Dziś skupimy się na pisaniu poradnika do Battle Towers, jednej z najlepszej w swoim rodzaju gry Tower Defense na Androida. Dowiecie się tutaj podstawowych rzeczy na temat rozgrywki i przestrzegając kilku drobnych wskazówek możecie osiągać o wiele wyższe wyniki niż inni gracze. Tym samym, pozwólcie że przedstawię Wam poniżej kilka tipsów z własnego doświadczenia.

Buduj wieżyczki i farmy, aby produkować surowce do budowy i trenowania nowych jednostek. Ekonomia gry w dużej mierze opiera się na chlebie, który uzyskujemy z farm czy z twierdzy. Musimy rozsądnie dysponować posiadanymi surowcami, aby starczyło ich zarówno do budowy, ulepszeń jak i na utrzymanie wojska. Pamiętajcie, że nasze możliwości ataku zależą od tego jak wielką armię posiadamy, a obrona w dużej mierze bazuje na ilości i jakości ustawionych wieżyczek.


Battle Towers 002

Wykonujcie zadania (cele) podczas niszczenia wrogich wież czy podczas obrony własnych. Na każdym poziomie zobaczymy dwa zamki po przeciwnych stronach mapy, jeden należy do nas, a drugi do przeciwnika. W międzyczasie powinniśmy skupiać się na serii kampanii na mapie gry, w których musimy zniszczyć bazę orków, które próbują atakować i rabować nasze królestwo. Pamiętajcie, że nie macie żadnego wpływu po której stronie pojawi się wasz zamek podczas walki. Możemy ustawiać w nim odpowiednie budynki, a ta uszkodzone przez przeciwnika można naprawiać w trakcie gry, albo zastąpić je innymi, świeżo zbudowanymi. Tym samym mamy tu nieco inny system niż w wielu innych grach tower defense, prócz obrony własnego zamku musimy atakować bazę wroga. Niszcząc elementy należące do wroga zdobywamy punkty wiary.

Battle Towers 003


Warto również odblokowywać nowe jednostki w Battle Towers, aby wzmocnić swoją armię. Jednak aby odblokowywać sobie mocniejsze wsparcie musimy nauczyć się odpowiednio zarządzać swoimi wojownikami, budować wieżyczki i domki , ulepszać jednostki jak i budynki, bronić się przed wrogiem jak i niszczyć u niego wieżę zamkową (główny budynek). Tak czy inaczej szybko przekonacie się, że każdy poziom stawia przed nami pewne wyzwania jak choćby zniszczenie zamku wroga, najęcie odpowiedniej ilości wojowników czy użycie zaklęć pewną ilość razy. Wszystkie wykonane zadania przynoszą nam cenne doświadczenie, które podonosi nasz poziom i odblokowuje kolejne rzeczy.

Ale co przed atakiem, co ze strategią?

Przed rozpoczęciem walki w Battle Towers musimy koniecznie wynająć jednostki do naszej armii, do tego przyda nam się spora ilość jedzenia, a gdy już to zrobimy pozostaje nam wydać rozkaz do ataku. W trakcie potyczki swobodnie przełączamy między jednostkami, a paluchem wskazujemy budynki wroga, które staną się priorytetem w trakcie napaści na zamek naszych wojsk.


Zwrócić musicie uwagę na cykl dnia i nocy, jeśli mamy mocną armię to nie ma różnicy kiedy zaatakujemy. Jednak nasi wojacy są o wiele silniejsi w dzień, więc starajcie się wtedy dokonywać wszelkich napaści, gdyż w nocy i moc jak i zaangażowanie w walkę znacznie spada i tylko mocna armia ma szansę przebicia się do głównego budynku wroga.

Battle Towers 004

Niekiedy, gdy widzimy iż nasza armia jest na straconej pozycji, warto się wycofać i powrócić z o wiele silniejszym zapleczem militarnym.

Zbieraj punkty wiary i przywołuj specjalne jednostki jak i korzystaj z zaklęć magicznych. W grze  Battle Towers ruszymy do walki w ponad 40 różnych środowiskach, gdzie podbijemy ziemię, wykonamy specjalne misje, a nagroda za to wszystko zależy od ustawień poziomu trudności. W walcze, ze każdego zabitego wroga zbieramy punkty wiary, które pozwolą nam odblokować i używać magicznych zaklęć. Jeśli zbierzemy ich wystarczająco dużo to przywołamy specjalnych wojowników, albo uwolnimy potężny atak z zaklęciami czy naprawimy natychmiast wybrany budynek.

Jeśli posiadacie inne, cenne wskazówki nie bójcie się nimi podzielić w komentarzach na dole artykułu.


Gry podobne