zakańczając parę walk z wynikiem trzygwiazdkowym. Takie budowle udoskonalą w bazach zarówno trening jednostek skracając czas, wzrośnie atak wieżyczek obronnych, a niektóre z nich spowolnią jednostki wroga.

Battlefront Heroes 002

Teraz może napiszę o czymś najmniej przyjemnym w tego typu grach, o walucie premium, czyli diamentach. Możemy za nie dokupić kilku pracowników przez co w bazie rozbudować jednocześnie można kilka budynków, możemy za diamenty kupić sobie ochronę przed atakami innych graczy, albo zakończyć od razu wiele długotrwałych czynności. Za diamenty zapłacimy prawdziwą kasą, ale równie dobrze wiele tych błyskotek otrzymamy gratis zdobywając kolejne odznaczenia.


battlefrontheroes 003

Nie często to mówię, ale po kilku dniach rozgrywki mogę z ręką na sercu powiedzieć, że Battlefront Heroes to prawie klon idealny Clash of Clans i z dumą oznajmiam, iż dalej w nią pogrywam na Facebooku w wolnych chwilach. To dobra, gra ale dlatego, że Gosu Group skopiowało jeszcze lepszą. Grafika to pseudo 3D i nie dajcie się zwieść to tylko wygląda na wykonanie w trójwymiarze.


Gry podobne