Gra Adventure Park jest społecznościową aplikacją umożliwiającą nam budowanie ekscytującego parku rozrywki, coś podobnego jak mamy na Naszej Klasie w grze Rollercoaster Mania. To trudne i praktycznie nie da się wyliczyć wszystkich funkcji i ukrytych niespodzianek w omawianej aplikacji. Może budynki wyglądają nieco znajomo, ale w sumie teraz każda gra stara się nas zaskoczyć unikalnymi, nieraz dziwacznymi strukturami, więc i Adventure Park nie odstaje daleko od tego trendu, pomysł na przyciągniecie uwagi jest dobry, ale nie nowy. Skupimy się tutaj na zarządzaniu parkiem rozrywki, a także na jego rozbudowie i jak wiele innych symulacji społecznościowych tak i omawiana oddaje nam do dyspozycji szeroki wachlarz budynków, ulepszeń, system harvestingu, dekoracje i inne atrakcje, którymi niejednokrotnie uda nam się zaskoczyć odwiedzających gości.

Adventure Park 002


Budynki jak i niektóre ulepszenia, dekoracje są posortowane i większość z nich odblokowujemy dopiero na pewnym etapie naszego rozwoju. Oczywiście cały gameplay w Adventure Park jest dość podobny do innych tego typu produkcji, więc nie zdziwi nikogo fakt, że wiele systemów działa podobnie do tych jakie poznaliśmy podczas zabawy w SimCity Social. Jednak jak to zawsze bywa, każda nowa gra musi wnieść jakieś zmiany w stosunku do prekursorów. Na przykład nie musimy tutaj oczyszczać terenów z drzew i kamieni. Dostajemy kawałek ziemi i mamy nim zarządzać, więc chociażby na tym zaoszczędzimy cenną energię.

W grze Adventure Park możemy również inwestować nasze pieniądze (te zarobione w grze) i zdobywać tzw. „fun”, a ten wskaźnik determinuje nam jak wielu odwiedzających posiadamy, które zadanie możemy przyjąć i jaką otrzymamy nagrodę za nie. Jednak zmiany nie stały się tu niczym dobry, grafika się nie zmienia, a jak przyjrzycie się Roszpunce to wygląda to tak, jakby wciągała tak szybko księcia do wieży jakby miała ochotę go zjeść. Dość dziwne animacje można tutaj spotkać – pogracie to uwierzycie.

Adventure Park 003


Tak samo system energii zdaje się nie spełniać ogólnie przyjętej roli, czyli ograniczenia czasowo postępu gracza. Tak szybko zdobywamy nowy poziom, że energia wypełnia się maksa i możemy tak grać przez długi czas. Jednak jest coś co przyciśnie nas do ziemi i nie pozwoli za szybko się rozwijać, otóż w wielu wypadkach potrzebować będziemy specjalnych przedmiotów. Pamiętacie choćby w SimCity Social jak ciężko było niekiedy odszukać potrzebne nam przedmioty, tak samo w Adventure Park nie skończymy budynku bez potrzebnych materiałów i nie zawsze pomaga ciągłe spamowanie znajomym z prośbami o brakujące rzeczy. Zostaje nam tylko jedno wyjście w tym przypadku, trzeba zapłacić realną gotówką i w ten sposób zdobędziemy to czego nam brakuje.

Adventure Park 004

Inną sprawą jest, że każde pobierane zadanie powyżej 9 poziomu ma swoje wymagania i nie ma możliwości, aby w jakikolwiek sposób, przez te wszystkie ograniczenia, przyśpieszyć naszego rozwoju. To ciekawe, że postarano się tutaj o urozmaicenie rozgrywki graczom podczas stawiania coraz to nowszych atrakcji w parku rozgrywki, ale z dwojga złego i tak już wolę My Fantastic Park, tam jest nie tyle co łatwiej, ale ciekawiej, z większymi możliwościami, których w grze Adventure Park nie znajdziemy.Gry podobne