Gra Battle Pirates jest jedną z najpopularniejszych gier społecznościowych na facebooku od studia Kixeye (wydawcy odpowiedzialnego między innymi za grę defense Backyard Monsters). W owej produkcji wcielamy się w rolę dowódcy nowej bazy na niewielkiej wyspie na antyutopijnej wersji Ziemi. Poprzez rozbudowę i ulepszanie budynków w bazie, badania nowych technologii i wal z wrogami – zarówno AI jak i innymi użytkownikami facebooka – rośniemy w siłę i mamy okazję zademonstrować naszą potęgę innym. Battle Pirates wydaje się nie mieć konkretnego celu, do którego można by dążyć, po prostu rośniemy w siłę, rozbudowujemy się w nieskończoność i w sumie to chyba wystarczy do pełni satysfakcji?

battle pirates mmo 001


 

Gra opiera się na dwóch podstawowych komponentach, pierwszy to budowanie bazy (mamy ograniczoną ilość miejsca na budowle i musimy je ulepszać, aby ich efektywność wciąż rosła). Każdy budynek ma swoją specjalną funkcję jak na przykład gromadzenie zasobów (olej, metal, energię, zynthium), w pracowni opracujemy nowe technologie, stocznie pozwolą nam na budowę floty, a z doków wypłyną nasze statki na misje i ataki na innych graczy. Budowanie struktur obronnych na całym obwodzie bazy jest również koniecznością, jeśli gracz chce pozostać bezpieczny – choć jak w większości gier tego typu, mamy tygodniową ochronę początkujących, która pozwala graczom cieszyć się zabawą bez ryzyka ataku, przynajmniej dopóki nie zdecydujesz się zaatakować sam przeciwnika!

 


battle pirates mmo 002

 

W darmowej grze Battle Pirates na mapie świata widzimy konkretnych graczy, a także te miejsca kontrolowane przez AI, poruszanie się do tych lokacji jest niezwykle proste, klikamy na miejsce przeznaczenia i wybieramy daną akcje, czy chcemy atakować itp. Po wejściu do bitwy, dla gracza jest przedstawiona morska arena, gdzie widzimy obie floty stojące naprzeciwko siebie. Gracze mogą wydać bezpośrednie polecenia poszczególnym statkom – jeśli, na przykład, pewne statki są szczególnie skuteczne w odniesieniu do konkretnego przeciwnika. Oczywiście możemy uciec z pola walki, ale pociąga to za sobą czasami niemiłe konsekwencje. Najlepiej zbadać nowe technologie, tym samy dostaniemy się do lepszego sprzętu, co jest istotne przy rosnącej sile przeciwników.


 

battle pirates mmo 003

 

Gra Battle Pirates jest za darmo,  jest prosta do zrozumienia i łatwa do poznania, a jednocześnie oferuje znaczną trudność dla chętnych inwestowania czasu i wysiłku (i niekoniecznie pieniędzy). Wykonanie graficzne jest dobrze dopracowane i przypomina samodzielne gry na PC, ale może bardziej te starsze aniżeli współczesne produkcje. I co może najważniejsze, gra nie traktuje gracza w protekcjonalny sposób. Krótki samouczek wprowadza graczy do zabawy, w podstawowe pojęcia, w sposób logiczny, a następnie szereg misji dobrze rozbudowanych nagradzają gracza i dają mu podstawy do budowania siły w sposób zorganizowany. W trakcie gry, gracz otrzymuje coraz więcej opcji, aby poradzić sobie w różnych sytuacjach, odblokujemy kolejne misje, umiejętności, a to wszystko aby spróbować różnych rzeczy jakie oferuje nam Battle Pirates.

 

battle pirates mmo 004

 

Ogólnie Battle Pirates zasługuje na sukces. To bardzo dopracowana gra z dobrze przemyślanymi elementami MMO, jednym słowem porządna gra strategiczna dla chcących myśleć. Nie zmusza nas do wydawania kasy na walutę premium, można dokupić dodatkowe przedmioty, bonusy, ale nie wpływają zbyt mocno na przechylanie szali wygranej na którąkolwiek stronę. Dodatkowo Kixeye nadal wspiera za pomocą regularnych aktualizacji i poprawek, Battle Pirates będzie wiele miesięcy rządzić falami na szerokich morzach i oceanach.


Gry podobne