Studio Crazy Labs odpaliło właśnie swoją nową grę Airheads Jump na Androidzie, ale wcześniej użytkownicy iPhonów i iPadów mogli już korzystać z jej uroków. Stworzona przez Tactile Entertainment, twórcę takiego hitu jak Chasing Yello, gra jest czymś w rodzaju runnera, z tą różnicą, że staramy się doskoczyć jak najwyżej, a nie biec jak najdalej. Podczas kolejnych skoków zbieramy kolorowe kule zwane Airheads i wysyłamy je hen wysoko, aby pokonać totemy, uratować przyjaciół, zbierać monety i uciec ze szponów złego tytana, który czyha na nasze życie. Jak widzicie nudzić nam się nie będzie, a to dopiero początek.

Aby kontrolować swoją postać w Airheads Jump musimy dosłownie przechylać w różnych kierunkach swoje urządzenie. Odbijamy się od pływających platform, które w większości znikają tuż po tym jak się od nich odbijamy. Możemy za pomocą dotknięć ekranu wykonać podwójny skok i tym samym przejść szybciej większe odległości, ale należy przy tym uważać, aby wypełniać po drodze wymogi danej rundy.


Bez poradników i tipsów jak najwyżej

Niektóre poziomy wymagają od graczy, aby odbić się określoną ilość razy, albo przy jednym skoku osiągnąć pewną wysokość skoku. Inne zadania bardziej skupiają się na zebraniu jak największej liczby monet. W innych rundach przyjdzie nam się skakać pomiędzy totemami, podczas gdy są one w ciągłym ruchu, inni wrogowie również, a wszystko lata nam przed oczami, że czasem aż korci by je zamknąć i zacząć się modlić. Gra składa się z ponad 100 poziomów, a w nich są również rundy, gdzie mierzymy się z samymi bossami, gdzie należy zbierać specjalne klucze i uratować Airheads z jaskiń.

W Airheads Jump każdy bohater posiada różne statystyki, specjalne boosty itp. Airhead, piłka plażowa, posiada bonus do skoków, podczas gdy wojskowy Airhead zbiera punkty bonusowe gdy pokona totemy. Księżniczka Airhead zbiera punkty bonusowe, gdy tylko uderzy w specjalny „bouncer”, a smok zbiera ekstra punkty zbierając większe grupy monet w jednym skoku. Boosty wymienione przed chwilą możemy ulepszać za pomocą monet. Oprócz zbierania monet podczas kolejnych poziomów mamy możliwość ich zakupu za realną kasę.

Oprócz wybranych Airheadów (postaci) gracze mają do wyboru różne wspomagacze, które mogą zakupić przed rozpoczęciem zmagań. Path Guide pozwala nam wyznaczyć dokładną ścieżkę kolejnych odbić, tym samym jesteśmy o wiele bardziej precyzyjni i pozwala nam zbierać większe ilości np. monet. Freeze zatrzymuje nam na chwilę zegar odliczający czas do końca zmagań, a Magnes przyciąga okoliczne monety (coś jak w Subway Surfers). Jeśli chcecie wykorzystać któryś z tych wspomagaczy, ale nie stać was na żaden aktualnie, to możemy obejrzeć parę reklam w grze i dostać je za darmo. Podobnie jak poziom nie pójdzie po naszej myśli i odniesiemy porażkę to również możemy obejrzeć reklamę i zamiast spaść na sam dół planszy dostajemy drugą szansę i kontynuujemy zabawę.


Gracze zdobywają do trzech gwiazd na każdym etapie, w zależności od końcowego wyniku punktowego. Możemy oczywiście powtórzyć dany etap i odebrać brakujące, wcześniej nie zdobyte gwiazdy, albo ekstra monety, ale liczcie się z tym, że również możemy stracić życie jeśli jakimś cudem zawiedziemy.
Podsumowując Airheads Jump to wciągająca gra zręcznościowa, która wciągnie użytkowników gier mobilnych na długie godziny.

 


Gry podobne