Gra Adventure Park jest społecznościową aplikacją umożliwiającą nam budowanie ekscytującego parku rozrywki, coś podobnego jak mamy na Naszej Klasie w grze Rollercoaster Mania. To trudne i praktycznie nie da się wyliczyć wszystkich funkcji i ukrytych niespodzianek w omawianej aplikacji. Może budynki wyglądają nieco znajomo, ale w sumie teraz każda gra stara się nas zaskoczyć unikalnymi, nieraz dziwacznymi strukturami, więc i Adventure Park nie odstaje daleko od tego trendu, pomysł na przyciągniecie uwagi jest dobry, ale nie nowy. Skupimy się tutaj na zarządzaniu parkiem rozrywki, a także na jego rozbudowie i jak wiele innych symulacji społecznościowych tak i omawiana oddaje nam do dyspozycji szeroki wachlarz budynków, ulepszeń, system harvestingu, dekoracje i inne atrakcje, którymi niejednokrotnie uda nam się zaskoczyć odwiedzających gości.

Adventure Park 002

Budynki jak i niektóre ulepszenia, dekoracje są posortowane i większość z nich odblokowujemy dopiero na pewnym etapie naszego rozwoju. Oczywiście cały gameplay w Adventure Park jest dość podobny do innych tego typu produkcji, więc nie zdziwi nikogo fakt, że wiele systemów działa podobnie do tych jakie poznaliśmy podczas zabawy w SimCity Social. Jednak jak to zawsze bywa, każda nowa gra musi wnieść jakieś zmiany w stosunku do prekursorów. Na przykład nie musimy tutaj oczyszczać terenów z drzew i kamieni. Dostajemy kawałek ziemi i mamy nim zarządzać, więc chociażby na tym zaoszczędzimy cenną energię.

W grze Adventure Park możemy również inwestować nasze pieniądze (te zarobione w grze) i zdobywać tzw. „fun”, a ten wskaźnik determinuje nam jak wielu odwiedzających posiadamy, które zadanie możemy przyjąć i jaką otrzymamy nagrodę za nie. Jednak zmiany nie stały się tu niczym dobry, grafika się nie zmienia, a jak przyjrzycie się Roszpunce to wygląda to tak, jakby wciągała tak szybko księcia do wieży jakby miała ochotę go zjeść. Dość dziwne animacje można tutaj spotkać – pogracie to uwierzycie.

WARTO ZOBACZYĆ  Sword & Magic

Adventure Park 003

Tak samo system energii zdaje się nie spełniać ogólnie przyjętej roli, czyli ograniczenia czasowo postępu gracza. Tak szybko zdobywamy nowy poziom, że energia wypełnia się maksa i możemy tak grać przez długi czas. Jednak jest coś co przyciśnie nas do ziemi i nie pozwoli za szybko się rozwijać, otóż w wielu wypadkach potrzebować będziemy specjalnych przedmiotów. Pamiętacie choćby w SimCity Social jak ciężko było niekiedy odszukać potrzebne nam przedmioty, tak samo w Adventure Park nie skończymy budynku bez potrzebnych materiałów i nie zawsze pomaga ciągłe spamowanie znajomym z prośbami o brakujące rzeczy. Zostaje nam tylko jedno wyjście w tym przypadku, trzeba zapłacić realną gotówką i w ten sposób zdobędziemy to czego nam brakuje.

Adventure Park 004

Inną sprawą jest, że każde pobierane zadanie powyżej 9 poziomu ma swoje wymagania i nie ma możliwości, aby w jakikolwiek sposób, przez te wszystkie ograniczenia, przyśpieszyć naszego rozwoju. To ciekawe, że postarano się tutaj o urozmaicenie rozgrywki graczom podczas stawiania coraz to nowszych atrakcji w parku rozgrywki, ale z dwojga złego i tak już wolę My Fantastic Park, tam jest nie tyle co łatwiej, ale ciekawiej, z większymi możliwościami, których w grze Adventure Park nie znajdziemy.

Podsumowanie
Data publikacji
Artykuł
Adventure Park
Ocena redakcji
51star1star1star1star1star