Ninja Kiwi właśnie wypuściło swoją najnowszą grę na urządzenia mobilne – Battle for the Galaxy, która jest symulacją budowy bazy z elementami walki jakie poznaliśmy choćby w Clash of Clans. Gracze zabierani są na odległą planetę z misją stworzenia własnej Korporacji albo bazy operacyjnej, co kto woli. Każda Korporacja staje się częścią wielkiej wojny, w której ścierają się setki jak nie tysiące jednostek walczących o władzę.

Oczywiście jak w wielu innych, tego typu grach i tutaj musimy dbać o właściwe dysponowanie posiadanymi surowcami, dzięki którym możemy stworzyć potężną armię mogącą pokonać kontrolowane przez komputer, wrogie bazy. W trybie multiplayer użytkownik może walczyć z armiami innych, prawdziwych graczy z całego świata, aby pokazać, że to jego Korporacja jest najsilniejszą w całej galaktyce.


Battle for the Galaxy 001

W Battle for the Galaxy gracze zaczynają z niewielką bazą, ale mają możliwość ją rozbudowywać dzięki zarządzaniu dwoma surowcami – tytanem i energią, Gracze budują fabryki produkujące surowce i ulepszają jak i rozbudowują struktury takie jak centrum zarządzania, akademia (w której odblokujemy nowe jednostki i zwiększamy produktywność budynków) jak i wiele innych przydatnych budowli wpływających na funkcjonowanie całej bazy. Magazyny pozwolą nam przechowywać ogromne ilości surowców jak i po części chronić je przed grabieżą. Różne struktury obronne również są dostępne jak wieżyczki i mury, które bronią bazy przed nadchodzącymi atakami.

Centrum Dowodzenia używamy do treningu jednostek, kosmicznych marines czy rakietowych żołnierzy. Każda jednostka spełnia określoną rolę w walce. Grenadierzy przykładowo mogą przerzucać bomby ponad murami itp. Jednostki wymagają czasu, który zapełnia im w całości tening, ale można ich rekrutować od razu używając do tego waluty premium. Podczas ataku rozstawiamy jednostki wokół bazy przeciwnika podobnie jak to robiliśmy w Clash of Clans, a następnie nasi wojacy automatycznie atakują pobliskie budynki. Baza przeciwnika może zawierać wiele obronnych struktur, więc liczcie się z tym, że stracicie podczas ataku całą armię, a co za tym idzie poniesiecie sromotną klęskę – dlatego przed każdym atakiem liczy się dobrze opracowana strategia działania.


Battle for the Galaxy 002

Podczas ulepszania akademii odblokowujemy nowe rodzaje jednostek do treningu w centrum dowodzenia. Akademia służy także ulepszaniu statystyk każdej jednostki, zwiększa choćby ich punkty życia i obrażenia jakie zadają za każdym uderzeniem.

W Battle for the Galaxy znajdziemy ponad 50 misji dla pojedynczego gracza i w każdej z nich możemy zdobywać do maksymalnie trzech gwiazdek w zależności od ilości obrażeń jakie zadaliśmy w bazie przeciwnika. Walki są ograniczone czasowo, więc mogą się zakończyć tuż przed samym zniszczeniem (kompletnym) bazy. Jednak jeśli jakimś cudem szybko przejdziemy wszystkie misje to i tak gra oferuje nam nieograniczoną zabawę dzięki trybowi multiplayer, w którym gracze wydają monety za możliwość walki z innymi graczami. Gracze mogą również tworzyć ze sobą coś na wzór Gildii jakie znamy z wielu gier MMO i wtedy łatwiej jest koordynować ataki na przeciwnika i łatwiej zbierać tym samym łupy.


Battle for the Galaxy 003

Gdy już będziemy zmęczeni walką to możemy powrócić do swojej bazy i tam zająć się budową, ulepszeniami albo wykonywaniem kolejnych zadań, zdobywaniem osiągnięć itp. Gra Battle for the Galaxy dostępna jest za darmo do pobrania na iOS i Android.

[youtube id=”ofroQNbCBP8″ width=”673″ height=”356″]


Gry podobne