Ostatnio gry na Facebooku nie grzeszą innowacyjnością, większość z nich polega na bezmyślnej klikaninie i wykonywaniu powtarzalnych czynności. Jednak wraz z pojawieniem się gry Backyard Monster pojawiło się małe światełko w tunelu, które daje nadzieje na ciekawszą i nie nudzącą się po kilku minutach rozgrywkę.

To właśnie w Backyard Monsters możemy spodziewać się zarówno walki jak i możliwości hodowania potworów, a nawet krzyżowania ich ze sobą. Malo tego, zaatakowani możemy być przez potwory albo przez innych graczy, ale tym drugim możemy odwdzięczyć się tym samym.


Opis gry Backyard Monsters

Zabawę zaczynamy od budowy niewielkiego miasta dla naszych potworów, które musimy projektować tak, aby struktury obronne (wieżyczki) chroniły jak największą jego powierzchnię. W międzyczasie musimy zadbać o surowce, bez których rozwój naszych ziem nie byłby możliwy, a dopiero później zatroszczyć się należy o budowę armii i magazynów, które muszą pomieścić to co uda nam się zgrabić w miastach innych graczy.

Backyard Monsters

Większość gier na Facebooku stara się nadrobić ubogą rozgrywkę dozą humoru, ale tutaj nie ma z czego się śmiać, trzeba wziąć się do pracy, a zajęcia Wam na pewno nie będzie nigdy brakować. Choć z drugiej strony nieco poczucia humoru twórcy jednak mieli, a wystarczy przyjrzeć się projektom potworów czy widokiem magazynów.


Gra Backyard Monsters to dobra produkcja, ale nie przekonacie się o tym dopóki jej nie przetestujecie na własnej skórze. Jest to dobra dawka zabawy na dłużej, nie tylko weekendowa zabawa, ale podobnie jak w przypadku Galaxy Life, zechcecie pozostać w grze jak najdłużej, zechcecie rozbudować się możliwie najlepiej, ale czy posiadacie żyłkę stratega?


Gry podobne