Galaxy Defense to gra utrzymana w stylu „obrony wieżyczkami” (tower defense), w której budując różnego rodzaju struktury obronne musimy bronić swojej bazy za wszelką cenę przed inwazją obcych. Gra jest dostępna za darmo, ale oferuje nam serie bonusów za prawdziwą kasę, choć możemy je także zdobywać dzięki nagrodom za codzienne logowania. Nie znajdziemy tutaj reklam, a jak już to są one całkowicie bezinwazyjne i nie zakłócają nam dobrej zabawy.

Galaxy Defense mechaniką nie różni się niczym od Castle Tower Defense. Gracze muszą rozstawiać wieżyczki i ulepszać je, aby odeprzeć atak kosmicznych najeźdźców. Oprócz samego budowania wieżyczek czeka nas również zarządzanie nimi, musimy być czujni i ciągle sprawdzać czy nasi przeciwnicy nie zaatakowali którejś z nich i jej nie zniszczyli. Uszkodzone mogą zostać naprawione przy użyciu specjalnych stopów (alloy). Wieżyczki można także ulepszać na stałe w menu głównym za złoto albo kryształy. Obie waluty zarobimy ukończając kolejne etapy. Im lepiej nam pójdzie na danym etapie tym więcej zarobimy złota i kryształów. Podczas walki gracze mogą ulepszać swoje struktury i naprawiać je używając wspomnianych wcześniej stopów. Stopy (Alloy) zdobywamy niszcząc wrogów albo z budynków Alloy Factory, które generują nam po pięć stopów co jedną sekundę.


Galaxy Defense 003

Głównym celem rozgrywki jest powstrzymanie obcych sił przed dojściem do naszej bazy, a co za tym idzie przed jej zniszczeniem. Gra kończy się niepowodzeniem jeśli nasza baza zostanie zniszczona. Bazę możemy wzmocnić dodatkowymi działkami krótkiego zasięgu, które atakują zarówno jednostki naziemne i latające. Problem jest tylko wtedy, gdy jednostki latające nie znajdują się w ich zasięgu. Naziemne idą określoną ścieżką, więc z nimi nie ma wielkiego problemu, ale żeby rozwiązać sprawę z latającym wrogiem to już trzeba pokombinować zarówno z ustawieniem wieżyczek jak i ich ciągłym ulepszaniem.

Po każdej rozgrywce mierzona jest nasza skuteczność według trzech wskaźników, system bada ile nam zostało punktów życia, ile zbudowaliśmy w trakcie gry wieżyczek i ilu wrogów udało nam się wyeliminować. Perfekcją jest nie dopuszczenie do jakichkolwiek uszkodzeń naszej bazy, zniszczenie wszystkich przeciwników jak i zbudowanie określonej ilości wieżyczek. Ciekawostką jest to, że nawet powtarzanie wcześniej ukończonych poziomów przynosi nam wymierne korzyści.


Galaxy Defense 004

Wspomniane wcześniej złoto i kryształy są sporym ułatwieniem, ale z racji tego, że dość ciężko zdobywać obie waluty to ważne jest, aby dokładnie przemyśleć na co je wydajemy. Jeśli wydamy je na ulepszenia wieżyczek to zyskamy mocniejszą broń o większym zasięgi i zadającą więcej obrażeń. Ulepszanie pozwala nam pozbyć się wrogów zanim jeszcze zbliżą się do jakiejkolwiek struktury należącej do nas co zapobiega kolejnym uszkodzeniom. Gracze muszą również zwiększać punkty życia wieżyczek, ich obronę, wytrzymałość. To ważne odkąd wiemy, że przeciwnik może je atakować i je uszkodzić.

W umieszczaniu wieżyczek w Galaxy Defense nie mamy pełnej swobody, na kazdej mapie mamy określone punkty, w których można umieszczać kolejne wieże. Niektóre miejsca są w dość sporej odległości od innych i to są słabe punkty naszej obrony, większe grupy przeciwników mogą spokojnie tam dotrzeć i uszkodzić albo zniszczyć wieże.


Galaxy Defense 005

Gracze mogą korzystać także ze specjalnych mocy jak EMP (impuls elektromagnetyczny), które zatrzymają wroga na kilka sekund, mogą one roztoczyć nad nami pewną osłonę, albo pozwolą nam przywołać atak z powietrza, który wyeliminuje przeciwników w określonej strefie. Jednak po każdy użyciu musimy odczekać parę sekund (cooldown), aby energia została odnowiona i pozwoliła na użycie danej mocy ponownie. Dodatkowo mamy możliwość zakupu tzw. Props, przedmiotów/bonusów jednorazowego użytku za złoto. Jednak tutaj warto wydać złoto na ulepszenia (stałe) wieżyczek niż na jednorazowe wspomagacze.

Galaxy Defense nie ma wyszukanej grafiki, widok mapy nie porywa, ale aplikacja nadgania samym gameplayem. W sumie sam wygląd wieżyczek, przeciwników, animacje jeszcze są do zniesienia. Gra dostępna jest za darmo na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS.


Gry podobne